סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » טלוויזיה
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"המעניש": תאכל אבק, דרדוויל

יום שבת, 02 בדצמבר 2017, 11:55Saturday, 02 December 2017
שתף בפייסבוק


"המעניש", שחדר לחיי כולנו בעונה השנייה של "דרדוויל" והשתלט על כל חלקה טובה מאותה העונה מקבל את זמן המסך הראוי לה ועושה שימוש משובח לכל שנייה שהוא מקבל.

"המעניש": תאכל אבק, דרדוויל
"המעניש": תאכל אבק, דרדוויל

זה כמעט היה חסר תחרות. המעמד של הסדרה הכי טובה של "מארוול" אצל נטפליקס, אבל זה היה ברור שהשטן האדום מהלס קיצ'ן הולך לאבד את הבכורה הבלתי מעורערת שלו, בין סדרות הגיבורים, לדמות היחידה שהיא יותר קרובה לנבל. ג'ון ברנטל ו"המעניש" שלו גנבו כל שביב תהילה בעונה השנייה של "דרדוויל" ומהרגע שהוכרז כי "נטפליקס" עובדת על הפקת סדרה חדשה, ש"המעניש" הוא הגיבור הראשי שלה, היה ברור שזה הולך להיות נהדר והחומר הכי טוב ואולי גם הכי שונה ממה שניפקה "מארוול" ליקום הסדרות, שטווה עבורה נטפליקס בבינג'ים שלה.

השטן האדום מהלס קיצ'ן הוכיח בעונה הראשונה שאפשר להפריד בסדרת קומיקס את המילה "על" מהמילה "גיבור" ועם מסיכה שחורה, עיוורון מלא והמון סצנות אומנות לחימה משובחות הוא כבש את הטלוויזיה ונתן לנו עוד מאותו הדבר בעונה שנייה, שהתחילה לגלגל את ה"על" אל ה"גיבור" עם תלבושת אדומה ומצפון מחליא, שגורם בעיקר לרפלקס ההקאה לעבוד שעות נוספות. דרדוויל יצא חננה רציני מהעונה הזו ופרנק קאסל גנב לו את הבכורה בהשבת הצדק, בסגנון אלים, מדמם וצורח נקמה.


(יש למישהו מפית? התלכלכתי טיפה | צילום: IMDB)

בין "דרדוויל" ל"מעניש" צצו להם כל מיני "איירון פיסט", "לוק קייג'" ו"ג'סיקה ג'ונס", שרק הדגישו עד כמה כוחות העל עוד זורמים בדמם של גיבורי הסדרות מאת "מארוול", אבל "המעניש" נתן חיתוך מדויק לקו העלילה הבידיוני והותיר אך ורק ריאליזם מדמם ולא מתנצל. כן, הוא היה צריך כנראה למות בכמה שלבים במהלך הסדרה שזה כבר היה נראה יותר מדי, אבל הורגלנו לכך אצל "דרדוויל" והוא בכלל לא אמור לראות כלום, בטח ובטח לא להילחם ולהביס כפי שהוא מורגל לעשות, אז נסלח ונשכח אצל פרנק קאסל מהר יותר מאשר הפצעים שלו מחלימים.

את סיפור המקור של קאסל כבר למדנו מהעונה השנייה של "דרדוויל" ולא היה צורך להרחיב יותר מדי, אבל היו קצוות פתוחים שהיה צריך לקשור ועל כן הגיע הפרק הראשון, שהיה תלוש למדי משארית הסדרה, אבל ביצע קישור הגון והגיוני בין סיום העונה השנייה של "דרדוויל" לבין תחילת דרכו של "המעניש" בתור סדרה חדשה בשטח. עם התקדמות הפרקים אפשר היה להבין עוד ועוד שהסדרה הולכת להתמקד בנושאים ריאליסטיים וכאובים, שעדיין רלוונטיים ולא משו מסדר היום במציאות האמריקאית ובכלל.


