הכלה הסורית

2004
M
R - מוגבל לליווי הורה או מבוגר לילדים מתחת לגיל 17.R
13,412
1
10/
5.9
51 הצבעות
10/
7.4
3.4K הצבעות
The Syrian Bride
|
דרמה, ישראלי, קומדיה
|

יום חתונתה של מונה הוא היום העצוב ביותר בחייה. היא יודעת שברגע שתינשא לכוכב הטלוויזיה הסורי טלאל ותעבור את הגבול בין ישראל לסוריה בכדי לחיות איתו בדמשק, לא תוכל יותר לחזור לעולם לביתה ומשפחתה במג'דל שמס, הכפר הדרוזי הגדול ביותר ברמת הגולן. הכלה הסורית הוא סיפור על גבולות פיזיים, נפשיים ורגשיים ועל הצורך הנואש לחצות אותם. הסיפור מתרכז בבני משפחתה של מונה במהלך יום החתונה תוך שימת דגש מיוחד על אמל, אחותה הגדולה, אשה דעתנית שמנסה לפרוץ מתוך מעגל הדיכוי של חברה שמרנית. אל בני המשפחה במתקבצים מכל עבר מצטרפים כל האנשים הקשורים ביום החתונה משני צידי הגבול : אנשי משטרה וצבא, פקידי ממשלה, צלם חתונות וכוחות פוליטיים מקומיים ובינלאומיים שכובד משקלם חודר לתוך חייהם של אנשים קטנים המנסים לעבור את יום החתונה בשלום. הכלה סורית זכה תוך זמן קצר מהשלמתו בחמישה פרסים מרכזיים בפסטיבלם בינלאומיים. בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של מונטריאול באוגוסט השנה גרף הסרט 4 פרסים כולל פרס הסרט הטוב יותר, פרס אהוב הקהל, פרס הביקורת היבנלאומית ופרס קידום הסובלנות. קודם לכן גרף הסרט את פרס חביב הקהל בפסטיבל הבינלאומי של לוקרנו, שוויץ. הסרט יוקרן במהלך החודשים הקרובים בפסטיבלים רבים כולל בתחרות הרשמית של פסטיבל שיקגו ופסטיבל גנט (שיקגו) ובריו דה ז'נירו, סאן פאולו, סאן פרנסיסקו ועוד רבים אחרים. הסרט נמכר להפצה בבתי קולנוע בצרפת ואיטליה וכעת מתנהלים מגעים לגבי הפצתו בארה"ב כמו גם בשאר העולם.

שחקנים ראשיים

ביקורות

סרט גורף פרסים מרגש ומהנה על גבולות פיזיים, נפשיים ורגשיים ועל הצורך והמאמץ והרצון לחצות אותן. צוות משובח מאוד של שחקנים איכותיים וגם מוכרים. ממליץ בחום גם על "עץ הלימון". ציון 8.8 לפריצת גבולות — לפני 10 שנים
כתוב ביקורת לסרט הכלה הסורית

חדשות

יום הקולנוע הישראלי
הקולנוע הישראלי מתפתח ומשתפר משנה לשנה ואין ספק שהוא ראוי ליום שהוא כולו שלו, ביום רביעי הקרוב הקולנוע הישראלי יקבל יום משלו. ביום רביעי הקרוב, כל הסרטים הישראלים יעלו 10 ש"ח וזו הזדמנות מצוינת בשב...
מאת Ziv Tregerman לפני 4 שנים

