סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדשות » קולנוע
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"הקופסונים": חיים בתוך קופסא

יום שלישי, 23 בדצמבר 2014, 20:24Tuesday, 23 December 2014
שתף בפייסבוק


אולפני לייקה עשו זאת שוב ומגישים על מגש עכור את הסרט השלישי באנימציית עצירת התנועה, שיש בו קורטוב אפלולי, כזה שלא מרגיש תמיד כמו בסרט המיועד לילדים ובכל זאת, אפשר לסמן שלוש משלוש, כאשר גם הקופסונים מצליחים לשמור על הדרך שהתוו קודמיהם.

"הקופסונים": חיים בתוך קופסא
"הקופסונים": חיים בתוך קופסא

אולפני לייקה הם היוצרים של סרטי עצירת התנועה (סטופ-מושן) של סרטי "קורליין" ו-"פאראנורמן&quo t;, הנהדרים והייחודיים למדי, הם משתמשים בבובות ומזיזים את אותן בובות מרחקים זעירים (מילימטרים) בכל תמונה, כאשר צילום כל תמונה מתבצע בהפרדה מקודמתה ומזאת הבאה אחריה.האנימציה הזאת ייחודית ואולי הבובות לא נראות הכי נקיות ומלוטשות וכמובן, שזאת כוונת בונה ויוצר הבובות, לגרום לדמויותיו להיראות מגוחכות וגרוטסקיות ומשם גם מתפתחת עלילת הסרט באותו הקו המוקצן, כאשר עיר בשם צ'יזברידג' היא מקום מגוריהם של תושבים, שנראה שחיים בסביבות קו העוני, אבל על זאת לא מתעכבים כל כך יוצרי הסרט, הם מתעכבים יותר על התושבים שחיים תחת האדמה וחודרים הביתה דרך הביוב, אך יוצאים לסיבוב קניות, או יותר נכון איסוף אשפה, אחרי שכולם הולכים לישון.

החברים החביבים הללו נקראים "הקופסונים" והם אכן טרולים קטנים, חמודים, מפוחדים ומכוערים עד בלי די. הם אספנים של מכניקות קטנות, עדינות וקצת יותר גדולות והם אוהבים לתקן וליצור דברים מכל מה שהם מוצאים בזבל וראוי מבט נוסף והתעכבות לשם תיקון ובנייה מחדש. הסרט נפתח באקספוזיציה קצרה, שתציג את אויבם של הקופסונים ואת המעשה בו הוא יאשים אותם, כמו כן הוא ייפגש עם ראש המועצה העירונית, על מנת לקבל ממנו אישור לצוד את כל הקופסונים עד האחרון שבהם וישכנע אותו בזכות העובדה שיאיים על הדבר שראש המועצה אוהב הכי הרבה, גבינה. התיישבתי לראות עם בני הבכור, בן השנתים, בידיעה שיש מצב שזה פחות יתאים בשבילו וכמובן שהוא נהנה ואני הפסקתי אותו אחרי כרבע שעה, שראיתי שהסרט עשוי להציג מראות שהוא עדיין לא חייב לראות בטלוויזיה.. כנראה שסרט הבכורה המשותף שלנו יידחה לגיל מבוגר יותר.הסרט התמים, לכאורה, ממשיך בליין האמיץ של אולפני לייקה ולא בוחל בהצגת תכנים, שלא באמת מתאימים לכל גיל ובטח שלא לילדים עדינים במיוחד, יש לנו מגוון תולעים וחרקים שמשמשים למאכל הקופסונים וארצ'יבלד סנאצ'ר הרשע, שנראה כאילו נלקח מסרט אימה גרוטסקי במיוחד, עם מבנה גוף לא אחיד, שיניים שזקוקות לניתוח הסרה והרכבה מחדש ושלל מחוות מפחידות כמו דיבור ארוך, רגישות למוצרי חלב והתנפחות מוגזמת במגע עם סימן ההיכר האליטיסטי של הסרט - גבינה.