(ממתי גיבור צריך אפוד מגן? | צילום: IMDB)

קאסל הוא פשוט חייל לשעבר, כזה שמתקשה להשאיר מאחוריו טראומות מתקופת הצבא ועל אחת כמה וכמה שאנשים עבורם ועימם עבד חיסלו את משפחתו. טראומות מאפגניסטן, פיקוח ובקרה על מכירת נשק, אפקט "האח הגדול" וכמובן שחיתות ממסדית, שמובלת על ידי אנשים שחוש הצדק שלהם נרמס כל עוד מדובר בטובתם האישית והם מומחים בתירוץ מעשיהם בנימוק ההגנה על החברה האמריקאית וכמובן ההגנה על מקום עבודתם, המשרת את אותם אמריקאיים, שרק צריכים להמשיך לישון בנחת ולא לדעת כלום.

קאסל סיים לנקום במי שרצה, אבל אז מגיעה פרשת "אחמד זובייר" והאובססיה של הסוכנת דינה מדאני (אמבר רוז רווה), שהפיקנטריה אצלה היא ארץ המקור שלה (בעיקר בזכות ההופעות של מי שמגלמת את אמה בסדרה - השחקנית האיראנית שורה אגדשלו) ורצונה לדעת מי הרג, מי כיסתח ואיך פרנק קאסל קשור לכל זה. על הדרך גם קרן פייג' (דברה אן וול) תצוץ להופעות אורח קריטיות ומשובחות על מנת לעזור להתוות את קו העלילה, נפזר מעל עוד רוח רפאים של אדם "מת", קצת אנשי צבא לשעבר, שקשורים לאותה הפרשה ולפרנק קאסל וקיבלתם עלילה מרתקת, על אף איטיותה ותכלית חדשה לחייו של קאסל.


(היי, גם קרן פייג' כאן. שוב. | צילום: IMDB)

אז אחרי שקאסל נופק לצופי "דרדוויל" כזאב בודד, אלים, פסיכוטי עם יצר נקמנות שמכלה אותו מבפנים וכלפי חוץ, הגיעה העונה הנוכחית של "המעניש" בשביל לזרוק קצת עדנה ורוך בתוך יצריי הנקמה שאפיינו את קאסל. הוא חולם והמון, אבל לא חלומות שמישהו היה רוצה שיצוצו לו במהלך הלילה, הוא אנושי ומעבר ליצר הנקמה הוא גם מוכן לפזול לצדדים ולקבל שהרג אינו התשובה המוחצת להכל, אבל נחשו מה... הוא ימשיך לשחוט את מי שיעמוד בדרכו למטרה, הוא יפתח רגשות שלא ירצה עבור אנשים נוספים, שיוכיחו לו שיש לו עדיין מספר דברים להפסיד והוא יוכיח, בתהליך עגול ואיטי שהוא דווקא יכול לחזור ולעבוד כחלק מצוות.

האיש שלצידו, ליברמן (אבון מוס-בכרך), שהמכנה המשותף היחיד בין השניים הוא העובדה ששניהם נותרו במעמד רוחות רפאים - חיים מתים בעיר ניו יורק. ליברמן הוא בדיוק האנטיתזה של קאסל, אנליסט חננה שיודע להפעיל מחשב, מערכת היחסים והכימיה בין השניים הן בבחינת בינגו נוסף שיוצרי הסדרה יוכלו לסמן V עליו. ליברמן חושב, פרנק יורה. ליברמן מכוון, פרנק מתחמק (ויורה) וכן הלאה. לשניים יש את אותן המטרות, אבל לכל אחד אמצעי שונה ורעיון שונה כיצד ליישם ולהשיג את אותן המטרות, לליברמן יש מה להפסיד. לקאסל, כידוע, אין.


