סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"לפני הסערה": הצ'ק נשלח, אפשר להתקדם

יום חמישי, 23 בספטמבר 2021, 00:10Thursday, 23 September 2021
שתף בפייסבוק


מל גיבסון בונה בריכה בחצר? אמיל הירש מחפש להוסיף עוד עבודה בקורות החיים שלו? קייט בוסוורת ודייויד זאיאס נשכחו לחלוטין מהתודעה? אין כמו אקשן גנרי, בעל תסריט מחורר בשביל לסגור את החורים של כולם בבנק.

"לפני הסערה": הצ'ק נשלח, אפשר להתקדם
"לפני הסערה": הצ'ק נשלח, אפשר להתקדם

"כשהפשע המושלם פוגש את הסערה המושלמת" זועקת כרזת הסרט! ומעל הכל מרוחים שמותיהם של בוסוורת, הירש ומל גיבסון. כאשר עיניכם נחות על האיחוד הרחוק מלהיות קדוש הזה, אתם חייבים לערוך את העיבוד בראש ולחשוד, לחשוד המון. מה עושים ארבעה שחקנים (גם זאייס שם) שעבר זמנם בסרט שהקונספט שלו כבר נחרש מעבר למותר והסביר? התשובה כל כך פשוטה והיא כמובן קשורה להמחאה שכל אחד מהם צריך להביא הביתה בשביל לקיים את אורך חייו הראוותני (מי יותר ומי פחות), להישאר רלוונטי איכשהו, להיות בהוליווד ולהראות שלא נמחקו לחלוטין.


מעייף רק לחשוב שאנחנו צריכים להשתתף בדבר הזה | באדיבות סרטי יונייטד קינג

אם ניק קייג' עושה סרט כזה, הרי שהוא מתרץ את זה בבחירה אומנותית וניתוק מהגוף המסואב שהוליווד הקלאסית מייצגת. אנחנו יודעים שמעבר לכך שהוא רוצה הפסקה מהוליווד הקלאסית את העובדה שהוא נקלע לחובות וצריך לסגור את המינוס בבנק. כאשר מל גיבסון, ברוס וויליס וג'ון מלקוביץ' עושים את זה, אין להם תירוצים רבים מלבד הפיכתם, אולי רק בעיניי עצמם ואולי בעינייהם של מפיקים ובמאים הוליוודיים, ללא רלוונטיים. אם שחקן זוכה שני אוסקרים, במאי ותסריטאי מוכשר כמו מל גיבסון הולך לפארסות קולנועיות, אשר במקרה הטוב נקשרות באות B, אזי משהו בדרך השתבש והוא מאס בדרך הרגילה ואינו מוכן להמתין לתסריטים מקוריים או לכתוב כאלו ופשוט בוחר בדרך הקלה.

האחרים, אשר לא זכו להיות מוזכרים בכפיפה אחת עם פסלונים מוזהבים ונחשבים, נמצאים בערך באותו המצב ובאותו הסטטוס. הקריירה תקועה ולא מתרוממת לשום מקום, ההבטחה שפעם היו הצעירים שבהם (הירש ובוסוורת') כבר מזמן התפוגגה ונשכחה, העבר המרשים של זאייס, בניגוד לזה של גיבסון, אמנם איננו רצוף פרסי אוסקר, שלל מועמדויות וגם בימוי סרטים וזכייה על כך, אבל הוא היה שותף לשתי סדרות ענק, שאחת מהן היא אגדה בפני עצמה ("אוז") ואילו השנייה תנסה לבצע קאמבק ממש בקרוב ("דקסטר"). כל הרביעייה הזו הגיעה בשביל לעשות חיים ולקבל מקלחת חינם, במה שמוגדר בסרט בתור אחת הסערות החזקות שידעה האומה.


תבטיח לי שפעם הבאה אתה לוקח אותי להפקה נורמאלית | באדיבות סרטי יונייטד קינג

והסרט...אה, גם יש סרט. אז יש סערה גדולה, כן? ויש כמה פושעים גדולים וחמושים, שהראשי ממש, אבל ממש אוהב לחסל כל מי שמעז רק לאיים עליו, מבלי לחשוב יותר מדי (אלא אם כן הוא רוצה לבנות מתח בסרט ואז...הוא מוכן לחכות קצת). כאשר אחד הבתים, אשר צריכים להתפנות בגלל הסערה, הופך להיות לכמה שעות בית קר ורטוב עבור הפושעים, זוג שוטרים וכמה שכנים זקנים ומוזרים אתם יכולים לצפות לסרט אקשן מהמדרגה הרביעית. ישנה התפתחות עלילתית, אשר מובילה את כל הכלים למקום בו רוצה אותם הבמאי, ישנם טקסטים ממוחזרים שיכולים באמת רק לעבוד בסרטי אקשן מהרמה הנמוכה הזו ולבסוף, העלילה תרוץ בדיוק כפי שרצו עוד מאות עלילות סרטי אקשן זניחים לפניה.

