סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"אוברלורד": אנדרייטד לורד

יום רביעי, 27 במאי 2020, 09:00Sunday, 31 May 2020
שתף בפייסבוק


סרט האימה הזה חמק מעיניי הצופים המקומיים בארץ וחבל שכך. שיקולים מוטעים הביאו לכך שלא יצא לאף אחד להתענג על הפנינה הזו בקולנוע, אבל היי...אולמות הקולנוע עדיין לא הזמינו אותנו להיכנס חזרה, אז בואו נבדוק מה יש בטלוויזיה?

"אוברלורד": אנדרייטד לורד
"אוברלורד": אנדרייטד לורד

שם הקוד של הפלישה לנורמנדי הייתה "מבצע אוברלורד" וכך מנחית הסרט את צופיו, ביחד עם השחקנים הראשיים שלו בצרפת, של סוף מלחמת העולם השנייה, ממטוס ובאחת הסצנות המרשימות ביותר שנראו בסרט מסוגו בשנים האחרונות. אחרי הסיקוונס של הפתיחה, נראה אתכם בוחרים שלא להישאר ולדבוק בהמשך הסרט, בטח ובטח כאשר הוא גם מקיים בחזיתות אחרות ומפסיק להישען על הפתיחה המסחררת והמזהירה שלו.


אז מה עושים לאחר הנחיתה? | צילום: IMDB

מטוס עמוס בחיילים ועוד דומיו, עושים את דרכם על מנת לפוצץ מגדל פיקוח מאוד מסוים, אשר נמצא בשליטה נאצית וזאת על מנת לתת מהלומה אסטרטגית, בדרך לגרום לנאצים לרדת על ברכיהם ולהיכנע. מה שלא יודעים חיילים רבים שהוצנחו ושרדו את המסלול בשמיים מבלי למות בידי הגרמנים, הוא שבאיזור העיירה הכפרית, שבה נטוע המגדל, ישנו סוד גדול מאוד שהגרמנים מחביאים וזאת בכדי להשיג שליטה אבסולוטית ולהטות את הכף לטובתם עבור כמה דורות קדימה ולא רק למלחמה הנוכחית.

מספר מצומצם של שורדים מגיע ולאיטו מגלה שנותרה יותר עבודה ממה שחשב ובשביל להשמיד את המגדל, הם צריכים בין היתר לעבור חיילים גרמנים רבים וגם לתת טיפול נאות עבור מעבדה סודית, אשר התגלתה במהלך אחד הסיורים המקריים של אחד מהם ושם הוא מגלה שנעשים ניסויים בבני אדם, על מנת להפוך אותם לייצורים עילאיים ובלתי ניתנים להריגה. ואם אתם מצפים לראות נחילי זומבים נאצים מוטרפים ומריירים דם יהודים ניגר מפיהם, אז אתם צריכים קצת לכוונן את רף הציפיות לכיוון אחר.


קוקו...מי שם? | צילום: IMDB

הוא מוגדר סרט אימה ואף משויך לז'אנר הזומבים, אבל הסרט הזה הוא הרבה יותר סרט מלחמה משניהם ביחד. אלמנטים של אימה צצים ועולים מדי פעם וגם דמויי זומבים מגיעים לביקור קצר, אבל מדובר על דקות מתוך סרט שמתקרב יותר לאיזור השעתיים. בתור סרט מלחמה הוא עומד נפלא, בתור נציג לז'אנר האימה הוא מציג לא מעט מאפיינים שמכניסים אותו למשפחה, אבל זומבים....לא, לא כל כך.

הוא לא מתיימר להיות עמוק יותר מדי ועל כן הוא לא מעמיק אל תוך הנפשות הפועלות בו, אבל הוא עדיין מציג חבורת גיבורים מגוונת, אשר כוללת חייל שחור, חייל איטלקי, חייל יהודי ומפקד בלונדיני, שנראה דווקא שייך לצד השני של המתרס. לכל אחד יש את האופי שלו וגם חלק מהם מגלים על עצמם משהו קטן, במסגרת המבצע הגדול שהם מנסים להוציא לפועל, אבל זה כאמור לא הסיפור המרכזי.


איטלקי, יהודי, אפרו-אמריקאי ובלונדיני נכנסים ליער... | צילום: IMDB

לסרט הזה עדיף להיכנס באופן טבעי וללא צפייה בטריילר שלו וכמובן עם נירמול ציפיות וההנאה מובטחת, ממש מובטחת. הוא מותח, מעניין ועשוי נהדר ולא לחינם הוא מקושר לג'יי ג'יי אברהמס, אשר עבד על התסריט של הסרט ביחד בילי ריי ("משחקי הרעב" והמועמד לאוסקר על "קפטן פיליפס") וגם אם הצוות של השחקנים לא מצלצל לכם מוכר במבט ראשון, שני או שלישי, תגלו שהוא נבחר בקפידה ומכיל שחקנים נהדרים, שבהחלט עושים את העבודה.

