סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"ונום 2": ללא ציפיות, באות גם ההנאות

יום חמישי, 14 באוקטובר 2021, 00:00Thursday, 14 October 2021
שתף בפייסבוק


נקודת הפתיחה של סרט ההמשך למגן הסימביוטי, שמזגזג בראשו של אדי ברוק בין נבלות לגבורה הייתה כל כך נמוכה, שאי אפשר ליפול נמוך יותר. אז הוא פשוט קפץ קצת יותר גבוה.

"ונום 2": ללא ציפיות, באות גם ההנאות
"ונום 2": ללא ציפיות, באות גם ההנאות

את אנחת האכזבה שמילאה את האולם, עדיין נטול המסיכות על פני צופיו, בסיום טרום הבכורה של הסרט הראשון, ב-yes Planet ראשון לציון, היה אפשר לשמוע עד רחובות. כמה חיכו, ציפו ופיללו לאנטי גיבור החדש משיתוף הפעולה בין Sony לבין Marvel וזה מה שיצא? ללא טיפה של אלימות גראפית, במינון מעודן של השפה הלא וולגארית ובחיתוכים בוטים מכל סוג הריגה שעשוי להכיל טיפת דם. הדירוג PG-13 סובב את ידיהם של יוצרי הסרט לכדי תוצאה בינונית ומשמימה, אשר כתיבה עצלה ועמוסה בחורים לא עזרה לשפר את המצב.


עוד פעם שניצל ואורז?! | באדיבות סרטי פורום פילם

מציפיות גבוהות, כידוע, האכזבות המתנפצות אפילו גדולות בהרבה יותר. וכך, שלוש שנים לאחר אותה האכזבה, הדירוג נותר, השפה נשמרת כמעט נקייה לחלוטין מלבד איזה Fuck קטן שמתגנב לו לקראת סיומו של הסרט וגם באף סצנת חיסול "קטלנית" לא נשפך אפילו מיליגרם של הנוזל האדום, אשר אמור לדמות את הדם של כל קורבנותיו של Carnage. עם זאת ולאחר תיאום ציפיות עם עצמכם, אפשר לקחת את הסרט הנוכחי בקלילות יתרה למדי, נוכח תוצאת הסרט הראשון וגם נוכח העובדה שהפאן הקומי תופס כאן מקום מרכזי יותר, אפילו מהפעם הקודמת.

בלי פאה מגוחכת אחת, אשר חובש וודי הארלסון מסצנת הפוסט קרדיטים בסיומו של הסרט הראשון, הוא מגיע לחבישת פאות אחרות ומגוחכות לא פחות, בכדי לייצר שיח על כל מה שאינו תוכנו של הסרט, אשר גם הוא עמוס, שוב, בערימת חורים בלתי נגמרת, כמעט כמו בגופם של צמד היריבים הסימביוזיים. עם זאת ולאחר כל האמור דלעיל, בשעה וחצי של אקשן ועלילה דחוסים זה בתוך זה, עם שיוף וליטוש הצד הקומי, אשר כולל אינספור רגעים של הפוגות כאלו ואחרות מהרגעים המותחים או הרציניים של העלילה, אפשר לומר שהפעם מתקבלת מנת האסקפיזם הזו בסלחנות והאמת גם די בכיף.


מה? משהו בשיער? | באדיבות סרטי פורום פילם

מרגיש בלא מעט רגעים כמו קומדיה רומנטית גרוטסקית, אשר מספרת את סיפור יחסיהם של ונום ואדי ברוק. הם עולים על דרך המלך, אחרי שקליטוס קאסדי בוחר באדי להיות זה שיספר את סיפורו מסיבה עלילתית, שאיננה ידועה או מתכתבת עם חוק מינימלי אשר יש לו קשר להיגיון. העלייה הזו מביאה עמה את תחילתה של יריבות עם מוטיבציה קלושה, בעבור נבל שלא צריך מוטיבציה יתרה להיות נבל מעבר לפסיכוזה השוטפת את מוחו, עקב חיים קשים ונטולי אהבה בילדותו. דמותו של קליטוס לא מפותחת יתר על המידה ונדמה שהתסריט דוחף בכוח רגעים שינסו לשפוך אור על עברו. למזלם, וודי הארלסון מגלם את התפקיד, הפרצוף הפסיכי והמטורף התמידי שלו לא מצריך פיתוח יתר לדמות, שמוכרת את עצמה לבד.

הלב השבור של אדי לא מתאחה, כאשר אהובת ליבו ממשיכה בחייה והוא גם מוצא את עצמו מסתכסך עם הסימביוט, שנצמד אליו מסיבה כלשהי. למזלם, הם מעורבים ביצירתו של ארכי נבל סימביוזי חדש, אשר הופך לחלק מנבל על Built In והמצב החדש מאלץ אותם לבצע את האיחוד המתבקש והלא כל כך מפתיע, בכדי להבין שכל אחד זקוק לשני ומעבר לכך, הרחובות זקוקים להם, מאוחדים, בשביל למגר סכנה רגעית וגדולה מאוד. דווקא סיפור האהבה שפורח ומלבלב בסרט הוא בין קליטוס ואהבת נעוריו, גם היא בעלת כוחות, אשר בשביל לתבל את הזוגיות, הם גם כאלו אשר עשויים להביא את הקץ על ההוא אשר נצמד. ואתם יכולים לתאר לעצמכם בדיוק לאן זה עומד להתגלגל.


