סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » טלוויזיה
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ג'

יום רביעי, 22 באפריל 2020, 00:00Sunday, 06 September 2020
שתף בפייסבוק


הסדרה שהחזירה את "קראטה קיד" אל הבמה היא לא פחות מהברקה טלוויזיונית של ענקית הרשת ושיתוף הסרטונים. כנראה שאין זמן טוב יותר לחזור לפשטות והילדות, מאשר כעת ועל הדרך לקבל מנה גדושה ומודרנית מהממתק הטלוויזיוני הנפלא הזה.

צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ג'
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ג'

בשעה טובה ומוצלחת, סיימתם את כל ההכנות על מנת להתחיל לצפות ב"קוברה קאי" וכמו רבים וטובים לפניכם, גמעתם את העונה הראשונה בבינג' מסחרר (ולא רק כי אין שום דבר אחר לעשות או לראות) ואיזו עונה נפלאה זו הייתה. לעיניי מתבוננים נייטראליים יהיה קשה להבין את ההייפ ואת גודל ההישג, אבל מי שחווה את סדרת הסרטים המקורית ובעיקר את הסרט הראשון, בזמן אמת, יודע ומבין בדיוק איך סדרה, שבכל מתכון ופורמט אחרים הייתה הופכת להיות בנאלית ולא מרגשת בכלל, הופכת להיות קלאסיקה מודרנית לצפייה עבור ילדי שנות השמונים ואולי גם עבור הדור הנוכחי.

גם ילידי המאה הנוכחית אשר עשו עבודת הכנה בצפייה בסרטים, שאבד על מרביתם הכלח, ימצאו כי האינטרפרטציה של צוות התסריטאים ויוצרי הסדרה - ג'וש הילד, ג'ון הורביץ והיידן שולסברג, היא חדה, מדויקת ומתאימה לרוח התקופה ובאותה הנשימה גם עושה המון כבוד למקור. המשכיות היא שם המשחק ועל כן התסריטאים, שכמובן היו חלק מצוות ההפקה דאגו לאחד את השמות הבולטים מסדרת הסרטים, מינוס פאט מוריטה כמובן, וזאת בכדי לספק את המשך הקסם עבור ילידי שנות השמונים והתשעים, באופן ישיר ומובהק.


געגועים לביצועים חמים | צילום: IMDB

זוכרים שפאט מוריטה השתתף אי שם באמצע שנות התשעים באחד מפרקי "הנסיך המדליק"? וזוכרים שכמה שנים לאחר מותו יצא הרימייק, בכיכובו של ג'יידן סמית'? אז הקשר הרעוע, אך המתמיד, בין משפחת סמית' למשפחת "קראטה קיד" נמשך גם בעצם קיומה של הסדרה "קוברה קאי". סמית' האב רשום בתור אחד מהמפיקים בפועל - תפקיד די מעורפל בעולם הקולנוע והטלוויזיה, אבל מעיד על תרומתו היחסית של השחקן המפורסם לבריאתה של הסדרה הטלוויזיונית, אשר הפכה למן המשך חסר די רציף לסדרת הסרטים שכבתה אי שם בשלהי שנות השמונים.

אז מה קורה ב"קוברה קאי"? כל צופה שעשה הכנה או זוכר מספיק טוב את הסרטים מהאייטיז (ומחק מהזיכרון את ההוא מהניינטיז) זוכר את הדוג'ו של ג'ון קריס, שסימל את כל מה שרע בעמק וברגע שדניאל לארוסו השבית את התלמיד מספר אחד והבלונדי המעצבן של קריס, קרס עם השניים גם הדוג'ו ובהמשך גם קרס הקריס, בסופו של דבר. מה שהעונה הראשונה של הסדרה תספר לכל הצופים, שלא המשיכו לחשוב מה קרה עם שתי הדמויות המרכזיות בסרט הראשון בהמשך חייהם, הוא....מה קרה לשתי הדמויות המרכזיות בהמשך חייהם וכאמור, כל הצוות המקורי של הסרט הראשון חוזר במלוא הכוח לסדרה.


נחשו מי פותח את הדוג'ו מחדש? | צילום: IMDB

ג'וני לורנס קם בוקר אחד, כאשר הוא שיכור מהתחת והולך לעבודה המחורבנת שלו בתור שיפוצניק, שגר במתחם מגורים דמוי מלונית, בדיוק כמו זה שבו התגורר דניאל לארוסו בסרט הראשון. הוא קם לבד, בדירת שמאוד מזכירה את דירות הרווקים מהסוג הגרוע ביותר והוא נדרש ללכת לעבודה די נחותה, שהוא שונא ובעלת לקוחות מעיקים למדי. אחת כזו גורמת לו לאבד את משרתו וכאילו שכל זה לא מספיק, גם האוטו שלו חוטף טוטאל לוס מחבורת בנות עשרה, שנראות ומתנהגות כמו מלכות שכבה ביצ'יות – כאלו שהוא התרגל לחיות במחיצתן.

