סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדשות » טלוויזיה
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ד'

יום שישי, 24 באפריל 2020, 00:12Sunday, 06 September 2020
שתף בפייסבוק


העונה השנייה ובהחלט לא האחרונה הגיעה אל קיצה בדיוק לפני שנה ובמקום לקבל עונה שלישית – קיבלנו קדחת, או נכון יותר את קדחת הקורונה, שהעניקה הזדמנות לסגור פערים מהר מאוד ולהמתין בכיליון עיניים שהמצב יירגע והסדרה תשוב לעונה שלישית.

צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ד'
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ד'

הבלאגן עדיין שורר במדינה ובעולם וההזדמנות לאסקפיזם טהור עדיין מונחת על השולחן. בעונה השנייה לוקחים יוצרי הסדרה עוד קצת הזדמנות להעז ולסטות מהנורמות וההיגיון הבריא ופשוט לתת לאפקט המחסור בשיחה לקחת את מרבית השליטה בעונה הזו ולהכתיב את קצב העניינים. בעונה השנייה של "קוברה קאי" קיבלנו עוד דמויות מהעבר, עם אפקטים חזקים יותר ופחות, הקוטביות שאפיינה את הדמויות המרכזיות עלתה שלב נוסף ועל אף רגעים רבים של בולשיט, הסיכום לסדרה הוא פשוט בבחינת תענוג צרוף, על אף ולמרות הכל.

בפרק האחרון של העונה הראשונה הגיע ג'ון קריס לברך את ג'וני על תקומתו ותחייתו של הדוג'ו שלו – "קוברה קאי". קריס חוזר מאי המתים בשביל לעורר צד שג'וני ניסה לקבור בעצמו ובמכון המתחדש שלו ובעצם נוכחותו, מחזק קריס דווקא אלמנטים עבור הבחור הטוב שמנסה לפרוץ אל מחוץ לחזהו של לורנס - בדיוק הפוך ממה שהוא מנסה להשיג. העובדה ש"קוברה קאי" של ג'וני לעולם לא תהיה דומה לזו של קריס היא עובדה שהולכת וקורמת עור וגידים בעונה הזו, עם התחזקות הקשר בין ג'וני לבין קריס. הרוע שעוד מצוי בתוכו של קריס מקבל תפניות, אשר גורמות לכולם להאמין כי לעת זקנה הוא התרכך במידת מה – מיגל, לעומת זאת, לא רואה את זה וטוב שכך.


נחשו מי חזר? | צילום: IMDB

בצד השני והעשיר של העיר, שם מתגורר לארוסו - האב והסנסיי הגאה, הולך ומוקם לו הדוג'ו על שם מיאגי. לארוסו מנסה לגייס בדרך שלו תלמידים חדשים, אבל מתקשה בעיקר עקב העובדה שהמכון עד כה היה כולו של תלמיד אחד ולא מבחירה ישירה של מיאגי, אלא מבחירה ישירה של הסיטואציה בשניים. בעוד רובי לורנס הולך וצובר ניסיון וידע, סמנת'ה לארוסו מתחזקת איתו ביחד וכמובן שהשניים מתחזקים זה מול זו, בכל הנוגע לפריחתה של האהבה הצעירה - הסיפור צפוי וגם השבר שיגיע לקראת סוף העונה די עולה בהדרגה.

מיגל דיאז מתחיל להתרכך בחזרה אל עבר הילד החנון שהיה ודווקא הוק (אשר היה ידוע פעם בשם איליי מושקוביץ') הופך להיות מן שטן קטן ושטוף שנאה, שכבר שכח את ימיו בתור חננה דיכאונית – צד עלילתי לא אמין בכלל, אבל שואב לחלוטין. עובדה זו מחזירה אותנו לכך שנדמה כי יוצרי הסדרה נשענים בצורה כמעט חסרת תקדים על קו מנחה שנוצר בעקבות חצאי סיטואציות ושברירי שיחות. בכל פעם שישנו משבר מסוים, הטונים הולכים ועולים, השיחה ההגיונית והמינימלית נזנחת והיריבות הולכת ומתלבה, כאשר באמת שאפשר היה לפתור את הכל בסבלנות וסיום השיחה או הסיטואציה שהתחילה - זהו אחד מהצעדים העלילתיים החלשים ביותר של הסדרה שנסמכת יותר מדי על צירופי מקרים קוסמיים ופחות על היגיון בריא.


