סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדשות » טלוויזיה
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"סמוך על סול 5": קים ג'ונג סול

יום שבת, 25 באפריל 2020, 00:52Saturday, 13 June 2020
שתף בפייסבוק


הסוף של אחת הסדרות הטובות בטלוויזיה, מזה שנים רבות, הולך ומתקרב. עוד עונה שנגמרת כובשת עוד פסגה ותוקעת דגל עם התואר של "העונה הטובה ביותר". העונה החמישית היא עוד אחת כזו, במסגרתה לוקחת דווקא קים את הדגל מהפסגה הקודמת ועולה איתו לפסגה הבאה.

"סמוך על סול 5": קים ג'ונג סול
"סמוך על סול 5": קים ג'ונג סול

באמת שהולכים ואוזלים הסופרלטיבים. עונות הרקע והגישושים היו מופלאות ועדיין חלק מהצופים התקשו להישאב, אבל העונה הנוכחית כבר משאירה מקום לשאיבה רק בכל הנוגע לאבק שהיאהמותירה לקודמותיה ומצליחה להצטיין פעם אחר פעם, עם פרקים משובחים, שמגיעים בזה אחר זה מידי האומנים: וינס גיליגן ופיטר גולד. שכבה על גבי שכבה כבר ירדו והתקלפו מג'ימי מקגיל ופתאום הוא מזיז את עצמו קצת הצידה ומפנה עוד ועוד במה לדמויות שלא הכירו הצופים ב"שובר שורות", בתור סימן נוסף לעליית הספין על המקור.

כולם יודעים איך סול גודמן סיים ואיפה ישב מייק ארמנטראוט בפעם האחרונה שלו. כולם גם יודעים שסול גודמן שרד והמשיך הלאה, בזהות בדויה חדשה, בתור מנהל "סינבון" באומהה - לבד והרחק ממקום מגוריו. גם גאס פרינג שהצטרף מחדש לעגלה והקטור סלמנקה, פלוס הפעמון המצלצל שלו סוגרים את הבאסטה אי שם לקראת סופה של "שובר שורות" האגדית, אבל מה עם כוכבי "סמוך על סול"? לאן תיעלם קים, שהלכה והצטיינה ככל שהעונה הזו הלכה והתמשכה? מה יהיה על נאצ'ו, שנותר חשוף בפרק האחרון של העונה? וגם מה עם הארכי נבל החייכן והמטורף – לאלו סלמנקה?


אהבת את הפעמון, דוד? | באדיבות yes

סול גודמן עשה בעונה הנוכחית המון. ג'ימי מקגיל החל לחסות בצילו והפירורים שנותרו לו הם בעיקר ניסיונות של כנות מדומה מול אשתו החדשה. הצל של ג'ימי הלך והצטמק מאחורי נוכחותו הפראית של סול ובכל לקוח שצבר, הוא הלך והתחזק ובמקביל גם צילו של ג'ימי ובעיקר מצפונו, הלכו ונחלשו. הניגוד הקיצוני ביותר נערך כאשר סול החל לעבוד עבור לאלו סלמנקה – נקודת המפנה עבור חייו של סול גודמן, שהופך בהינף יד להיות סייען קרטל ובאחד הפרקים הטובים ביותר, גם פרד הברחות, שנקלע לאש צולבת ואולץ ללכת ברגל במדבר, שכל מה שעזר לו לעבור את התקופה הם השתן שלו ומייק.

מייק עבר טלטלה אחת בולטת והמשיך בקו די קבוע וכמובן באנושיות שלו, כאשר הוא לא חושש לעמוד מול גאס ולבקש להוציא את נאצ'ו לחופשי וכמו כן ממשיך להגן על ג'ימי-סול כל העת. היו לא מספר רגעי שבירה, שהוציאו אותו מחוזק, אבל הוא איננו דמות שתראו אצלה שינויים מהותיים, אלא קו מנחה אחד ובלתי פוסק – מטרה העל, שהיא המשפחה והשימור שלה. את אותו המבט, קוד ההתנהגות והקווים המרכזיים לדמותו לקח איתו מר ארמנטראוט גם הלאה, ל"שובר שורות" והמשיך להוכיח שלמרות שהוא שכיר חרב קר רוח ואכזרי במידת מה, הוא לא שכח להיות רחום באף שלב של הדרך ועל אף קור הרוח, הוא מגלה אכפתיות אל אלו שעובדים בצמוד אליו.