רומן בהמשכים...ותרנגול ת | באדיבות סרטי פורום פילם

ובגלגול מהיר וממוקד, מקבלים הצופים את רכבת ההרים שהיא מערכת היחסים בין ברוק לבין ונום, בלי הצורך להציג את השניים ובלי צורך לספר אקספוזיטיבית, מהיכן מערכת היחסים שלהם וכיצד היא משפיעה על כל אחד מהצדדים. כן ישנה הצגה של הנבלים בסרט וכן ישנם הרגעים בהם הנבל והגיבור (או האנטי גיבור במקרה הזה, לפחות באופן פורמאלי) עורכים דו קרב מילולי ולא מזיק יותר מדי, על מנת להסביר ולקדם בברכה את זה המטורלל, אשר נוצר במערכה האחרונה של הסרט בין השניים.

לצופים האדוקים והמעריצים המסומאים, הסרט הזה יהיה בילוי נפלא. הם הרי הגיעו בהמוניהם וגדשו את אולם הקולנוע בראשון לציון (שוב), בהקרנת טרום הבכורה הנוכחית. הם מחאו כפיים בהתחלה, קצת באמצע וכמובן בסוף, כאילו מדובר באחת מיצירות המופת הגדולות של העשור האחרון. לאלו בינינו אשר אינם נמנים על קהל המעריצים, אבל הגיעו מוכנים לאכזבה נוספת, אפשר לבשר כי היא הפעם תבושש לבוא. באתם מוכנים, ידעתם לקראת מה אתם מגיעים ומה הדירוג של הסרט ובמצב כזה, אי אפשר שלא להנות מפיסת אסקפיזם נהדרת, מעולם הקומיקס של מארוול את סוני וזה עוד בלי לומר מילה אחת על הסצנות שרצות לאחר סיומו של הסרט.


מי הזמין פורץ לדלת? יש לי את כל סוגי המפתחות | באדיבות סרטי פורום פילם

משפט על הסרט:
בסך הכל ולאחר לא מעט רגעים של התבוננות מפוכחת על שטויות עלילתיות, מדובר בסרט נהדר, כיפי ומבדר בכל התחומים החשובים: אפקטים, רגעים קומיים טובים ואסקפיזם טהור. הפעם הצליח להם טוב יותר.

משפט על הבמאי:
האיש שעומד מאחורי, או נכון יותר נמצא בתוך כל אחת ואחת מהדמויות האייקוניות בסרטים בעלי גיבורים שאינם אנושיים הפעם נמצא על כס הבמאי. אנדי סירקיס הכניס את הארדי לתסבוכת של מסיכות, חליפות ואפקטים כחלק מדמות בדיונית והוא בהחלט משדרג את החוויה והקרקע החרוכה שהשאיר רובן פליישר לפניו.

משפט על השחקנים:
טום הארדי נפלא בתור ונום ורק גורם להצטער שהוא לא יכול היה לבחור בדמות מאתגרת יותר, בעולם הקומיקס הקולנועי. מישל וויליאמס מבזבזת את יכולותיה בתפקיד סתמי של הנערה הנאהבת. הארלסון הוא כמובן המצטיין של הסרט ונעמי האריס גם נותנת תמורה לכספכם. סטיבן גראהם הבריטי בתפקיד קטן וזניח, שככל הנראה עוד יגדל, בשלבים הבאים.

משפט על אורך הסרט:
שעה וחצי. נראה כי מישהו שם בסוני הקשיב להמלצה שלנו מהסרט הראשון וככל שהוא ממוקד יותר, כך גם התוצאה הסופית משתפרת לטובה.


ברוך הבא לקולנוע | צילום עצמי

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"החיים הסודיים של חיות המחמד 2" : הנאה כפולה לכל המשפחה יום שישי, 11 באוקטובר 2019, 18:03
"ונום": הקול בראש יום שישי, 05 באוקטובר 2018, 17:42