אם לא מספיקה העובדה שג'וני מאבד בתוך 24 שעות יותר מדי, הרי שהוא ממשיך להיחשף לעוד ועוד פרסומים על יריבו משכבר הימים – דניאל לארוסו ולעסק שלו – סוכנות רכבים יוקרתיים, שגם לוקחת על עצמה עבודות תיקונים לרכבים פגועים. לארוסו עצמו פוגש בג'וני ומתעקש לקחת עליו את התיקון ובין השניים מתחילים לעוף ניצוצות היריבות מהעבר, רק שהפעם יחסי הכוחות הראשוניים התהפכו; העשיר והמיוחס הוא לארוסו ואילו ג'וני, בן עשירים לשעבר מחזיק בפיסות מזומנים האחרונות רק בשביל לצוף מעל המים. העונה הראשונה כוללת לא רק את דור המקור, אלא גם את דור ההמשך, שיילכו ויזרמו עם המשך הפרקים ובחסות היריבות ארוכת השנים של הפאפות - לורנס את לארוסו.


אני זוכר את הלוזר הזה, רוצים לראות אותו גם כן? | צילום: IMDB

היוצרות התהפכו? לארוסו נהיה דושבאג? תעברו את הפרק הראשון ותראו איך זה הולך ומתפתח. יוצרי הסדרה לא בחלו באף אמצעי שנועד להדגיש כמה הסדרה תלויה, ממשיכה ומעריכה את סדרת סרטי המקור. פלאשבקים לסרטים רודפים בזה אחר זה ולא מעט סצנות שהן בבחינת הומאז' למיטב הסצנות של סדרת הסרטים וכמובן ערימות של קריצות לאותם חומרי המקור, המלווים בהמון הומור מודע לעצמו, כזה שפחות התקיים בסרטים משנות השמונים, שאופיינו בהרבה יותר רצינות וחשיבות.

ליבת העונה הראשונה היא קודם כל ג'וני לורנס ומיגל דיאז, הילד שאותו הוא מטפח ובזכותו הוא פותח מחדש את מכון "קוברה קאי" על מנת להדריך ילדים שהסטטוס החברתי שלהם הוא בדיוק ההיפך מזה שלו בתור נער צעיר. האם ג'וני לורנס צימח לב והוא מוותר על גינוני הדושבאג מימי קדם? חיזרו לתשובה בפסקה הקודמת ואם לא מצאתם את הרמז הברור, הרי שאתם יכולים לדלג חזרה לכאן ופשוט להתחבר לחוויה הזו, אשר מציעה לכם לא מעט היפוכי תפקידים, בהשראת סרטי המקור ובהתאמה לעידן הנוכחי.


אתה מוכן לעשות קצת נזק? | צילום: IMDB

עם כל האהבה המתפרצת שמציפה איתה הסדרה, ישנם עדיין לא מעט חורים בעלילתה, כי מי באמת הולך להאמין שג'וני לורנס לא נגע בסמארטפון בחייו או לא יודע איך משתמשים בלפטופ? ועם זאת, מה שמנצח עבור הסדרה היא עצם העובדה שהיא יודעת לחמוק בכל פנייה חדה ומהמורה, בהם היא מתקילה את עצמה מראש וזאת בזכות החלפות התפקידים בין הדמויות הראשיות, המקוריות וגם אלו הראשיות בסדרה הנוכחית. חבל ההצלה המרכזי לחורים עלילתיים הוא בעיקר התהליך שעברו הדמויות בעצם התבגרותם, שהוא מעניין וגם אם לא תמיד אמין, הוא מושך ובעיקר מושכת העובדה שכל אחד מהשניים לוקח לו דור המשך שיכול לשאת את הלפיד האישי לאישיות המתבגרת שנוצרה שלושים שנים לאחר המפץ הראשון.

לורנס מלמד את דרכו של "קוברה קאי" – להכות ראשון ובעוצמה, רק שהפעם הוא מדריך קהילת חנונים שחייבים הגנה עצמית ומשנה אותם לבלי היכר. היפוך התפקידים הזה הוא עצם תמציתו של מכון הקראטה – "קוברה קאי" החדש. הצופים לא יכולים שלא להגיב באמביוולנטיות מוחלטת להתפתחות העלילתית – מצד אחד, אי אפשר שלא לגלות סימפטיה לכוכב הראשי של הסדרה, פגום ככל שיהיה ויתאפשר לו להיות. מהצד השני, אי אפשר להישאר אדיש לגיבור הילדות מסדרת הסרטים המקורית. כך מגיעה היריבות בין השניים לשיאים חדשים ובמהלך עונה שלמה האובססיה שלהם זה לזה ולהתפתחות מוסרית, איש איש לעצמו, חוצה גבולות ומרתקת לעין שעור.


