סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

״קינגס מן: ההתחלה״: האמת? מחכים כבר לסוף

יום שני, 03 בינואר 2022, 09:49Monday, 03 January 2022
שתף בפייסבוק


לא ברור כל כך לאיזו מטרה הסרט הזה הופק, התעכב בשנתיים ויצא בסופו של דבר. עשיית רווח לא הולכת להיות הפעם המטרה המושגת וגם לא הגדלת קשת קהל הצופים, אז למה לעזאזל למשוך המון שמות גדולים לבינוניות קולנועית? התשובות לדיסנים.

״קינגס מן: ההתחלה״: האמת? מחכים כבר לסוף
״קינגס מן: ההתחלה״: האמת? מחכים כבר לסוף

בעוד חודש וחצי ימלאו למותג הקרוי "קינגסמן" שבע שנים, מאז הופעת הבכורה שלו ברחבי העולם (ובישראל בפרט). הסרט הראשון היה נפלא, מרגש, מסעיר ועתיר באקשן, דמויות מעניינות והתנגשויות בין תרבויות, תפיסות עולם וכמובן מילוי חור האב, אצל בן שהיה זקוק לדמות אב ולהפך. הסרט הצליח איכשהו להפוך לתופעה חד פעמית, מרעננת ונפלאה, בעולם של שפע בסרטי מרגלים, בריתות סודיות וקונספט שכבר הוזיל את עצמו ויצא מהמעיים, אפילו של אלו שנולדו בתחילת שנות האלפיים. הרעיון הולך וממצה את עצמו ומי שרואה בעיניו את הרווח האפשרי ולא סולד מהאפשרות לעוד ועוד סרטי המשך או פריקוולים, כמו במקרה הנוכחי, הם האולפנים ויש אחד מעל כולם, שצד כל רעיון, בניצניו ומוכן לשים עליו עוד כמה גרושים, בשביל לסחוט את התפוז הזה עד דק.


היידה לטרילוגיה! | באדיבות סרטי פורום פילם

שלוש שנים לאחר יציאת הסרט הראשון בסדרה, המשיכה הדרך הסלולה אל עבר הטרילוגיה, בצאת הסרט השני בסדרה. זה היה קצת פחות טוב, אבל עדיין מבוסס סדרת הקומיקס של מארק מילר, עדיין מהנה, מעניין ולחלוטין היה שווה את הזמן בבתי הקולנוע. כעת מגיע החלק השלישי, שאיננו השלמה לטרילוגיה, כי אם מעבר אחורה בזמן; "פריקוול" קוראים לזה. אותו פריקוול מדובר היה אמור לצאת לפני כשנתיים, אבל אז הגיע מיקי מאוס, עם המשפחה העשירה שלו וקנה רעיון, אשר קמל עוד טיפה בגלל שלא היה לאן לפתח אותו, הפרויקט קפא קצת ואז הגיעה הקורונה ובמקום לשמור על הבדל של שנתיים בין הסרט הקודם לזה, עברו להם, מבלי לשים לב, כמעט חמש שנים ופתאום הרלוונטיות, המוטלת בספק ממילא, הפכה להיות אפילו נמוכה יותר והמוצר, איך לומר בעדינות? בהחלט עומד בציפיות הנמוכות שנוצרו עבורו ואם באמת הנמכתם אותן כפי שצריך, ייתכן ואתם עוד עשויים ליהנות מהסרט.

כל הסימנים המטרימים היו שם. באמת, כולם. סרט שלישי בסדרה שבאמת לא מעניינת אף אחד, אחרי הראשון ובוודאות אחרי השני. דג'ימון הונסו בסגל של הסרט וגם ג'מה ארטרטון - שני שחקנים, אשר השתתפותם בפרויקט קולנועי כלשהו בדרך כלל מצביעה על תקרת זכוכית שלא הולכת להישבר, בכל הנוגע לרמה ולאיכותו של הסרט. בכדי להבין כמה סתמי הוא, אפשר לנסות ולצלול לעלילה ורק לנסות להבין ממה היא תפורה - אותה עלילה עשויה מגזירות גסות, המשתייכות לאירועים אמיתיים והדבקה עם ערימות של חלקי עלילה, אשר באמת מתקשה להתרומם, על אף הדמויות הרבות ושלל האירועים שמתרחשים בה ובסופו של דבר נגזר עליה להיראות, להישמע ולחוש כל כך גנרית ולא מיוחדת, למרות הניסיון להמם את הקהל בחלק האחרון של הסרט, קצת לפני הקרב הגדול, שבוודאות לא יגרום לאף אחד להתרגש במושבו.