מיאגי Who? | צילום: IMDB

נניח בצד את העובדה שהזמן הוא עניין משני למדי וכבר קשה לדעת מי עשה מספיק זמן Wax On בשביל להפוך לקראטיסט מספיק טוב, אבל באמת שהסדרה הולכת ומאבדת אחיזה, לאט ובזהירות בעבור המון המון נתחים של לוגיקה בסיסית ו-Common Sense בשביל לייצר עלילה. במשפחת לורנס המחסור בהיגיון חוגג כאשר ג'וני עדיין לא בקיא ברזי האינטרנט, הלפטופ והסמארטפון ואילו רובי עדיין מעדיף לומר רבע משפט לאביו בכל פעם שהוא פוגש אותו, לתסכל אותו על לארוסו ולזנוח את השיחה באמצע, מאשר לתת הזדמנות נוספת לבן אדם שרוצה להיות שם בחייו ומוכיח ששינה חלק מדרכיו (ודווקא בעת הצרה הגדולה ביותר, לקראת סוף העונה, הוא מחליט פתאום לתת בו אמון).

בדיוק שנראה כי לארוסו ולורנס מתחילים להבין אחד את השני, העונה מגיעה לסיומה עם איבה גדולה, שניצתה מחדש ועמוד שדרה מרוסק. השניים, שלילה לפני כן הסתדרו היטב נכנסים לריב חסר היגיון ועמוס עצבים ומתח ושוב אלמנט שיחת ההבהרה הולך לאיבוד, כמו בכל העונה. עומסי הבורות העלילתיים עולים על גדותיהם וגורמים ליוצרי הסדרה להסתמך עוד ועוד על הקסם של היריבות העזה בין מחנה לארוסו למחנה לורנס. הקסם הזה עובד היטב גם הפעם, אבל העונה השלישית חייב לתת משהו יוצא דופן ולנסות לתעל את היריבות למקום הגיוני וגם לסיים אותה בסגירה הרמטית, שתמנע את מבוכת העונה הרביעית (שתזכיר את הסרט ההוא עם הילארי סוונק) וגם את ריסוק הקסם שהצליח להתפרס על שני סרטים ושתי עונות.


די כבר עם האובססיה הלא סמויה לאייטיז | צילום: IMDB

בעונה הזו הטרנספורמציה של ג'וני לורנס מקבלת תאוצה חיובית והוא בהחלט משלים שינוי חד שכולל שיחות רכות, שימוש מופחת באלכוהול ואפילו שליטה עצמית וקבלת החלטות מושכלות. לארוסו די נותר אותו הדבר, כאשר הוא מניח לדרכו של מיאגי להנחות אותו בעיתות צרה והילדים – הם ילדים ומשתנים באופיים באופן די תכוף וכזה שכולל הרבה פניות חדות, שמותירות המון המון מקומות לתהיות, סימני שאלה מרובים ובעיקר המון מקום לזעם יצרי, שבעצם מניע אותם בין יריבות ליריבות.

הרצון של הסדרה הזו להעלות את האייטיז על נס ולבצע הומאז'ים לתקופה ולסרטים, מעביר לעיתים קרובות את היוצרים על דעתם, כאשר הם לא בוחלים בתחבולות עלילתיות, שלעיתים רבות זונחות את הקו העלילתי וזורקות אותו אחורה בזמן וללא הרבה הסברים. דמויות מהעבר שצצות והולכות, בפרק שנועד להניח את ג'וני על פסי הרכבת באופן חד משמעי הן תוספת נחמדה מאוד לעניין, אך מדגימות פעם נוספת את הדחף העז של הילד, הורוביץ ושולסברג להמשיך ולבסס שליטת פלאשבקים בסדרה, שכבר מיצתה את מרביתם בעונה הראשונה.


