"דרדוויל 2": שובו של השד האדום

טלוויזיה
בחליפת גיבור מרשימה, עם שק של כוונות טובות ורצון לנקות את העיר מכל פשע אפשרי הוא ניצב, אפוף מחלוקות פנימיות בלתי נגמרות וכמעט ללא פרוטה מעבודת היום שלו - דרדוויל חוזר לעונה שנייה ומבטיחה.

"דרדוויל 2": שובו של השד האדום
"דרדוויל 2": שובו של השד האדום

העונה הראשונה של "דרדוויל" סיימה את דרכה כפי שהעונה הנוכחית מתחילה, אבל עם טוויסט. דרדוויל הפריש את ווילסון פיסק וטיפס על הגג על מנת להאזין לרחשי הלס קיצ'ן, בחיפושו את ההצלה הבאה בתור. בתום העונה הראשונה החליפה נחשפה ודרדוויל ניבט, מלמטה למעלה בתור המגן של העיר. בתחילת העונה השנייה, לפחות בסצנה הראשונה המבט הוא דרך עיניי הגיבור והוא איננו נחשף, כאילו למתוח עוד טיפה את ההיכרות המחודשת עם השד האדום.

הכל מרגיש קצת כמו משחק מחשב ובמשך חמש דקות (עד לפתיח) הצופים מקבלים, כאמור, את המבט העילי על הלס קיצ׳ן ואת הסיפור ההרואי הראשון של השד באדום, אשר אינו חומל ואינו מרחם על פושעים מקומיים. הקרבות מדממים ובלתי ניתן לראות את דרדוויל, כאשר איננו מצולם וכל זווית אשר מביאה את סיפור הגבורה הראשון מסתירה את זהותו. לקראת תום הסיקוונס נכנס השודד לכנסייה, שזו אגב בחירה טובה מאוד של התסריטאים. בתום אותו סיקוונס הצדק מוגש על מגש מדמם מאת האיש שיגיש אותו לבוש בחליפת ארגמן. הפעם דרדוויל ניבט וגלוי לצופים במבט עילי נוסף - פתיחה קלאסית ומתבקשת עד לפתיח הנהדר שזכור לצופים מהעונה הראשונה.


(נחשו מי עוד כאן)

לפי הפרק הראשון קשה לומר בדיוק מי יהיו יריביו של גיבור הארגמן, אך מסקירה קצרה אודות העונה הנוכחית אפשר להסיק שיהיו לו שותפים ללחימה בפשיעה הגואה המתחוללת בעיר הולדתו. כמו כן, נמשיך לחזות בהתפתחויות אצל הדמויות הראשיות; פוגי וקרן. פוגי ממשיך במונולוג פולני חסר תקנה ומשולח כל רסן, במקום להתלהב שיש לו את החבר הכי מגניב בעיר, הוא דואג כמו רעייה תלותית או אם שמדירה שעות שינה עד לשובו של בנה האהוב לקן המשפחתי. פוגי בעל שיער ארוך והחזות הנשית משהו, הוא הדמות הכי נשית שהסדרה מנפקת ועדיין הפרק הראשון מלמד שהוא מתחיל לגדל ולטפח את זוג אשכיו באופן מתאים ובמקביל לתגלית המרעישה אודות פועלו בלילות של חברו הטוב ושותפו לעסק.

השניים מרוששים אך עדיין ממשיכים לסנגר על אוכלוסיות חלשות שזקוקות להם. קרן ממשיכה בתהליך המזורז של טיפוח אומץ וחוצפה חיובית וההליך אותו היא עוברת ממשיך בקו ישיר לתום העונה שעברה. היא לא תלותית, היא מגובשת בדעותיה ופעולותיה והיא הרבה יותר מסתם מזכירה לשני עורכי דין צדקנים, שמחפשים להיטיב עם תושביה חסרי האמצעים של הלס קיצ'ן. מעבר לדמויות המרכזיות מהעונה שעברה ישנו שחקן חדש, שיהיה היריב המרכזי של דרדוויל והוא "המעניש", אין הרבה פרטים בפרק הראשון מעבר לעובדה שכנופיות מקומיות שנראו כתחליף לפיסק מתמוססות עוד לפני שהתחילו לבצע את הצעדים הראשונים בתור אימפריות פשע שמשתלטות טוטאלית על הלס קיצ'ן והכל בחסותו של "המעניש".


(עוד שנייה הוא מגיע בקול תרועה רמה)

העונה הראשונה של דרדוויל הייתה אלימה, אלימה מאוד ולא פסחה על נהרות והשפרצות של דם לכל עבר ונראה שהעונה הנוכחית עוברת שדרוג למעלה ומעלה הילוך בכל מה שקשור לאלימות גראפית ומילולית. מה שהסתכם בעונה שעברה בליטרים של דם, אך עם שפה יחסית נקייה נראה הולך ונפרש כמחצלת אלימה וחסרת מעצורים וורבאליים בעונה הנוכחית, אולי תהליך התבגרות ו"איבוד תמימות" שכבר כמעט אזלה לגמרי בעונה הראשונה. תום הפרק הראשון מסמן את אחד מיריביו הבולטים של דרדוויל לעונה הנוכחית, אבל לפי ההבזקים המועטים של אותו הפרק יהיה קשה לנחש ולדעת זאת, אלא מהסתמכות על סיכומי העונה הקודמת והאיבזור לעונה הנוכחית.

דמויות בולטות נוספות עתידות להיכנס למערכת היחסים הסבוכה של מאט מרדוק עם עצמו ועם חבריו ואם אפשר לומר דבר אחד באופן מובהק בהישענות על עונה אחת ופרק אחד, היא העובדה הבטוחה והוודאית שחרפת הסרט הקולנועי הולכת ומתגמדת למימדים שמייצרים מהסרט, במקרה הטוב, שטיח כניסה לעולם המופלא, האפל והעמוק של סדרת הקומיקס והפשע המשובחת שמגישה נטפליקס על מגש מדמם וחסר מעצורים.
סיכום המבקר
10/
5.5
תגובות
כתוב תגובה ותהיה הראשון להגיב על "דרדוויל 2": שובו של השד האדום