קישורים

פרטים נוספים

מדינה: גרמניה, ישראל, צרפת
שפה: אנגלית, רוסית, צרפתית, עברית, ערבית
הקרנת בכורה בארה"ב: יום חמישי, 2 בדצמבר 2004
תגובות
 — לפני 13 שנים
תקציר לסרט  —  יום חתונתה של מונה הוא היום העצוב ביותר בחייה. היא יודעת שברגע שתינשא לכוכב הטלוויזיה הסורי טלאל ותעבור את הגבול בין ישראל לסוריה בכדי לחיות איתו בדמשק, לא תוכל יותר לחזור לעולם לביתה ומשפחתה במג'דל שמס, הכפר הדרוזי הגדול ביותר ברמת הגולן. הכלה הסורית הוא סיפור על גבולות פיזיים, נפשיים ורגשיים ועל הצורך הנואש לחצות אותם. הסיפור מתרכז בבני משפחתה של מונה במהלך יום החתונה תוך שימת דגש מיוחד על אמל, אחותה הגדולה, אשה דעתנית שמנסה לפרוץ מתוך מעגל הדיכוי של חברה שמרנית. אל בני המשפחה במתקבצים מכל עבר מצטרפים כל האנשים הקשורים ביום החתונה משני צידי הגבול : אנשי משטרה וצבא, פקידי ממשלה, צלם חתונות וכוחות פוליטיים מקומיים ובינלאומיים שכובד משקלם חודר לתוך חייהם של אנשים קטנים המנסים לעבור את יום החתונה בשלום. הכלה סורית זכה תוך זמן קצר מהשלמתו בחמישה פרסים מרכזיים בפסטיבלם בינלאומיים. בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של מונטריאול באוגוסט השנה גרף הסרט 4 פרסים כולל פרס הסרט הטוב יותר, פרס אהוב הקהל, פרס הביקורת היבנלאומית ופרס קידום הסובלנות. קודם לכן גרף הסרט את פרס חביב הקהל בפסטיבל הבינלאומי של לוקרנו, שוויץ. הסרט יוקרן במהלך החודשים הקרובים בפסטיבלים רבים כולל בתחרות הרשמית של פסטיבל שיקגו ופסטיבל גנט (שיקגו) ובריו דה ז'נירו, סאן פאולו, סאן פרנסיסקו ועוד רבים אחרים. הסרט נמכר להפצה בבתי קולנוע בצרפת ואיטליה וכעת מתנהלים מגעים לגבי הפצתו בארה"ב כמו גם בשאר העולם.
 — לפני 14 שנים
תקציר  —  הכלה הסורית הוא סרט קולנוע ישראלי של הבמאי ערן ריקליס. הסרט עוסק במציאות הדרוזית ברמת הגולן. הסרט היה מועמד ל-7 קטגוריות בפרס אופיר. הסרט זכה להצלחה בפסטיבלים בעולם וגם בקרב הקהל הישראלי.הסרט מתרחש בשנת 2000, על רקע החלפת השלטון בסוריה והנסיגה מלבנון ומתאר את יום חתונתה של מונא.מונא, כלה דרוזית ממגדל שמס שברמת הגולן עומדת להינשא לטלאל, שחקן מפורסם מסוריה אותו לא פגשה מעולם. ברגע שמונא תעבור את הגבול לסוריה ותפגוש לראשונה את חתנה לא תוכל לשוב עוד למשפחתה שברמת הגולן.ביום חתונתה עורכים בני משפחתה של מונא מסיבה, שהיא בעצם מסיבת פרידה לתמיד ולמסיבה מופיע חאתם עם אשתו ובנו לאחר שמונה שנים שבהם שהה ברוסיה.מאוחר יותר נוסעים בני המשפחה אל מעבר קוניטרה על מנת להעביר את מונא אל הצד הסורי של הגבול ולהפגיש אותה עם חתנה. לאביה של מונא, חאמד, אסור להגיע אל הגבול עקב היותו אסיר ביטחוני משוחרר על תנאי, אך חאמד מגיע בכל זאת ומתעמת עם שוטר כוחני עד שלבסוף זה מאשר לו להיפרד מבתו. בנוסף לקושי בפרידה ממונא, הביורוקרטיה הסורית והישראלית מקשות על הפרידה עוד יותר ומעכבות את המעבר של מונא, עד שלבסוף היא מוצאת עצמה מופקרת בשטח ההפקר בין ישראל לסוריה ללא דרך חזרה.
כתוב תגובה משלך לסרט הכלה הסורית
2
סרטים בקולנוע