יש איזו חיה מפלצתית, אשר מאומנת לתקוף שוטרים במדים, אבל רק אם הם רעים או שונאים שחורים. נו...גזענים. כן, גם כאן הצליחו להשתחל מסרי ה-BLM, כי איך אפשר להיות שחור בפוארטו ריקו (ככה הובטח לנו שאומרים את השם, בסרט) מבלי להיות מותקף על ידי המשטרה. יש נפילות מכמה קומות, אשר לא מסתיימות במוות או ערימת איברים מרוסקים ויש איש אחד מבוגר, מחובר לדיאליזה, אבל מצליח לסחוב מספר התקפות על ידי פושעים עם רובים משוכללי כוונות, שלא כל כך יודעים איך לכוון ביניהן. בקיצור, לכולם יש כוונות טובות: "להיות השודדים הטובים ביותר", "להיות השוטרים המאוסים פחות", "להיות בת טובה", "להיות זקן נרגן ומשתעל" והכי חשוב "להיות מישהו שבקלות היה יכול להיות מוחלף על ידי ג'ון מלקוביץ' ולהרוויח את המשכורת במקומו".


תקרא לי אנה ואני אקרע לך את הצורה | באדיבות סרטי יונייטד קינג

בקיצור ולעניין - אל תוך תוכו של בניין לקראת פינוי מגיעים שני שוטרים, שהאחד מהם כבר שבע ומאוכזב מהחיים ומהעובדה שהוא לובש מדים ואילו השנייה - אחותה הפרואנית הכמעט זהה של אנה קנדריק. היא מורעלת, חדורת מוטיביציה וירוקה באופן שקשה לתיאור והיא זו שסוחבת את שותפה לענות לקריאה, באמצע הגשם הבלתי פוסק, כאשר בבירור היו להם דברים הרבה יותר טובים לעשות, כמו לשבת בניידת ופשוט לא להיענות לה. מהצד השני, ישנם שודדים המחפשים אחרי אוצר כלשהו, הטמון בבניין עצמו ועליו דוגר תואם ג'ון מלקוביץ' לסרטים מדרג נמוך יותר מאלו שמלקוביץ' מוכן להשתתף בהם.

התרחשות האירועים צפויה ולא מרגשת וכל הסרט הוא סתמי, על אף הניתוק שהוא מספק. אין הצדקה גדולה להפקה של הסרט הזה וכנראה שגם אין ולא יהיו צופים רבים על אף הרצון הטוב של המפיצים המקומיים, לחשוף את הקהל הישראלי לשאריות הביוב של הקולנוע האמריקאי הזול. הציונים וגם הציפיות מהסרט הם נמוכים אפילו מהסטנדרט שהרגיל אותנו גיבסון אליו ועם זאת, אם מגיעים אל הסרט הזה ללא ציפיות בכלל, אפשר אולי לשאוב קצת הנאה או פחות סבל ממה שחשבתם שייגרם לכם, אם תגדילו ותעזו לשלם עליו כסף. הקהל שיודע לאן הוא הולך ומבקש זאת, סביר להניח שישבע מעט נחת, כל השאר, עדיף וירחקו.


אני חושב שראיתי שם מגבת יבשה | באדיבות סרטי יונייטד קינג

משפט על הסרט:
מעבר לכך שהוא מקיים את שחקניו ואת כל העוסקים בו, באמת שמדובר בסרט שהוא מעט פחות מבינוני ואין לו יותר מדי זכות קיום. קונספט חרוש, שחקנים עייפים, שבעים וחסרים חשק וסתם אחד גדול.

משפט על הבמאי:
מייקל פוליש, שמעולם לא הצטיין עד כה בסרטים שאותם ביים, מוסיף עוד אחד לאוסף. בימוי גנרי לחלוטין, שאפילו לא מתאמץ במעט למשוך את הצופים מעבר לשחקנים שהוא מציג.

משפט על השחקנים:[/i]
גיבסון בהחלט יכול היה להשקיע קצת פחות במשחק (ושיעול) מופרז. הירש ובוסוורת' כבר ידעו ימי משחק יפים יותר וזאייס...עדיף ויחזור לימיו היפים בתור אנריקה מוראלס, אימת הלטינים בכלא אוזוולד.

משפט על אורך הסרט:
כמעט שעה וחצי. נגאלים מהייסורים מוקדם יחסית.