(ה"אישה" שאיתו. השותף "המצויד" | צילום: IMDB)

היריבים של קאסל הם נבלים מהסוג החדש והמודרני; סוכן בדרגה בכירה שלא מלכלך את הידיים ושולט על מרבית הפעולות מרחוק וחייל לשעבר, שלקח את הכיוון ההפוך מזה שהיה לקאסל, אבל מיישר קו עם זה הנוכחי של קאסל בתור זאב בודד, שממש אין לו מה להפסיד במציאות החיים שיצר עבור עצמו וזהו ככלל, אחד מהקווים המנחים החזקים יותר של הסדרה - ההתבוננות פנימה אל יוצאי ומצולקי צבא אל מול מציאות וחברה שזנחה אותם ושכחה את פועלם, ברגע שפשטו את המדים וכיצד הם מתמודדים עם המעמד החדש בתור שוליות של החברה, מעמד זניח שלא הכירו לפני כן, כאשר היו כלים יעילים בהגנה על האומה האמריקאית.

ובסופו של דבר ואחרי הכל, אחרי שלל הנושאים החשובים שנטחנים במהלך הסדרה, אחרי האיטיות היחסית וההתבוננות המקסימלית שיש לסדרה אל תוך דמויותיה, אפילו שממש רציתם שהיא תפגיז אתכן בהמון סצנות אקשן, יש את עניין שני השחקנים שמוליכים אותה מעל הכל לעונה נפלאה ועוזרים לכל האלמנטים להתחבר יחד לכדי אחת הסדרות היותר טובות שנעשו לאחרונה והמובילה החדשה של מארוול. ברנת'ל ובארנס מגדירים מחדש לא פעם ולא פעמיים את המושג "צ'ילבות". כל אחד מהשניים מעניק הופעות אישיות לפנתאון, ביחד ולחוד ומזקקים את הכל לכדי שני פרקים אחרונים שהם בגדר של פיצוץ עוצמתי רגשי בקרב הצופים של הסדרה.


(בעבר היו זמנים... שהיינו חברים | צילום: IMDB)

העונה הראשונה של "המעניש" ממשיכה בקווים רבים שאפיינו את אחיותיה, אבל היא לומדת מהרבה פגמים של שאר הסדרות וטיפלה בהם בטיפול הסרת קוסמטי טרום עלייתה ומעל הכל היא פשוט מדממת יותר, מתנצלת פחות וגם אם יש ניסיונות להכניס קצת מוסר, אין ספק שהיא בועטת בהרבה עקרונות שניסו לצוף מעל המים אצל מקבילותיה ובעזרת כל אלו היא כובשת ובצדק את המקום הראשון של סדרות מבוססות קומיקס של חברת מארוול.