אני מעלה זבח בפניכם. רק תשאירו את הסרט בתור רעיון וזהו | באדיבות סרטי פורום פילם

איך תוכלו לדעת כאשר מדובר בסרט שהבינוניות נשפכת ממנו כמו היין מהכוס של הקידוש בערב שבת? פשוט נסו להניח את ראשכם לאחור, במהלך הצפייה, לנוח מספר דקות, רק בכדי להבין שכאשר התעוררתם, הכל די נשאר אותו דבר ושום דבר לא באמת התקדם או הלך לאחור בעלילה. כזה הוא הסרט הנוכחי בדיוק. מלבד אקספוזיציה ארוכה למדי, לסיפור האמיתי ולהתפתחויות הבשרניות, לכאורה, של העלילה, אי אפשר לומר שבאף שלב של הסרט, מעבר להתקרבות לסופו, אתם תפסידו משהו אם תקומו לקנות משהו במזנון, תלכו לשירותים או תגניבו איזו סריית נחירות מפוארת של עד רבע שעה. ישנה חינניות מסוימת בהחלט בחלק מהדמויות, בחלקים מסוימים מהסיפור ואפילו מהרצון להבין כמה ממנו תלוי מציאות וכמה ממנו בדיות, שנועדו לסתום חורים, אשר נפערו במהלך כתיבת התסריט, אבל מעבר לחינניות והבינוניות, קשה לומר שיש לו זכות קיום.

הסרט הנוכחי מציג מערכת יחסים בין אב ובן אמיתיים, שלא כמו בזוג הסרטים הקודמים. הפעם מדובר באב ובן ממשפחת אוקספורד, אשר משתייכים למשפחת אצולה; דוכסות, אם לדייק. ברשותם צי משרתים, אשר מתייחסים אליהם בכבוד השמור למשפחות מלוכה ולא רק לבוסים. אורלנדו, הדוכס האב (המגולם על ידי רייף פיינס) וקונרד, הבן (המגולם על ידי האריס דיקינסון) מאבדים את אם המשפחה, כבר בסיקוונס הראשון של הסרט - עובדה שיוצרת פציפיזם אצל האב ורצון לחקור את העולם ולהילחם בכל המלחמות השוות שהוא מציע, עבור הבן. מלחמת העולם הראשונה מחורחרת, בעודה הולכת וקרבה בצעדי ענק, על ידי נבל סקוטי, בעל מבטא כבד מאוד (ג'יימס מקאבוי ישב עמוק בראש, במהלך לא מעט שלבים מהסרט - אבל זה לא הוא), אשר יושב בראש הר מלא בעיזים ואנשי מפתח ועושי דברו, שהם חבורת זוממי מזימות, אשר פועלים במעצמות האירופיות הגדולות, לחרחר מלחמה ומתייחסים אליו בתור "הרועה" שלהם.


נסיים את השיעור ונלך לרקום מזימות מלחמה | באדיבות סרטי פורום פילם

קשה להתייחס לעלילה מבלי ללכת לאיבוד ולהתבלבל מעט. בליל האירועים, המיקומים והמשתתפים בסרט מבוססים באופן רפוי, אבל יצוק דיו, על בסיס אירועי העבר ואישים, אשר יצרו אותם. נדרש שיעור בהיסטוריה ובדיקה מעמיקה אצל וויקפדיה, על מנת לאשר או להפריך את העובדות המוצגות בסרט. בסופו של דבר או שנכון יותר לומר; באמצעו של דבר, גונב ריס איפנס את ההצגה בתור גרגורי רספוטין, הידוע לשמצה. על אף קאסט עמוס בכוכבים ידועים יותר ופחות, איפנס עושה את מה שהוא יודע לעשות כל כך טוב, עוד מהימים הטובים עם ג'וליה רוברטס, ב"נוטינג היל" ופשוט לוקח אליו את הדמות הקיצונית, השנויה במחלוקת וזו שחייבת לחטוף את המבטים של כולם אליה ולמשך דקות ארוכות פשוט מעביר את כל כובד המשקל אל דמותו ועושה זאת בחן השמור רק לו ולדמויות המטורללות שהוא אוהב לגלם.