כבר מחכה שייגמר כל הדרעק הזה ונחזור לעונה הבאה | צילום: IMDB

העונה הזו הייתה הדגמה נאותה לכיצד הסדרה הממתקית והנפלאה הזו עשויה להתחיל ולפתח את התסמינים למה שקרה לסדרת הסרטים מהאייטיז, כאשר בעודה ממריאה ככדור פורח, היא חותכת ומשליכה את שקי החול של המחשבה וההיגיון עוד ועוד, בכדי להגיע לפיקים, ששיאם מתרחש בפרק סיום שסובל מעודף גדול של יותר מדי....הכל ובלא מעט שלבים הוא התקרב להישרף בשמש. טוב יעשו יוצרי הסדרה אם ינצלו את הזמן שקיבלו בחסות משבר הקורונה על מנת לשבת בבית ולחשוב אל מול התסריטים היכן הם רוצים להיות בתקופת פוסט הקורונה – במסלול הסרט השלישי המביך או במסלול חדש, שטרם הגדירה סדרת סרטי "קראטה קיד" את סדרת "קוברה קאי".

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"קוברה קאי 3": קוברה בינג' יום חמישי, 07 בינואר 2021, 22:33
"אמנות ההגנה העצמית": ואם בילדי קאראטה עסקינן יום שבת, 12 בספטמבר 2020, 11:53
"קוברה קאי" הגיעה ל"נטפליקס". אנחנו כבר ראינו לפניהם יום ראשון, 06 בספטמבר 2020, 00:46
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ג' יום רביעי, 22 באפריל 2020, 00:00
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ב' יום שבת, 18 באפריל 2020, 00:54


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג" הוא לא סרט טוב בשום ק...
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
סרט שאם לא תשמעו עליו ממישהו, יש סיכוי ל...
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
ה-VOD ממשיך להיות האופציה (כמעט) הכי טוב...
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
שלושים ושלוש שנים לאחר הסרט הראשון, שהיה...
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס, נטפליקס שעל הקיר...מה הסרט הכי ...
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
פברואר כבר מזמן לא, אבל להשלים את הסרטים...
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
ארבע שנים אחרי שג'וס ווידון ירד מכס המלכ...
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
וונדה וויז'ן הכשירו את הקרקע לסדרה הבאה ...
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
אחת מהסדרות המעניינות והמרתקות שהיו לטלו...
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
אחד שחשב שהוא הולך להתמודד על משהו באוסק...
בית אבוט
בית אבוט
במבט הראשון מיד קופץ לכולם ג'ון סנואו אל...
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
העונה החמישית הגיעה לסיומה ואתם מתבקשים ...
"דז": דזמרייזינג
"דז": דזמרייזינג
ברוכים הבאים להצגת היחיד של דיוויד טננט,...
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
בשקט, בשקט וברקע של "נטפליקס" הגואה, הול...
סרטים בקולנוע
כוח רעם, מסעות, מהיר ועצבני 9, קאובוי של אספלט, קיץ של אהבה, ליגת הצדק של זאק סניידר, סתם אחד, יום הכּן, ראיה והדרקון האחרון, ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, המאוריטני, יהודה והמשיח השחור, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, החפירה, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, האב, חולית, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, קרודים 2, שמי חצות, הסיפור המדהים של אי הוורדים, אהבה חתונות ואסונות אחרים, דוב שחור, צלילי המטאל, לא זמן למות, סטארדאסט, דוד פרנק, להציל את חג המולד 2, יומני האפלצ'ים, פריקי, ג'ונגלנד, הנצחיים, הבית שלו, Nobody Sleeps In The Woods Tonight, הולידייט
בקרוב בקולנוע
הנוסע הסמוי, דברים ששמענו וראינו, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, מיינסטרים, ביחד ביחד, חמצן, עד במנוסה, ספיריט: לחופש נולד, קרואלה, הבאטמן, ספייס ג'אם: אגדה חדשה, יחידת המתאבדים, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,523 סרטים, 2,971 סדרות, 7,020 עונות, 119,513 פרקים, 390,509 אישים, 568,330 משתמשים, 267,177 הודעות, 28,785 ביקורות, 94,505 תמונות, 6,720 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021