מרים כוסית, אבל אל תצפו שיעשה איתכם "לחיים" | באדיבות yes

הכוכבת העצומה של העונה הזו הייתה ללא ספק קים ווקסלר שהחלה לסגל לעצמה מן צעד תימני גס ובעודה מדלגת קדימה, היא המשיכה לזנק זינוקים גדולים אחורה, בכל הנוגע להידרדרות המוסרית שלה. היא השילה שכבות של פחד ונתנה לג'ימי ולמעבר שלו אל עבר זהותו החלופית, בתור סול לגרור אותה אחריו, בסוג של חבל בלתי נראה. קים לא הפסיקה לזגזג בין היותה עורכת דין, מהטובות בתחומה, שהיא בעיקר קרה, מחושבת ודי חסרת רחמים לבין קים האכפתית, הרחומה וזו שרוצה לקנות לעצמה קצת פיצוי דרך מעשי פרו בונו, לסוגיהם, אבל האיזור האפור שבין שני איזורי הזיגזג הוא התהום של ג'ימי, שהפך לסול והוא קסם לה יותר מהכל, כפי שזה ניכר בפרק סיום העונה.

הזוגיות של קים וג'ימי מעולם לא הייתה נראית כמו זוגיות אמיתית, אלא כמו יחסי דאגה ותועלת. גם העונה הזו זה נפתח באותו האופן, אבל מדי פעם ואפילו קצת יותר ובעיקר לקראת סופה של העונה, הקרחונים החלו להינמס וטיב יחסיהם של קים את ג'ימי החל לקבל תפנית כלפי מעלה. הרגעים הקטנים שלהם עם בקבוקי הבירה, ההתכרבלות והשינה במיטה והשיא בזמימת ניסיונות הפלתו של האוורד, שהוכיחו בתום העונה כי את המעבר הגדול והמהיר ביותר ביצעה קים ולא ג'ימי, שכבר היה מצוי בשיאו של התהליך והטרנספורמציה שלו להפוך לסול גודמן די הושלמה.


הולכים על זה בכל הכוח, כן? | באדיבות yes

גאס לא קיבל פוקוס גבוה יותר מדי ודווקא נאצ'ו ולאלו גנבו לא מעט זמן מסך, כאשר כל אחד מהם – שונה בהווייתו, הופך לדמות בלתי נפרדת מהמרקם של הסדרה. נאצ'ו הקשוח, שלא מסגיר מאומה בהבעת פניו, אך עמוק בפנים חרד ולא סתם בפרק האחרון המשאלה הגדולה ביותר שלו הייתה לא להצטרך להביט מעבר לכתפו. מולו ועמו לאלו סלמנקה, הפסיכופט החייכן, שרק נדמה כאילו הוא יהיה מסמר המסיבה לכל מקום שאליו הוא יגיע - לראייה, הגעתו אל האחוזה העמוסה לעייפה שלו, שמצד אחד מקבלת אותו בחיבוקים ונשיקות, אך מהצד השני הוא מיד הוא גוער בגסות באחד מחייליו, שיאסוף את התיק שלו כמו אחרון המשרתים. לאלו "עין צוחקת, עין דופקת" סלמנקה הוא בדיוק הנבל שהסדרה הזו הייתה צריכה.

העונה הזו קיבלה עוד ועוד חיזוקים קונספטואליים וגם חיזוקי קאסט מ"שובר שורות", כאשר מלבד הקבועים, גם גומי והנק קפצו לביקור, אבל מעל הכל פרק 8 התרחש. חוויית כמעט מוות ומשנה חיים שעברה על סול ומייק במדבר. חוויה שבתור צופים וותיקים, ידענו לזהות כי לא תיגמר במותם, אבל היא בהחלט החזיקה פרק שלם, שבמסגרתו שוב חזינו בעוד בקע הולך ומתבקע לו באישיותו של ג'ימי, על מנת להפוך לסול גודמן וזו הייתה אחת החוויות הקונספטואליות, שהכי קירבו את הסדרה הזו אל ההתרחשויות העלילתיות של "שובר שורות", שפרקי הישרדות במדבר היו תמה חוזרת ונשנית בסדרת המקור המיתולוגית.


לגרום לאמריקה להיות גדולה שוב...או שלא | באדיבות yes

הפרק האחרון, שאולי לא היה הפרק הטוב ביותר, המשיך בתפקיד הפרק המכונן, כהרגל פרקים אחרונים בקודש. כאן הספויילרים נכנסים לאיזור, במקרה שהגעתם עד עכשיו בציפייה שלא נזרוק איזו עצם משמעותית. בעוד מרבית הדמויות ממשיכות את מסלולן לעבר עונה נוספת, רק כמה מתחילות לשנות כיוון – לאלו ונאצ'ו, שהולכים לעלות על מסלול התנגשות כמעט בלתי נמנע לאור ההתפתחויות בפרק האחרון ובעיקר קים, שמשלימה מהפך לקים גודמן ולצד פרו בונו, גם מחליטה לטפח לעצמה תורה חדשה שתהיה על בסיס תורתו והקווים המנחים של סול גודמן.