תגובות

שתף:
תגובהשלח

1.
נכון
  לפני יממה
"מים שקטים": טסים רחוק
"מים שקטים": טסים רחוק
טום מקארת'י ("ספוטלייט") מביים את מאט ד...
"משלוח מסוכן": עוד משלוח לא מוצלח הגיע לארץ
"משלוח מסוכן": עוד משלוח לא מוצלח הגיע לארץ
והפעם בפינת גיבורת האקשן החודשית: היא הי...
"האשמה": עדכון ראוי באנגלית ליצירת המופת הדנית
"האשמה": עדכון ראוי באנגלית ליצירת המופת הדנית
בעזרת צוות הוליוודי מן השורה הראשונה מסו...
"אויב בדלת": אויב באולם הקולנוע
"אויב בדלת": אויב באולם הקולנוע
אפילו רשימת השחקנים, המאוד מכובדת, לא מצ...
"בית הסיוטים": מצליח להפחיד, לא מצליח להבין
"בית הסיוטים": מצליח להפחיד, לא מצליח להבין
בעידן שומם למדי בז'אנר סרטי האימה, מגיע ...
"צ'או איטליה": הגידו כן לזקן
"צ'או איטליה": הגידו כן לזקן
קומדיה איטלקית קלילה, אשר אוצרת בתוכה לא...
"Cry Macho": להנות בלייב ממה שיש לאיש הזה להציע
"Cry Macho": להנות בלייב ממה שיש לאיש הזה להציע
בגיל 91 ממשיך איסטווד לשחק, לביים את עצמ...
"פיג": אולי הפעם הוא יחזור על אמת
"פיג": אולי הפעם הוא יחזור על אמת
ניקולאס קייג' חוזר, בייבי. או נכון יותר,...
"מינארי": סבתא זפטה מקוריאה
"מינארי": סבתא זפטה מקוריאה
באיחור לא אופנתי במיוחד, מגיע אלינו אחד ...
"משחק הדיונון": סדרה עם קלאס
"משחק הדיונון": סדרה עם קלאס
הלהיט האסיאתי החדש הגיע אלינו. אחרי "בור...
"מורעל": ואז מגיע הטוויסט
"מורעל": ואז מגיע הטוויסט
הטוויסט בסרטי האימה: היו היו ימים שג'יימ...
"קנדימן": חוזר לחלק ממתקים, קרסים ודבורים
"קנדימן": חוזר לחלק ממתקים, קרסים ודבורים
העיבוד החדש, או שמא נאמר ההמשכון החדש לס...
"לפני הסערה": הצ'ק נשלח, אפשר להתקדם
"לפני הסערה": הצ'ק נשלח, אפשר להתקדם
מל גיבסון בונה בריכה בחצר? אמיל הירש מחפ...
"הסוד: האומץ לחלום": הטמטום לחשוב
"הסוד: האומץ לחלום": הטמטום לחשוב
בהתבססו על הספר משנת 2006 והרעיונות המרכ...
סרטים בקולנוע
האלווין 2: הנקמה, ונום 2, מים שקטים, משלוח מסוכן, בעצמה, וונדי, טיטאן, צ'או איטליה, אויב בדלת, לא זמן למות, מינארי, פיג, אלת המזל, בשביל מה יש חברים?!, הקדושים של ניוארק, לפני הסערה, מפלצת של מלון: הפוך על הפוך, סאמרלנד, עוד סיפור אחד, הרפתקאות תום ואווזי הבר, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, הסוד: האומץ לחלום, לרכב על דרקון, מטרה מאחורי סורגים, סוס מנצח, רב מכר, איך להיות אישה טובה, אנט, בית הסיוטים, מחסל עם מזל, סדר חדש, געגועים מתוקים, המתיקות שבבטן, לכודים תחת אש, מורעל, עד המוות, שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות, בלוז ערבי, מסע בזיכרון, קנדימן, השחיין, הוסט, הנוקמת, חלון אחורי, מיוזיק, מפרץ ההרפתקאות: הסרט, עד במנוסה, אנטבלום, לא לנשום 2, לשחרר את גאי
בקרוב בקולנוע
חולית, סודות בחברה, הבאג של רון, המערב הקרוע, האב, השליח האנגלי, הדו-קרב האחרון, הלוחשת לפרחים, הקול האנושי, פריז, הרובע ה-13, נצחיים, מחשמלת, הקרקס של טורו, חדשות רעות, הקול האנושי, האי של ברגמן, אהבה בשחקים: מאווריק, מכסחי השדים: החיים שאחרי, אתמול בלילה בסוהו, קליפורד הכלב האדום הגדול, משפחה מנצחת, הבריחה מפרטוריה, אוון הנסן היקר, אנקאנטו, בית גוצ'י, משפחת אדמס 2, לשיר 2, ספיידרמן: אין דרך הביתה, אדם השחור, קינגס מן: ההתחלה, מטריקס התחייה, הכרוניקה הצרפתית של הליברטי, קנזס איבנינג סאן, סמטת הסיוטים, צעקה, בלפסט, בלק-פון, אדומה אש, סוניק 2, הפנתר השחור 2: וואקנדה לנצח, הארי פוטר ואבן החכמים

TOP 500
סטטיסטיקות
28,704 סרטים, 2,993 סדרות, 7,074 עונות, 120,219 פרקים, 395,777 אישים, 582,565 משתמשים, 267,248 הודעות, 28,937 ביקורות, 97,225 תמונות, 6,969 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021