הפרק המקדים הזה לא ישמיד את החלומות של האולפנים לטרילוגיה, ככל הנראה, על אף שהרווחיות וההצלחה הכלכלית והכללית שלו מוטלים בספק גדול, כבר בשלבים מוקדמים אלו, של הפצה ראשונית. ברחבי העולם לא נרשמה ציפייה, במהלך השנתיים האחרונות, של הקורונה ודחייתו של הסרט לתאריך היציאה שלו ונראה שכשם שהוא הגיע, הוא גם ייעלם ואפילו מהר למדי ויינתן הזמן לצופים לשכוח קצת מהמותג עד שייצא, בלית ברירה גם הפרק החותם להשלמת הטרילוגיה. בלי הרבה מדי אקשן מרשים או הרבה מדי אקשן, יחסית לצמד הסרטים הראשונים, בלי דמויות מעניינות או התפתחויות עלילתיות יוצאות דופן, קשה להבין איך יש זכות קיום למותג המפרפר פרפורי גסיסה הזה, שהמקסימום שהוא יכול לחלץ לכיוונו הוא המילה: נחמד או בינוני. מצד שני, אתם יכולים בוודאות לסמוך על מיקי ומשפחת הכסף שלו, שיצליחו לחלץ עוד כמה גרושים מהמוצר המט לנפול הזה.


תמצאו לי את איפנס. דחוף | באדיבות סרטי פורום פילם

משפט על הסרט:
בלי ציפיות, אין הרבה מדי אכזבה. זו בדיוק המחשבה שאיתה אתם צריכים להיכנס לקולנוע, כאשר אתם עומדים לצפות בסרט הזה. כי באמת שאין לו הרבה זכות קיום לאחר מכן, כאשר ישתחרר לצפייה ביתית עתירת נחירות.

משפט על הבמאי:
מת'יו ווהן הוא במאי בריטי לא רע, שהחל עם ״לאייר קייק״, ״אבק כוכבים״ האיקוניים והמשיך עם להיטים גדולים כמו: ״קיק-אס״ ו״אקס-מן: ההתחלה״. מאז הוא רק מייצר סרטי קינגסמן ודי תקוע, שלא לומר דועך וגם כרטיס היציאה מהמותג ההולך ונשחק של אנשי המלך הולך להתברר בתור מותחן ריגול עמוס בכוכבים וכנראה ישאיר את ווהן עוד קצת בלימבו הזה עוד טיפה.

משפט על השחקנים:
כאן באמת קשה לדעת מאיפה להתחיל והיכן לסיים. פיינס, הונסו, ארטרטון, צ'ארלס דאנס, אהרון טיילור ג'ונסון, אוגוסט דיהל, טום הולנדר, סטנלי טוצ'י, דיוויד קרוס, מת'יו גוד ועוד ועוד ועוד ורובם עוד בתפקידים מזעריים וחסרי משמעות מינימלית. כל אלו וזה מה שאתם מקבלים. חבל.

משפט על אורך הסרט:
שעתיים וקצת. בלי הרבה צורך או הצדקה. בלי הרבה אקשן או ריגושים. עדיף לאפסן את המותג הזה בצד ולעשות משהו טוב יותר עם הזמן שלכם.

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"הדרך של מאטי": מה עושים לקראת סוף הדרך? יום שלישי, 12 בפברואר 2019, 16:54
הרחק מהמסך הגדול - ספיישל איגרוף יום שני, 26 בנובמבר 2018, 00:23
"סטאלין מת!": מה שמת לא ימות עוד יום חמישי, 19 באפריל 2018, 14:45
שישי ה-13 מפחיד(?) לכולם יום שישי, 13 באוקטובר 2017, 10:15
"קינגסמן: מעגל הזהב": דרך המלך יום חמישי, 21 בספטמבר 2017, 01:30


