סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"צל בענן": גרוע ומיותר. ללא צל של ספק

יום שלישי, 14 בדצמבר 2021, 11:43Tuesday, 14 December 2021
שתף בפייסבוק


קלואי גרייס מורץ מנסה להפוך את עצמה לסוג של דמות אייקונית, אבל במקום זה יוצא לה להשתתף באחד הסרטים המקושקשים, המטופשים והנחותים שיצאו בשנים האחרונות.

"צל בענן": גרוע ומיותר. ללא צל של ספק
"צל בענן": גרוע ומיותר. ללא צל של ספק

מיתוג בהוליווד, בתור שחקן של ז'אנר מסוים, הוא חשוב מאוד עבור השחקן, המפיקים וגם עבור הצופים. שחקנים מתחילים את דרכם בנישה מסוימת ואז בוחרים האם לשמור על אותה הנישה ולהוריד את הסיכון והאתגר או להתפתח. בין אם מדובר באינדי, קומדיות או סרטי אימה, שחקני הקולנוע לא מתחילים בפיזור תפקידים ודמויות, כי אם מגבילים את עצמם למסדרון צר ומקווים להרחיב אותו. קלואי גרייס מורץ היא דווקא שחקנית שהחלה בגיל צעיר וניסתה שלא להצר את רוחב התפקידים והז'אנר, אבל נדמה כי המיתוג שלה מתיישב בין השילוש של אימה-מתח-אקשן אלים. גם בסרט הנוכחי היא לא חורגת מהמצופה ממנה ומסרבת להתפתח למקומות שבבירור היא יכולה להגיע אליהם.


האישה והמיתוג - קג"מ | באדיבות סרטי יונייטד קינג

הסצנה הראשונה לוקחת את הסרט למחוזות מהסרטים המצוירים, כאשר מבקשים מהטייס להיות מדוגם ולהתגבר על הגרמלינים במטוס. אתם מחייכים, ממתינים ואז מתחיל הסרט האמיתי. כמה הוא מטופש ביחס לקדימון ההוא, שחשבתם שמסמל משהו? כמעט באותה הרמה ואם אתם חושבים ש"היצורים המסתוריים" שעולים על המטוס עולים ברמתם על ההקדמה המצוירת, הרי שאתם עומדים להתבדות במהרה. קלואי גרייס מורץ עומדת לעלות על מטוס מלא בגברים, שהיו מתים להיות אלפא והשטויות התסריטאיות מתחילות לדהור במהרה.

אולי צריך לקחת את הסרט הזה בפרופורציות ופשוט צריך לדעת לאיזה תת ז'אנר של מתח, אימה או מדע בדיוני אפשר לשייך אותו. מדובר ב-B-Movie טראשי במיוחד, אשר מנסה, לפרקים מסוימים, להישמע או להיראות הגיוני, אבל מהר מאוד נכנס למחוזות הקאמפ והביזאר. כל אלמנט בסרט הזה מוגזם ומועצם ובדיוק כאשר חשבתם שהתסריט של הסרט המופרך הזה מתחיל לעלות על פסים שממש משתדלים להתכתב עם משהו מציאותי, הכל מתעופף אל הגחון של המטוס ונזרק לעזאזל, מבלי להצמיח כנפיים קריפיות, שיצילו אותו מהתרסקות ישירה אל הקרקע.


אוי. תראו אותי, העלמה הקלאסית במצוקה | באדיבות סרטי יונייטד קינג

כיאה לסרט שהאות B צמודה אליו חזק, מטוס B-17 הוא כוכב המשנה, בתוכו מתרחשת מרבית העלילה ואליו עולה גברת מסתורית, עם תיק גדול מעור, אשר ככל הנראה לא מכיל כריכים לצוות הטיסה. או כך לפחות היא טוענת. היא נכנסת אל בטן המטוס ומצעד המוזריות התסריטאיות מתחיל, כאשר אף אחד מהגברים במטוס לא מוכן לתת לה לעלות, לדבר או לפנות אליהם בכלל. כי היא אישה, אתם יודעים. השנה היא 1943, מלחמת העולם בשיאה ונשים עדיין נקראות Dame או Broad וכפי שהסרט לא מנסה לרמוז בצורה עדינה כל כך, אף אחד לא סופר אותן בשום פנים ואופן.