שלושים שנה - כלום לא השתנה? | צילום: IMDB

לורנס נע ונד בין אותו נער מוחצן, שרק רוצה להיות הביריון החזק בשכונה, אבל הפעם זה מגיע ממניעים טובים, שכאמור ילמדו ילדים רכים להיות קשוחים כסלע. הנערים אותם יאמן יאמצו טרנספורמציית טינאייג'רים קוטבית וחדה, שעוד תלך ותשתנה ואי אפשר באמת לחמוק מסיפורי אהבת נעורים צעירה וטהורה. היפוך התפקידים בין לורנס ללארוסו ובין הנערים בסדרה, שאותם השניים מעצבים הוא מרתק, הפכפך ומחזיק עונה שלמה שמגיעה לשיא בפרק סיום עונה עוצמתי וכמובן מלא הערכה והצדעה לסרט הראשון.

נכון, אינספור מצבים בסדרה מתרחשים בעיקר בעזרת עבודה תסריאטית מאולצת לפעמים ועימותים רבים היו יכולים לא להיווצר במציאות רגילה, אם פשוט הגיבורים היו ממשיכים בשיחה נורמטיבית, אבל מה הכיף בזה? המכלול הסופי, שכולל עשרה פרקים, הוא פשוט טוב יותר בתור שלם מסך חלקיו שלעיתים רבות מציגים פגמים תסריטאיים, שניכר בהם המגע של רצון ליישר קו מסוים עם הסרטים מהאייטיז. בסופו של דבר מדובר בעונה נפלאה, אשר היא בבחינת להיט מתהווה לבני הדור הנוכחי וגם להורים שלהם. אז יאללה! לבינג' של העונה השנייה.


נתראה בעונה הבאה! | צילום: IMDB

קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"קוברה קאי 3": קוברה בינג' יום חמישי, 07 בינואר 2021, 22:33
"אמנות ההגנה העצמית": ואם בילדי קאראטה עסקינן יום שבת, 12 בספטמבר 2020, 11:53
"קוברה קאי" הגיעה ל"נטפליקס". אנחנו כבר ראינו לפניהם יום ראשון, 06 בספטמבר 2020, 00:46
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ד' יום שישי, 24 באפריל 2020, 00:12
צייר לי ילד קאראטה חדש - חלק ב' יום שבת, 18 באפריל 2020, 00:54


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
נטפליקסים בשירות BLM
נטפליקסים בשירות BLM
בימים שבהם Black Lives Matters הוא ביטוי...
"בלתי מנוצח": התשובה של אמאזון ל...עצמה?
"בלתי מנוצח": התשובה של אמאזון ל...עצמה?
"הבנים" הייתה כל כך טובה, שבאמזון פריים ...
"מורטל קומבט": יש עם מה לעבוד
"מורטל קומבט": יש עם מה לעבוד
המעריצים סיימו להמתין והרגע הגיע, אז שחר...
"הפלקון וחייל החורף": פרי אהבתם של קאפ וטצ'אלה
"הפלקון וחייל החורף": פרי אהבתם של קאפ וטצ'אלה
סאם ווילסון הפך בהינף שישה פרקים לדבר הא...
אם הייתם כוכבים גדולים, באיזו הפקה הייתם בוחרים?
אם הייתם כוכבים גדולים, באיזו הפקה הייתם בוחרים?
אסופת כוכבי קולנוע מקבלת הזדמנות למנף את...
אוסקר טיים - השלמות
אוסקר טיים - השלמות
טקס האוסקר עוד מעט כאן והגיע הזמן להשלים...
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג" הוא לא סרט טוב בשום ק...
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
סרט שאם לא תשמעו עליו ממישהו, יש סיכוי ל...
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
ה-VOD ממשיך להיות האופציה (כמעט) הכי טוב...
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
שלושים ושלוש שנים לאחר הסרט הראשון, שהיה...
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס, נטפליקס שעל הקיר...מה הסרט הכי ...
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
פברואר כבר מזמן לא, אבל להשלים את הסרטים...
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
ארבע שנים אחרי שג'וס ווידון ירד מכס המלכ...
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
וונדה וויז'ן הכשירו את הקרקע לסדרה הבאה ...
סרטים בקולנוע
עד במנוסה, חמצן, ביחד ביחד, איש המים, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, כאן היום, מיינסטרים, דברים ששמענו וראינו, הנוסע הסמוי, שומר טינה, כוח רעם, מסעות, מהיר ועצבני 9, קאובוי של אספלט, קיץ של אהבה, ליגת הצדק של זאק סניידר, סתם אחד, יום הכּן, ראיה והדרקון האחרון, ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, ארץ הנוודים, המאוריטני, יהודה והמשיח השחור, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, טום וג'רי, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, החפירה, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, החבר שלנו, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, היובש, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, האב, חולית, דיירת להשכרה, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, מינארי, קרודים 2
בקרוב בקולנוע
ספיריט: לחופש נולד, קרואלה, ערים, שומר הראש של אשתו של המתנקש, אבהות, הבאטמן, ספייס ג'אם: אגדה חדשה, יחידת המתאבדים, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, ונום 2, ספיידרמן: אין דרך הביתה, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,546 סרטים, 2,972 סדרות, 7,023 עונות, 119,523 פרקים, 391,317 אישים, 570,406 משתמשים, 267,190 הודעות, 28,809 ביקורות, 94,619 תמונות, 6,761 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021