קשה להתעלם מהעובדה המרכזית, שהסרט הזה לא ראה אור בארץ. הוא כשל בקופות בארצות הברית, ברמה שאפילו לא אפשרה לו לכסות את התקציב ונבלע עמוק עמוק בין סרטים שעשו עבודה משובחת בז'אנר האימה, שפרח בשנת 2018 ובראשם "תורשתי" המטלטל והמשובח. ועם זאת ולאחר שהכל נאמר, קשה שלא להסתכל על עשרות סרטים מז'אנרים השווים בערכם לז'אנר האימה וגם כאלו המשתייכים לז'אנר עצמו, שאפילו לא ראויים לצפייה ביתית ועדיין מקבלים במה באולמות הקולנוע המקומיים, כאשר סרטים מקוריים, מלהיבים ועשויים היטב כמו זה, נשארים בחוץ.


אל תספר לאף אחד, אבל הסרט הזה לא הגיע לישראל בכלל | צילום: IMDB

אולי זו הציפייה המופרזת שיוצר הטריילר, לראות זומבים או אולי הכישלון הקופתי ואולי דווקא העובדה שאימה וזומבים עובדים קצת פחות בארץ, אבל השורה התחתונה שקולנועית, הסרט הזה נשאר בחוץ ותוכלו למצוא אותו רק כתוצאה משיטוט בין שלל הכותרים שמציע לכם ה-VOD ואפילו שם הוא לא ממותג תחת ז'אנר האימה (נכון, yes?) ואולי די בצדק וזאת על מנת לנסות ולפתות קהל יעד רחב יותר, שלא נמנה על פריקים של סרטי אימה או סרטי זומבים.

בסופו של דבר, השורה התחתונה היא החזקה מכולן; הסרט הזה עובד בתור מכלול שלם. ועובד נהדר. הוא מותח, עשוי היטב ובעל עלילה מעניינת, שאמנם לא מנסה לפתח יותר מדי את הדמויות שלו וכאן הוא בעצם מיישר קו עם סרטים מסוגת האימה, שמעדיפים לייצר יותר תוכן וויזואלי מאשר פיתוח עלילה ודמויות. הוא אמנם כן לוקח את הזמן בשביל לבנות עלילה ומתח ואחרי פתיחה מסחררת מוריד מספר הילוכים, אבל אתם כבר תהיו שבויים ולא תנידו עפעף עד סופו.


אני אזריק לכם משהו קטן לפני תחילת הצפייה, זה בסדר...זה עובר | צילום: IMDB

משפט על הסרט:

נהדר, לא מוערך דיו ולא בצדק. סרט נפלא, אשר מתויג בתור אימה ובגלל שהוא מציג פעילויות על טבעיות, הוא אכן כזה, אבל מתנהל רובו ככולו בתור מותחן מלחמה מהודק, שעם עוד קצת זמן מסך, יכול היה להיות גדול ומרשים הרבה יותר.

משפט על במאי הסרט:
ג'וליוס אייברי האוסטרלי, שביים את יואן מקרגור ב"בן אלף" ה-סביר, מעלה רמה ודווקא עם צוות די אלמוני של שחקנים ומעט אמצעים מצליח לייצר יופי של סרט.

משפט על השחקנים:
ג'ובאן אדפו ("גדרות") המצוין בתפקיד ראשי נהדר, לצידו וויאט ראסל (עדיין הבן של קורט ראסל) וכמה פליטים של "משחקי הכס" וביניהם ג'וזף קווין (תפקיד קטן בסדרה וגם כאן), ג'ייקוב אנדרסון (תולע אפור) ומעל כולם פילו אסבק הנפלא, שגילם את יורון גרייג'וי וכאן הוא הנבל האולטימטיבי (שוב) ועושה זאת באופן משכנע, כמו שהוא כבר רגיל.

משפט על אורך הסרט:
נטו של שעה וארבעים, שיכולים היו דווקא להתארך ולשפר את הסרט באופן משמעותי, על מנת לייצב אותו בכל החזיתות של כל סוגי הז'אנר, אבל נסתפק במה שיש.

"אוברלורד" זמין לצפייה ב-yesVOD

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"מידסומר": ארי (שוב) היה כאן יום שני, 08 ביוני 2020, 08:11
יום הולדת לדנזל וושינגטון יום שבת, 28 בדצמבר 2019, 10:36
משחקי הכס - אלו שכמעט לוהקו יום רביעי, 25 בספטמבר 2019, 14:02
חדשות - בחורים רעים יום שישי, 06 בספטמבר 2019, 10:05
"תורשתי": להתמכר לחרדה יום חמישי, 03 בינואר 2019, 01:14