מוד גארט טוענת שבידיה מסמכים סודיים חשובים שצריכים לעבור לאנשהו ומציגה צו מאת המפקד שלה ושלהם, אשר מכריח את החבורה, נוטפת הטסטוסטרון, לאפשר לה לעלות למטוס. מכיוון שהיא אישה, בתקופה של מלחמת העולם השנייה ואין לה הרבה מדי זכויות, היא סופגת ערימה של עלבונות ועקיצות חסרות כל עידון; הן מבחינת התוכן שלהם והן מבחינת הישירות של הסרט אל הצופים. החלק הזה של התסריט מנוסח באופן שכאילו מנסה להטיח לנו בפנים כמה מיזוגינים הגברים במטוס ודואג שלא נפספס אף אחד מהרמזים המאוד מאוד ישירים ובוטים. B-Movie מוגזם, כבר אמרנו?


The B-Team | באדיבות סרטי יונייטד קינג

כיאה למעמדה היא נכלאת בחלקו התחתון של המטוס, היכן שנמצאת מכונת הירייה, כי זה הגיוני לשים אישה נחותה באחד המקומות האסטרטגיים והחשובים במטוס. משם מתחיל החלק היצירתי של הסרט, כאשר מוד, המגולמת על ידי קלואי גרייס מורץ עוברת להיות כוכבת יחידה בסרט, אשר נצפית במהלך חצי ממנו. השליטה היא שלה, זמן המסך הוא שלה וגם כל השטויות העלילתיות, אשר נזרקות עליה ואיתן היא צריכה להתמודד - כולן שלה. היא נלחמת באופן מילולי בגברים שממשיכים להתריס כנגדה, נלחמת באופן פיזי ביצורים המסתוריים (כל כך מטופשים), אשר תוקפים את המטוס והכל במרחב קטן וצפוף, אפילו קטן וצפוף מהמטוס הקטנטן עצמו וגם כמובן נלחמת בהמשך במטוסים יפניים.

בחלק הראשון אמורים להיות הצופים שרויים במתח ואימה, בייחוד נוכח היצורים המגוחכים שעומדים לרשות העלילה. בשלב מסוים מתגלה המטוס על ידי מטוסים יפניים, תוסיפו לכך את הכוח העליון והביזארי בו נלחמת מוד וקמצוץ גס של שוביניזם נוטף ותקבלו גיבורה נשית חלומית. רק בסרט טראשי ואידיוטי. וזו הייתה כוונת המשוררים, לתת לגיבורה שלהם את החלל הקטן, במסגרתו היא בעיקר נאנקת, גונחת, צועקת ועוקצת בסרקסטיות את חבורת הגברים שמעליה (כן, ככה יצא), בכל הנוגע לתפקודים שלה ושלהם במטוס, במלחמה ובעולם בכלל.


ועכשיו....בזחילה | באדיבות סרטי יונייטד קינג

בל נשכח שהיה תיק עור גדול, שהוא חשוב למשימה או שלא ומרוב שהוא חשוב כל כך עבורה, היא מסכימה להפקיד אותו בידיו המסורות של אחד הגברים; זה שלא הושחת על ידי שיגעון גבריות וגדלות ואתו גם יש הפתעות בהמשך. כל עניין התיק יתחיל להתגלות לקראת חלקו השני של הסרט, אשר הופך להיות חלק מביך למדי בכל הנוגע לביצוע הוויזואלי החלש שלו. עם זאת, הוא מעיר את הקצב הישנוני והמטופש של הסרט ולא נסמך על טקסטים מוגזמים ומאולצים, מכין את הקרקע למערכה האחרונה בהחלט ובעיקר לסיומו המהיר למדי (והמבורך) של הסרט.

