סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"גרייהאונד": סתם אפור

יום שני, 20 ביולי 2020, 08:36Monday, 20 July 2020
שתף בפייסבוק


טום הנקס פורץ מלב ים, נקי מקורונה והיישר ל-Apple TV+ הקרוב למקום מגוריכם. או שלא. הדוד טום מגלם קצין ומפקד של משחק "צוללות", ממלחמה העולם השנייה, בניסיון מקוצר להשאיר את קהל הצופים מחוברים.

"גרייהאונד": סתם אפור
"גרייהאונד": סתם אפור

זה כנראה לא הסרט ש-אפל תרצה שימשוך צופים משאר שירותי הסטרימינג, אבל זו הסנונית הראשונה שצוללת למים העמוקים של אותם השירותים, בניסיון להתחיל לרוץ כתף אל כתף מול הענקיות, שמה לעשות? מינפו את תקופת הקורונה בכדי לבסס שליטה בנתח השוק של שירותי הצפייה הישירה. ענקית התקשורת החלה לרכוש מכל הבא ליד וכך מתגלגל אל פתח טלוויזיתם של הצופים, המוגבלים מלכתת רגליהם לבתי הקולנוע, סרט חדש שהנקס כתב לו את התסריט, הפיק וכמובן גם כיכב בתפקיד הראשי.


פני הקפטן המיוסר. שוט מספר 1 מתוך 1000 | צילום: IMDB

הסרט שהיה אמור לצאת לפני חודש בדיוק בבתי הקולנוע נרכש לפני חודשיים על ידי אפל, בידיעתו ואישורו של הנקס, שככל הנראה העדיף שלא לתת לזמן לנצח אותו והנחית את המכה ראשון. פגיעת טורפדו משמעותית בגוף ספינת הסרט נגרמה, בכל הנוגע להשפעת האפקטים על הצופה, כאשר סביר להניח כי בקולנוע היו נראים הרבה, הרבה, הרבה יותר מרשימים, אבל כפי שתראו בסרט, מדובר במכה קלה בכנף, שמאפשרת לספינה הזו לשוט במים הסוערים של עולם הסטרימינג והתכנים, שמן הסתם היו מיועדים להיראות על ידי אולם מלא בצופים ללא תסמינים.

טום הנקס עלה וירד בחודשי תחילת הקורונה, בכל הנוגע לכותרות – הוא הצטלם עבור סרט ביוגרפי על אלביס, חטף קורונה ביחד עם אשתו, דחה את הקרנת הסרט הנוכחי ובסוף היה מעורב באישורים האחרונים שנגעו לעליית הסרט לרשת הסטרימינג, בצורת התפוח (שסבסד את פורסט גאמפ, בערך מאמצע חייו). הנקס מגלם שוב, יש לומר, מפקד צבאי הנמצא על סף תהום מסוימת במהלך מקטע מסוים של השירות שלו וכמובן שהוא נדרש לגלות אנושיות, תוך כדי מצוקה ובסופו של דבר גם לחלץ את עורו ועור חייליו.


אני אוציא אותם מהמים הסוערים | צילום: IMDB

"הגרייהאונד" ; הייתה משחתת אמריקאית שליוותה שיירות ספינות, אשר דאגו לקו האספקה בין ארצות הברית של אמריקה לבין אירופה. לא נשמע סקסי, אבל הסרט מצליח איכשהו להפיק עניין מסוים, גם אם די מוגבל, במסעה של הספינה. הנקס מגלם את קפטן קראוס, מפקד המשחתת ואדם טוב ומחויב למשימה, שנדרש לקחת לא מעט החלטות בחלונות זמן קצרים, בעוד אחת המשימות הופכת להיות מורכבת מדי, כאשר צוללות גרמניות מפציעות השכם וערב ומאיימות על קיום המשחתת וספינות השיירה, שאותן היא מלווה.

הסרט מבוסס על ספר בשם "השומרוני הטוב", משנת 1955 ואין ספק שיש לא מעט תכונות שכאלו, באופיו של מפקד האונייה ועם זאת, הוא האדם היחיד שמצליח ליצור עניין כלשהו בסרט וזאת גם בגלל שמדובר בגיבור הראשי, שבכל זאת – מגולם על ידי הנקס. אף אחת מדמויות המשנה לא מתפתחת לשום מקום, הופעות קטנות וקצרות של דמויות שאמורות לתפוס את המשבצת הזו, לא מספקות ולא יוצרות הזדהות או עניין בקרב הצופים והאמת שגם דמותו של קפטן הנקס לא הולכת ליותר מדי מקומות ולא מתמלאת ביותר מדי פרטי אופי, מעבר להיותו אדם טוב, שדואג לצוותו, לאוניות שסביבו ומתייסר תוך כדי התהליך באופן פיזי ונפשי.