קישורים רלוונטים


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"רכבת הקליע": פוגעת בול
"רכבת הקליע": פוגעת בול
הלהיט הגדול של הקיץ הגיע והוא שווה כל רג...
"הגיבור": איזהו גיבור הכובש את יצרו
"הגיבור": איזהו גיבור הכובש את יצרו
עוד פצצה איראנית, שאף אחד לא מנסה לגונן ...
"ליגת סופר-פטס": כשהפכנו למאובנים מול מצוירים
"ליגת סופר-פטס": כשהפכנו למאובנים מול מצוירים
ליגת הצדק של בעלי החיים, תוצרת DC היא גר...
"היתומה: הרצח הראשון": אם זה היה טוב, אז למה לקלקל?
"היתומה: הרצח הראשון": אם זה היה טוב, אז למה לקלקל?
עוד פריקוול לערימה ועוד אחד בינוני להחרי...
"האשמה": בחצי קלאץ', בעיקר נוכח הציפיות הגבוהות
"האשמה": בחצי קלאץ', בעיקר נוכח הציפיות הגבוהות
סרטו החדש של איוואן אטאל הוא מלודרמה מנו...
"בלאק-פון": תרימו טלפון ותזמינו כרטיס
"בלאק-פון": תרימו טלפון ותזמינו כרטיס
חמוש בתסריט, המבוסס על ספר של ג'ו היל, ב...
נטפליקס מול דיסני, סביב הכדור הכתום
נטפליקס מול דיסני, סביב הכדור הכתום
לא רחוק; אחת מהשניה, שחררו שתי ענקיות הס...
הסטרימינייטור: דאבל Amazon Prime בבקשה
הסטרימינייטור: דאבל Amazon Prime בבקשה
לצד התחרות הגוברת מצד הפרטנרית הטרייה וה...
"נראתה לאחרונה בחיים": מותח בצליעה רבה
"נראתה לאחרונה בחיים": מותח בצליעה רבה
ג'רארד באטלר ממשיך לחלטר את דרכו אל מחוץ...
"ארנגול ושודדי האוצר האבוד": מעבר לשילוב והשם, די משעמם
"ארנגול ושודדי האוצר האבוד": מעבר לשילוב והשם, די משעמם
הפקה בלגית, שבשאר העולם עפה די מהר לשירו...
"עת למות": העת של הקריירות למות כבר הגיעה ממזמן
"עת למות": העת של הקריירות למות כבר הגיעה ממזמן
כישלון נוסף, אשר סוחט את שמו של ברוס ווי...
"מיס מארוול": מרוב גיוון לא רואים את ה...מארוול
"מיס מארוול": מרוב גיוון לא רואים את ה...מארוול
מארוול לוקחת עוד צעד אחורה, בכל הנוגע לא...
"אף פעם לא מאוחר": ממש לא מה שחשבתם
"אף פעם לא מאוחר": ממש לא מה שחשבתם
הסרט החדש בכיכובה של אמה תומפסון הוא בדי...
"הבנים 3": אוי, כמה טוב שהבנים שבו הביתה
"הבנים 3": אוי, כמה טוב שהבנים שבו הביתה
אחת העונות הקרובות ביותר לשלמות מצד סדרה...
סרטים בקולנוע
מי בא לחג, רכבת הקליע, אש האהבה, האשמה, הגיבור, יתומה: ההתחלה, ליגת סופר-פטס, בדיחה של ממלכה, ברזיל אהובתי, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, מאסטר שף צ'נג, נראתה לאחרונה בחיים, פלאמלים, פשע הוליוודי, אף פעם לא מאוחר, ארנגול ושודדי האוצר האבוד, בתנועה, סמוראי על ארבע, עת למות, לונאנה: יש יאק בכיתה, סאמרלנד, סופרנובה, תור: אהבה ורעם, הכל עבר בשלום, המיניונים 2: עלייתו של גרו, תוכנית פריצה, החלטה לעזוב, אלביס, בוטיק פריז, בלאק-פון, הפלא מפריז, לומדת לעוף, רייז - הסיפור של משפחת אנטטוקומפו, החשוד העיקרי, משני צידי החוק, שיעורים בפרסית, שנות-אור, האדם הגרוע בעולם, חומוס FULL טריילר, טווח אפס, לעבור לגור עם הבת שלי, עולם היורה: עולם חדש, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית, שלום ולא להתראות, אהבה בשחקים: מאווריק, יום האם, קדימה, קדימה, רדופה, אחוזת דאונטון: עידן חדש
בקרוב בקולנוע
טרף, עולם אחר, דלישס, פשעי העתיד, נאמנות, אין מצב, שירת סרטני הנהר, אבטחה צמודה, השכן הזר, דרגון בול סופר: סופר הירו, השכנים מלמעלה, הוט קוטור, סינמה סבאיא, שלושת אלפים שנים של כמיהה, אחרי שהגענו לסוף הטוב, סוכנת תחת אש, Salem's Lot, כל מה שאני יכולה, כרטיס לגן עדן, דיוויד בואי: Moonage Daydream, אל תדאגי יקירתי, בלונדינית, סמייל, תראו אותם רצים, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, משולש העצבות, קרוקודיל לייל, ההזמנה, טד החוקר החופר חוזר, האלווין: הסוף, ציפור לבנה: סיפור פלא, לוחמת, הפלאש, אמסטרדם, הפנתר השחור: וואקנדה לנצח, משחק הניצודים, התפריט, עולם מוזר, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, שהאזאם! 2: זעם האלים, מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,986 סרטים, 3,038 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 403,022 אישים, 597,203 משתמשים, 267,346 הודעות, 29,076 ביקורות, 100,789 תמונות, 7,304 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022