קשה לקרוא לסרט הזה אימה, אלא אם העובדה שיש בו יצורים, אשר אינם חיים בעולמנו מכופפת ומכריחה את אלוהי הז'אנרים לקטלג אותו בתור מותחן אימה. הוא סרט אקשן נחות למדי, שמנסה לומר משהו על מיזוגיניה ועל הדרך מבצע העצמה נשית מופרזת. הוא סרט שדווקא חלק מהמבקרים אהבו, אבל הקהל הרחב פחות וייתכן שיש לכך קשר לתסריטאי שלו, אבל מעבר לכל עובדה מחוץ לבד, פשוט מדובר בסרט מחורבן למדי, שלא מצליח להוציא שום תגובה לשום דמות או התפתחות עלילתית וכנראה שטוב שהוא נגמר די מהר.


אפשר לרדת מהטיסה הזו? | באדיבות סרטי יונייטד קינג

משפט על הסרט:
לא ברור למי הוא פונה, אבל הוא פשוט מיותר להחריד. אין בו כלום מעבר לטראש, הגזמה והפרזה בכל מחלקה, חוץ מזו הקשורה ליצירתיות ולאפקטים וויזואליים.

משפט על הבמאית:
רוזאן ליאנג הלא מוכר במיוחד מתגלחת על התסריט של מקס לנדיס ("כרוניקה בזמן אמת"), שבעצמו הואשם בהטרדות מיניות - מצב אשר מייצר היפוך בין בימוי סרט על ידי אישה, עם גיבורה נשית, אך עם תסריטאי מטרידן.

משפט על השחקנים:
קלואי גרייס מורץ בתצוגת צרחות, צעקות, מאמצים על גבול השלשול במכנסיים ולאחר מכן הפגנת כוח כמעט עילאי, אל מול כל מה שהתסריט זורק עליה. לא מהטובים שלה. ניק רובינסון ("עולם היורה", "הגל החמישי", "באהבה, סיימון") מככב לצידה, במה שמותירים לה בסרט ואפילו קלאן מולבי ("תיכון הלבבות השבורים") מגיח בתפקיד קטנטן.

משפט על אורך הסרט:
שעה ורבע קצרצרים ואפילו מזה אפשר היה לחתוך קצת רגעים מיותרים.

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"X": איקס מסמן את המקום יום שלישי, 26 באפריל 2022, 10:28
"עד המוות": קר, קר שם בחוץ... יום חמישי, 02 בספטמבר 2021, 09:12
"באהבה סיימון": ללכת על בטוח יום שישי, 22 ביוני 2018, 20:38
"הגל החמישי": גל חייזרים נוסף בא לשטוף אותנו יום ראשון, 10 באפריל 2016, 23:38
סיכום שנת 2015 בקולנוע: חלק ב' יום שני, 04 בינואר 2016, 11:48