קישורים רלוונטים


תגובות

שתף:
תגובהשלח

1.
אני עדיין בטוח שז...
  לפני 4 שבועות
"המערב הקרוע": העיקר שהם לא מתעייפים
"המערב הקרוע": העיקר שהם לא מתעייפים
שוב הוליווד מנפקת לנו סרט בהובלתם של חבו...
"חולית": שלא תעזו לנסות את זה בבית...רק בקולנוע
"חולית": שלא תעזו לנסות את זה בבית...רק בקולנוע
"חולית" החדש של דני וילאנב עשוי מהתבלין ...
"האלווין 2: הנקמה": יום יבוא וזה יגיע לסיום
"האלווין 2: הנקמה": יום יבוא וזה יגיע לסיום
המותג בן 43 השנים ו-12 הסרטים מסרב לרדת ...
נטפליקסן: מהקרב הנשכח ועד לטיול הבלתי נשכח
נטפליקסן: מהקרב הנשכח ועד לטיול הבלתי נשכח
חודש אוקטובר טומן בחובו לא מעט סרטים טוב...
"קייט": קייטי או הדס או הדר..מוזר.
"קייט": קייטי או הדס או הדר..מוזר.
נטפליקס רצו ליצור עוד סרט אקשן בשביל לעב...
"שבאבניקים 2": נוער ה(מ)גבעות
"שבאבניקים 2": נוער ה(מ)גבעות
על אף שהעונה השנייה מסתיימת בקול ענות די...
"מים שקטים": טסים רחוק
"מים שקטים": טסים רחוק
טום מקארת'י ("ספוטלייט") מביים את מאט ד...
"משלוח מסוכן": עוד משלוח לא מוצלח הגיע לארץ
"משלוח מסוכן": עוד משלוח לא מוצלח הגיע לארץ
והפעם בפינת גיבורת האקשן החודשית: היא הי...
"ונום 2": ללא ציפיות, באות גם ההנאות
"ונום 2": ללא ציפיות, באות גם ההנאות
נקודת הפתיחה של סרט ההמשך למגן הסימביוטי...
"האשמה": עדכון ראוי באנגלית ליצירת המופת הדנית
"האשמה": עדכון ראוי באנגלית ליצירת המופת הדנית
בעזרת צוות הוליוודי מן השורה הראשונה מסו...
"אויב בדלת": אויב באולם הקולנוע
"אויב בדלת": אויב באולם הקולנוע
אפילו רשימת השחקנים, המאוד מכובדת, לא מצ...
"בית הסיוטים": מצליח להפחיד, לא מצליח להבין
"בית הסיוטים": מצליח להפחיד, לא מצליח להבין
בעידן שומם למדי בז'אנר סרטי האימה, מגיע ...
"צ'או איטליה": הגידו כן לזקן
"צ'או איטליה": הגידו כן לזקן
קומדיה איטלקית קלילה, אשר אוצרת בתוכה לא...
"Cry Macho": להנות בלייב ממה שיש לאיש הזה להציע
"Cry Macho": להנות בלייב ממה שיש לאיש הזה להציע
בגיל 91 ממשיך איסטווד לשחק, לביים את עצמ...
סרטים בקולנוע
הבאג של רון, המערב הקרוע, חולית, סודות בחברה, האלווין 2: הנקמה, ונום 2, מים שקטים, משלוח מסוכן, בעצמה, וונדי, טיטאן, צ'או איטליה, אויב בדלת, לא זמן למות, מינארי, פיג, אלת המזל, בשביל מה יש חברים?!, הזרזיר, הקדושים של ניוארק, לפני הסערה, מפלצת של מלון: הפוך על הפוך, סאמרלנד, עוד סיפור אחד, הרפתקאות תום ואווזי הבר, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, הסוד: האומץ לחלום, לרכב על דרקון, מטרה מאחורי סורגים, סוס מנצח, רב מכר, איך להיות אישה טובה, אנט, בית הסיוטים, מחסל עם מזל, סדר חדש, געגועים מתוקים, המתיקות שבבטן, לכודים תחת אש, מורעל, עד המוות, שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות, לילה בחיפה, בלוז ערבי, מסע בזיכרון, קנדימן, הסירו דאגה מליבכם, השחיין, הוסט, הנוקמת
בקרוב בקולנוע
שעתו האחרונה של מר קול, הקול האנושי, הלוחשת לפרחים, הדו-קרב האחרון, השליח האנגלי, האב, נצחיים, הקרקס של טורו, חדשות רעות, המיטות שלנו בוערות, הקול האנושי, תיק קוליני, היורשת, משפחה מנצחת, האי של ברגמן, זרים מושלמים, הקופסה השחורה, אהבה בשחקים: מאווריק, מכסחי השדים: החיים שאחרי, אתמול בלילה בסוהו, קליפורד הכלב האדום הגדול, מחשמלת, לילה שטוף שמש, הבריחה מפרטוריה, הצלף, אוון הנסן היקר, אנקאנטו, בית גוצ'י, פריז, הרובע ה-13, אין רשע בעולם, 100% זאב, משפחת אדמס 2, מחיר החיים, לשיר 2, בלתי נתפס, צל בענן, ספיידרמן: אין דרך הביתה, אלין, אדם השחור, קינגס מן: ההתחלה, מטריקס התחייה, ליקריץ פיצה, הכרוניקה הצרפתית של הליברטי, קנזס איבנינג סאן, סמטת הסיוטים, צעקה, סיראנו, בלפסט, בלק-פון, מחוץ למפה, אמבולנס

TOP 500
סטטיסטיקות
28,725 סרטים, 2,994 סדרות, 7,074 עונות, 120,219 פרקים, 396,141 אישים, 582,855 משתמשים, 267,249 הודעות, 28,943 ביקורות, 97,387 תמונות, 6,988 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021