ועכשיו...מבט מיוסר אל מעבר לאופק | צילום: IMDB

הבעיה המרכזית של הסרט שהוא די חד מימדי וחד עלילתי. דמות אחת מובילה את הסרט לבדה, הסיפור והעלילה מלווים את הצוללת לאורך מספר קרבות וגם רגעי משבר פנימי לא מוצגים היטב, כפי שמיטיב להציג ארון שניידר, במאי הסרט, את קטעי הלחימה שבין צוללות לספינות. אפשר לומר כי דרך הצגת הסרט את תפקידי המשנה בתור תפקידים ("שליח" למשל) ולא עם שמות, מייצגת את העובדות שהתרחשו באמת לפני יותר מחצי מאה ועם זאת יש בעובדה זו לא מעט ניכור, שזולג גם אל תוך הסרט, כאשר חוץ מהנקס, כל שאר הדמויות פלקטיות לחלוטין ולא תורמות מאומה.

ישנו אויב עלום מראה ובעל שם וזהות דמונית ידועה, גיבור אחד, המון עובדי משחתת ומלא מי אוקיינוס סביב, שיוצרים אווירה מעניינת, אבל כאן זה די נגמר. הסרט היה מצליח לעלות בעשרות מונים בערכו, לו היה מגיע לקולנוע והיה שואב את הצופים למלחמת מים קרובה מאוד לתאר את המציאות שחוו גיבורי אותה התקופה, אבל קורונה וזה...אז תראו בבית, בלי אפקטים קוליים מופרזים ותסיימו עם זה מהר.


אני אנווט | צילום: IMDB

משפט על הסרט:
משחתת שטה, יורה ונורית על ידי ספינות אויב. זו בגדול העלילה של הסרט הקצר, הקולע והזורם, אבל מעבר לכך לא מתמקד בכלום חוץ ממפקד אחד, ספינה אחת, מספר צוללות אויב והמון מים מסביב.

משפט על במאי הסרט:
ארון שניידר, שביים בעבר את "לרדת למטה" בהחלט לא הצליח להתעלות למעלה בסטנדרטים שלו ובונה על כך שכמה קרבות ים-ים, ישכיחו לנו את הרף.

משפט על השחקנים:
הנקס כמו הנקס, יודע ליצור דמות של גיבור מהורהר ומעורער, לצידו אליזבת' שו בתפקיד שכמעט לא מחייב הכרה בקרדיטים וסטפן גרהאם בתפקיד קצת יותר בשרני.

משפט על אורך הסרט:
נדמה שהם רצו, שם ב-אפל tv+ לקצר תהליכים לצופים שלהם וכך נוצר מצב שזה אחד הסרטים היחידים בתקופה האחרונה שהיה צריך לקבל הארכה, בניגוד גמור לאחרים שיכולים להשאיל לו תוכן.

קישורים רלוונטים


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
סרט שאם לא תשמעו עליו ממישהו, יש סיכוי ל...
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
ה-VOD ממשיך להיות האופציה (כמעט) הכי טוב...
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
שלושים ושלוש שנים לאחר הסרט הראשון, שהיה...
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס, נטפליקס שעל הקיר...מה הסרט הכי ...
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
פברואר כבר מזמן לא, אבל להשלים את הסרטים...
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
ארבע שנים אחרי שג'וס ווידון ירד מכס המלכ...
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
וונדה וויז'ן הכשירו את הקרקע לסדרה הבאה ...
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
אחת מהסדרות המעניינות והמרתקות שהיו לטלו...
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
אחד שחשב שהוא הולך להתמודד על משהו באוסק...
בית אבוט
בית אבוט
במבט הראשון מיד קופץ לכולם ג'ון סנואו אל...
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
העונה החמישית הגיעה לסיומה ואתם מתבקשים ...
"דז": דזמרייזינג
"דז": דזמרייזינג
ברוכים הבאים להצגת היחיד של דיוויד טננט,...
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
בשקט, בשקט וברקע של "נטפליקס" הגואה, הול...
ספיחי נטפליקס של 2020
ספיחי נטפליקס של 2020
2020 מאחורינו ואיתה לא מעט סרטים שאולי ה...
סרטים בקולנוע
כוח רעם, מסעות, מהיר ועצבני 9, קאובוי של אספלט, קיץ של אהבה, ליגת הצדק של זאק סניידר, סתם אחד, יום הכּן, ראיה והדרקון האחרון, ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, המאוריטני, יהודה והמשיח השחור, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, החפירה, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, האב, חולית, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, קרודים 2, שמי חצות, הסיפור המדהים של אי הוורדים, אהבה חתונות ואסונות אחרים, דוב שחור, צלילי המטאל, לא זמן למות, סטארדאסט, דוד פרנק, להציל את חג המולד 2, יומני האפלצ'ים, פריקי, ג'ונגלנד, הנצחיים, הבית שלו, Nobody Sleeps In The Woods Tonight, הולידייט
בקרוב בקולנוע
הנוסע הסמוי, דברים ששמענו וראינו, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, מיינסטרים, ביחד ביחד, חמצן, עד במנוסה, ספיריט: לחופש נולד, קרואלה, הבאטמן, ספייס ג'אם: אגדה חדשה, יחידת המתאבדים, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,523 סרטים, 2,971 סדרות, 7,020 עונות, 119,513 פרקים, 390,509 אישים, 568,181 משתמשים, 267,176 הודעות, 28,785 ביקורות, 94,499 תמונות, 6,720 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021