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"קדימה, קדימה": פיניקס לקח קצת אחורה, אחורה...
"קדימה, קדימה": פיניקס לקח קצת אחורה, אחורה...
חואקין פיניקס לוקח כמה צעדים אחורה, אחרי...
"נקמה ללא מעצורים": הידרדרות קריירה חסרת מעצורים
"נקמה ללא מעצורים": הידרדרות קריירה חסרת מעצורים
הן גיא פירס ובעיקר ליאם ניסן נמצאים בשפל...
"הכול בכל מקום בבת אחת": הדניאל'ס בממדי הטירוף
"הכול בכל מקום בבת אחת": הדניאל'ס בממדי הטירוף
הדניאל'ס, בסרטם השני בלבד, מביימים את אח...
דפ נגד הרד: על המשפט הגדול ביותר בהוליווד של המאה ה-21
דפ נגד הרד: על המשפט הגדול ביותר בהוליווד של המאה ה-21
בבית המשפט של מחוז פיירפקס שבמדינת ווירג...
"מלך הצפון": איסטר אגרס
"מלך הצפון": איסטר אגרס
הרבה כוכבים, הרבה זמן מסך, הרבה טקסים, ה...
"השורד": בן מפסטר את עצמו לדעת
"השורד": בן מפסטר את עצמו לדעת
בן פוסטר וזה כבר ספויילר כיוון שלא תזהו ...
"החיים המחשמלים של לואי וויין": החתול שתה שוב מהשמנת
"החיים המחשמלים של לואי וויין": החתול שתה שוב מהשמנת
בנדיקט קאמברבץ' כבר באמת לא גילם כמעט חמ...
"הורסת בלי חשבון": חיקוי זול, שעובד לא רע, בסופו של דבר
"הורסת בלי חשבון": חיקוי זול, שעובד לא רע, בסופו של דבר
החיקוי הזול של ג'סי אייזנברג מוביל מותחן...
"אפריקה": אני מברך על הגשמים באפריקה
"אפריקה": אני מברך על הגשמים באפריקה
הסרט הכמעט תיעודי של אורן גרנר הוא מסע נ...
"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף": רק לחובבי מארוול
"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף": רק לחובבי מארוול
הסרט המצופה של מארוול הסרט התורן בסד...
"האיש שלא היה": הפיהוקים שהיו
"האיש שלא היה": הפיהוקים שהיו
הסרט הבריטי, אשר מתאר את אחד ממבצעי ההונ...
"גלגל המזלות": הוליווד מצאה אהבה יפנית חדשה
"גלגל המזלות": הוליווד מצאה אהבה יפנית חדשה
ריוסוקה המאגוצ'י הוא המאמי או האוממי החד...
"קיארה": פוטנציאל מבוזבז
"קיארה": פוטנציאל מבוזבז
החלק השלישי בטרילוגיית השוליים האיטלקיים...
המהדורה ה-19 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי
המהדורה ה-19 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי
המהדורה ה-19 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי, א...
סרטים בקולנוע
אהבה בשחקים: מאווריק, יום האם, קדימה, קדימה, רדופה, אחוזת דאונטון: עידן חדש, אייפל, בת המלך, גברת האריס נוסעת לפריז, מערבולת, שעת נקמה, כלב מי שמנגן 2, אמה, הזאב והאריה הגדול, אפריקה, הורסת בלי חשבון, החיים המחשמלים של לואי וויין, משחקת באש, שדה פרג, איפה אנה פרנק, דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף, האיש שלא היה, קולות רקע, קיארה, גלגל המזלות, השורד, משחק המלכים, נקמה ללא מעצורים, סאמרלנד, שרלוט, הכול בכל מקום בבת אחת, מלך הצפון, משקלו הבלתי נסבל של כישרון ענק, איינבו ושומרי הג'ונגל, האמיצות, חיות הפלא: הסודות של דמבלדור, שלוש קומות, אבו עומאר, אבן המים הקסומה, אימהות מקבילות, איקס, אמבולנס, הבריחה מפרטוריה, הסיפור שלנו, לב של אש, סוניק 2 הסרט, שאיפה לחיים, הטוב עוד לפנינו, מורביוס, סיראנו, אל תחכי לי, בחורה נחמדה שכמוך
בקרוב בקולנוע
ליגת סופר-פטס, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית, שלום ולא להתראות, עולם היורה: עולם חדש, טווח אפס, האדם הגרוע בעולם, לעבור לגור עם הבת שלי, חומוס FULL טריילר, שנות-אור, שיעורים בפרסית, משני צידי החוק, בלאק-פון, בוטיק פריז, אלביס, לומדת לעוף, הכל עבר בשלום, הפנתר השחור 2: וואקנדה לנצח, תור: אהבה ורעם, אף פעם לא מאוחר, פשע הוליוודי, רכבת הקליע, שירת סרטני הנהר, Nope, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, אדם השחור, טרף, Salem's Lot, כרטיס לגן עדן, אל תדאגי יקירתי, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, האלווין סוף, הפלאש, משחק הניצודים, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק: פרק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,926 סרטים, 3,035 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 401,185 אישים, 593,959 משתמשים, 267,330 הודעות, 29,045 ביקורות, 100,053 תמונות, 7,242 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022