אולי הקורונה תעכב, אבל לא תמנע את הגעתה של העונה השישית בסופו של דבר. זו שמתוכננת להיות עונת הסיום, כפי שמסתמן. כל הרכבות נמצאות על המסלול להתנגשות, שממנו ייצאו בחיים או בסביבה, אלו הידועים לצופי "שובר שורות" ואילו עוד מספר דמויות בעלות גורל לא ידוע שיעסיקו אותנו במשך עונה אחת נוספת, לפני שבאמת נצטרך לחזור ולהתפשר על סדרות פחות ממושלמות.

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
שתי ציפורי טרף במכה אחת יום רביעי, 01 ביולי 2020, 15:02
"סמוך על סול 5": מפתח סול יום רביעי, 26 בפברואר 2020, 00:42


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
בית אבוט
בית אבוט
במבט הראשון מיד קופץ לכולם ג'ון סנואו אל...
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
העונה החמישית הגיעה לסיומה ואתם מתבקשים ...
"דז": דזמרייזינג
"דז": דזמרייזינג
ברוכים הבאים להצגת היחיד של דיוויד טננט,...
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
בשקט, בשקט וברקע של "נטפליקס" הגואה, הול...
ספיחי נטפליקס של 2020
ספיחי נטפליקס של 2020
2020 מאחורינו ואיתה לא מעט סרטים שאולי ה...
"בדרך שלהם": בדרכו האחרונה
"בדרך שלהם": בדרכו האחרונה
בריאן דנהי נפרד מהמסך הקטן עם סרט שמייצג...
"השוטרים": ב(ל)וז לכחולי המדים
"השוטרים": ב(ל)וז לכחולי המדים
השוטרים מכים בבלפור? השוטרים מוכים בבני ...
"משחקי ציד": תפרוק את הנשק, עשיר שלי...
"משחקי ציד": תפרוק את הנשק, עשיר שלי...
אחד מהסרטים שהקורונה פירקה לו את הצורה ו...
סרט חדש על הארץ התיכונה?
סרט חדש על הארץ התיכונה?
טרילוגיית "שר הטבעות" מאת פיטר ג'קסון נח...
"צלילי המטאל": רובן, תשמע...או שלא
"צלילי המטאל": רובן, תשמע...או שלא
סרט הביכורים של דריוס מרדר הוא, בעיקר, ת...
נטפליקס בק 2 בק 2 בק: איך סיימנו את 2020 בקולנוע הביתי?
נטפליקס בק 2 בק 2 בק: איך סיימנו את 2020 בקולנוע הביתי?
נטפליקס ביצעה את קפיצת המדרגה שלה כל כך ...
"קוברה קאי 3": קוברה בינג'
"קוברה קאי 3": קוברה בינג'
עונת הבינג' המלאה והראשונה של "קוברה קאי...
"וונדר וומן 1984": מידיוקר וומן
"וונדר וומן 1984": מידיוקר וומן
אחרי מספר דחיות, יציאתו של "טנט" והפרסום...
"טנט": כאשר נולאן תקוע בתוך הלימבו של עצמו
"טנט": כאשר נולאן תקוע בתוך הלימבו של עצמו
הסרט שהיה אמור להציל את הקולנוע בשלב מסו...
סרטים בקולנוע
ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, חולית, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, קרודים 2, שמי חצות, הסיפור המדהים של אי הוורדים, אהבה חתונות ואסונות אחרים, דוב שחור, צלילי המטאל, לא זמן למות, סטארדאסט, דוד פרנק, להציל את חג המולד 2, יומני האפלצ'ים, ג'ונגלנד, הנצחיים, הבית שלו, הולידייט, בוראט 2, שיער רע, רבקה, משפט השבעה משיקגו, Halloween Kills, המכשפות, פוטו אהבה, הזאב מסנואו הולו, מוות על הנילוס, יובִּי יציל את האלווין, על הקרשים, ערפדים מול הברונקס, פוזסור, ריאלטו, להיות גלוריה: חיי בדרכים
בקרוב בקולנוע
יום הכּן, קיץ של אהבה, מהיר ועצבני 9, מסעות, כוח רעם, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, קרואלה, הבאטמן, יחידת המתאבדים, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,499 סרטים, 2,966 סדרות, 7,013 עונות, 119,463 פרקים, 389,707 אישים, 563,975 משתמשים, 267,155 הודעות, 28,772 ביקורות, 94,281 תמונות, 6,689 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021