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"המשימה": לא חשבנו אחרת
"המשימה": לא חשבנו אחרת
סרט שודים נוסף, במסורת הבלתי נגמרת של חב...
Amazon פינת Apple TV: משהו להירדם איתו
Amazon פינת Apple TV: משהו להירדם איתו
בתקופה שבה אתם מעדיפים להסתגר בבית ולא ל...
"נסיעה ממולכדת": עד שהוא הגיע, לא תבואו לראות?
"נסיעה ממולכדת": עד שהוא הגיע, לא תבואו לראות?
באיחור אופנתי, של כמעט שבע שנים, מגיע אל...
Amazon פינת Apple TV: המאכזבים
Amazon פינת Apple TV: המאכזבים
בהיעדר מבחר גדול בקולנוע או סתם בגלל שבא...
"קוברה קאי 4": קיצר, מתי הילארי סוואנק באה לסגור באסטה?
"קוברה קאי 4": קיצר, מתי הילארי סוואנק באה לסגור באסטה?
העונה הרביעית נשאבה בבינג' זריז וממכר, ע...
"הארי פוטר: בחזרה להוגוורטס": כשאין תכנים אמיתיים לייצר
"הארי פוטר: בחזרה להוגוורטס": כשאין תכנים אמיתיים לייצר
החבר'ה ב-HBO Max עוד לא נרגעו מהספיישל ש...
Amazon מול Apple TV - סיבוב נוסף
Amazon מול Apple TV - סיבוב נוסף
לא בקצב של נטפליקס ולא בערימות חסרות הפר...
נטפליקס מורידה מסך על 2021
נטפליקס מורידה מסך על 2021
שנת 2021 מורידה מסך ומקבלת בברכה את פניה...
"ליקריץ' פיצה": גבירותיי ורבותיי, הבמאי השתגע
"ליקריץ' פיצה": גבירותיי ורבותיי, הבמאי השתגע
פול תומאס אנדרסון, שהסגנון, הרצינות והכו...
"מטריקס: התחייה": בסרט הבא הם כבר יצטרכו דפיברלטור
"מטריקס: התחייה": בסרט הבא הם כבר יצטרכו דפיברלטור
המותג של מטריקס חוזר לחיים, אבל אחרי שעת...
Amazon מול Apple TV - ראש בראש
Amazon מול Apple TV - ראש בראש
כאשר נטפליקס ממשיכים לשלשל תכנים, ללא הפ...
"יד האלוהים": עם יד על הלב
"יד האלוהים": עם יד על הלב
פאולו סורנטינו עם אחת היצירות הנוגעות וה...
"בשם האח": ורוח הקודש
"בשם האח": ורוח הקודש
העיבוד המודרני למחזה "אנטיגונה" מצליח לה...
"הבת האפלה": עוד מנה גדושה של רגשות אשמה מונחת על הצלחת
"הבת האפלה": עוד מנה גדושה של רגשות אשמה מונחת על הצלחת
העיבוד הקולנועי של מגי ג'ילנהול לספרה של...
סרטים בקולנוע
בוטיק פריז, המשימה, מאסר בית, סמטת הסיוטים, שערוריה: סיפורו של עיתון, שרלטן, הועידה, בואו כמו שאתם, בת המלך, מיה ובוני החלומות, נסיעה ממולכדת, אימהות אמיתיות, בלתי נתפס, החלק הטוב שבי, לאן את הולכת אאידה, לילה בחיפה, עץ המשאלות, צעקה, הטרגדיה של מקבת, טנדר בר, יחידה 355, מהומה בהונג קונג, מחברות שחורות-רונית, געגועים מתוקים, ליקריץ פיצה, נאום החתונה, קינגס מן: ההתחלה, שטני, מטריקס התחייה, תמונת הנצחון, הזוג ריקרדו, אלין, בשם האח, הבת האפלה, מישהו יאהב מישהו, ספיידרמן: אין דרך הביתה, יד האלוהים, אל תסתכלו למעלה, מחיר החיים, סיפור הפרברים, צל בענן, שעתו האחרונה של מר קול, הכרוניקה הצרפתית של הליברטי, קנזס איבנינג סאן, המתרגמים, השליח האנגלי, לשיר 2, משפחת אדמס 2, אנקאנטו, בית גוצ'י, הצלף
בקרוב בקולנוע
מין חסר מזל או פורנו משוגעים, אין ברירה אחרת, אהבה בין השורות, אלמה, הזאב והאריה הגדול, להתאהב בפיגארו, הספירה לאחור, אין רשע בעולם, ויהי בוקר, בלפסט, משחק השנאה, חתונה בהפתעה, ספנסר, מוות על הנילוס, סוכן הצללים, דוג טריפ, אמהות מקבילות, אנצ'רטד, הנה אנחנו, לב שקט, ראמבל, סנולנד, סיראנו, פריז, הרובע ה-13, אהבה, חתונות ואסונות אחרים, נגד הקרח, באטמן, הדוכס, הבית באיטליה, אדומה אש, מתחתנת, לברוח, לא ממושמעות, 100% זאב, אחוזת דאונטון: עידן חדש, מבצע פורצ'ן: תרגיל מלחמה, העיר האבודה, אל תחכי לי, מורביוס, אמבולנס, סוניק הסרט 2, שאיפה לחיים, לא רעים בכלל, רכבת הקליע, חיות הפלא: הסודות של דמבלדור, הבריחה מפרטוריה, איש הצפון, משקלו הבלתי נסבל של כשרון ענק, קולות רקע, סאמרלנד, דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף

TOP 500
סטטיסטיקות
28,824 סרטים, 3,008 סדרות, 7,102 עונות, 120,501 פרקים, 398,628 אישים, 587,558 משתמשים, 267,285 הודעות, 28,992 ביקורות, 98,641 תמונות, 7,107 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022