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
שתי ציפורי טרף במכה אחת
שתי ציפורי טרף במכה אחת
המצב תפס שתי ציפורים במכה אחת: הסדרה והס...
"האירווזיון:סיפורה של Fire Saga":עברנו לארה"ב,תיכף נשוב
"האירווזיון:סיפורה של Fire Saga":עברנו לארה"ב,תיכף נשוב
אין אירוויזיון השנה? לא נורא. יש וויל פא...
"55 צעדים": עוד כמה צעדים כאלו ויהיה בסדר
"55 צעדים": עוד כמה צעדים כאלו ויהיה בסדר
סרט בכיכובן של זוכת שני פרסי אוסקר ומועמ...
"מותו וחייו של ג'ון פ. דונובן": דולאן, כאן זה לא קאן
"מותו וחייו של ג'ון פ. דונובן": דולאן, כאן זה לא קאן
הבמאי הצרפתי, שערך את הבכורה שלו לפני קצ...
"גרטל & הנזל": לא הממתק הכי מתוק בחפיסה
"גרטל & הנזל": לא הממתק הכי מתוק בחפיסה
הטריילר עשה את עבודתו נאמנה ועורר חשק מס...
"הזמיר": קנט, היא יכולה
"הזמיר": קנט, היא יכולה
ג'ניפר קנט התעוררה משנ(ו)ת החורף שלה והח...
"מידסומר": ארי (שוב) היה כאן
"מידסומר": ארי (שוב) היה כאן
הקולנוען יוצא הדופן, אשר מגדיר את חוקי ה...
"האיש שהרג את דון קישוט": הפרויקט שאינו נגמר...נגמר
"האיש שהרג את דון קישוט": הפרויקט שאינו נגמר...נגמר
סרט נוסף שלא ראה אור בישראל, מעבר להופעה...
"למען הצדק": צדק, צדק תרדוף
"למען הצדק": צדק, צדק תרדוף
מייקל בי ג'ורדן מוריד את כפפות האגרוף וט...
"הריקוד האחרון": הנרקוד?
"הריקוד האחרון": הנרקוד?
"הריקוד האחרון", או כפי שנקראה בפני רבים...
"המוסטנג": רוץ בן סוסי
"המוסטנג": רוץ בן סוסי
עוד פנינה לא רעה בכלל, בימים שבהם פתאום ...
"הבוזגלוס 4": בטיפול
"הבוזגלוס 4": בטיפול
העונה הרביעית התחילה עם קורונה ונגמרה בש...
"אמנות המירוץ בגשם": אמנות הטפטוף מהעיניים
"אמנות המירוץ בגשם": אמנות הטפטוף מהעיניים
הקשר החזק בין כלבים לבעליהם מקבל אינטרפט...
"ברוכים הבאים לעולם שלי": ברוכים הבאים לדימיון של זמקיס
"ברוכים הבאים לעולם שלי": ברוכים הבאים לדימיון של זמקיס
העולם של רוברט זמקיס ממשיך להיות עולם עת...
סרטים בקולנוע
מיואשת במקסיקו, המיניונים 2: עלייתו של גרו, לשחרר את גיא, ללא מעצורים, לפני הסערה, הכפר של ברברה, אהבה בשחקים: מאווריק, תחרות הזמר של האירוויזיון: סיפורה של FIRE SAGA, נשמה, היית צריך להשאיר, The King Of Staten Island, בלוז ערבי, הזהב של נורמן, קנדימן, גמביט, הכי רחוק שאפשר, הפשע האחרון, וונדר וומן 1984, ארטמיס פאול, בובספוג הסרט: מבצע הצלה, האביר הירוק, הסוד של הנרי פיק, האישה בחלון, המסור: המעגל נסגר, ירושה, מיסי מסתבכת, קפונה, המשלוח, הציור, האלמנה השחורה, לאחר מעשה, לשקר ולגנוב, שקרים מסוכנים, אנטבלום, החיים על פי פרנקי, טיילר רייק: חילוץ, רצח במעגל סגור, תיק קוליני, משפחת וילובי, הסוד: האומץ לחלום, מרדף בשידור חי, תקווה בהופ גאפ, סוד הגן הנעלם, סוף האהבה, אגדות מורטל קומבט: נקמתו של סקורפיון, אהבה, חתונה, והכול מההתחלה, האירוע המרכזי, חרטות, תרגול בריגול, נשים בחזית
בקרוב בקולנוע
דוליטל, מכסחי השדים: החיים שאחרי, סקובי דו!, מהומה בהונג קונג, חלון אחורי, Palm Springs, חתונה על תנאי, משמר האלמוות, רומן גורלי, זהות זרה, קרוז בג'ונגל, אפליקציה סוף, Tenet, מורביוס, פיטר ראביט 2, ניו יורק על הגובה, לגעת בכוכבים, הוילה, ביל וטד מתמודדים עם המוזיקה, געגועים מתוקים, לזמן את הרוע 3, משפחה ברשת, Magic Arch 3D, קינגס מן: ההתחלה, המכשפות, פוטו אהבה, Halloween Kills, הנצחיים, לא זמן למות, הקרודים 2, 2 אמריקה, סיפור הפרברים, חולית, חנוכה, ראמבל, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מהיר ועצבני 9, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, קרואלה, באטמן, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,388 סרטים, 2,950 סדרות, 6,988 עונות, 119,307 פרקים, 385,510 אישים, 530,657 משתמשים, 266,990 הודעות, 28,646 ביקורות, 93,394 תמונות, 6,587 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2020