הסרט מדבר על הבדלי מעמדות וגזעים ומחלק את מקומות המגורים לפי מעמדות, כאשר את הביוב מאכלסים הרדופים, הלבושים קופסאות ונקראים לפי שמות המאכלים שאיכלסו הקופסאות שלהם - הקופסונים, שאר אנשי העיר חיים בגבעה ההולכת ועולה למעלה, אל עבר ביתו של יושב ראש המועצה, שכמובן לא מתעניין בשום דבר, זולת עצמו, גבינותיו האהובות ועריכת מסיבות מפוארות וראוותניות עבור גבינותיו המגוונות. גם כאשר ביתו משוועת ליחס ממנו הוא מבטל אותה בהינף יד וחושף מערכת יחסים מקולקלת של אב מזניח, הסרט הזעיר והמצויר הזה מדבר על כל כך הרבה נושאים רציניים ועושה זאת בחינניות מרובה ואי אפשר שלא להתאהב בדמויותיו החביבות ולתעב את אלו שהוא דורש מאיתנו לבוז להן.הפרשי המעמדות גם באים לידי הבדלים בצבעי הכובעים, כאשר סנאצ'ר חומד את הכובע הלבן, המסמל את אחד מראשי העיר וטומן בחובו טעימות גבינה בלתי פוסקות וגם העובדה שהוא יכול למות מגבינה לא עוצרת אותו משאיפה להגיע לחדר הטעימות ולהיות חלק מהחוויה האליטיסטית. בדרכו לקבלת הכובע הלבן גורם סנאצ'ר לעוצר עירוני למשך עשור, על מנת לצוד עם עוזריו הנאמנים וה(כמעט) חשובים, את הקופסונים האומללים, אותם הוא מאשים בחטיפת ילדים, אכילתם ושאר פרופגנדה מוקצנת, שגורמת לתושבי העיר להפוך לעדר שונא את הלא מוכר ומוטב אם לא מעט מערכות חינוך מסיתות ילמדו את לקחי הסרט על מנת שלא לגרור תקופות אפלות דומות למתואר.

את הקופסונים יוביל בעתיד הלא רחוק "האחד" שלהם, ייצור מוכלא בינם לבין בני האנוש והוא יחבר את כל קווי העלילה ויעזור לפתור את הבעיות הבין גזעיות, בעיות האבות וילדיהם וכמובן יעזור להילחם הנבל המרושע של העיר, אין אף הפתעה ברבע שעה האחרונה של הסרט, אבל הוא פשוט עשוי נהדר ומדבר על נושאים חשובים קצת יותר מאלו שאנחנו רגילים לראות בסרטי אנימציה למינהם. הארכי נבל של הסרט מגולם באופן, לא פחות ממושלם על ידי בן קינגסלי, שפשוט אי אפשר לזהות אותו או את קולו תחת המעטה הסיניסטרי של ארצ'י סנצ'ר הרשע עד כדי גיחוך ואף רחמים בשלב מסוים, נהדר ותפקיד מושלם נוסף שקינגסלי מוסיף לרשימה ההולכת ומתארכת שלו במאגר הסרטים בהם הוא שותף.שני הילדים המרכזיים הם גם שני כוכבים עולים בשמי הוליווד; אל פנינג בתור וויניפרד פורטלי-ריינד הצעירה, חובבת האלימות וצמאת הדם (מסווה קלות), שתעזור להוציא ילד אחד מחושך לאור בוהק, אני לא התלהבתי מגרסתה הבוגרת יותר של אחותה הצעירה של דקוטה, אבל בינתיים היא זו שעולה ונוסקת במהירות גבוהה יותר מאחותה הבכורה ובסרט הספציפי הזה היא גם מדבבת נהדר ואמינה ביותר. לצידה, בתפקיד ראשי, לראשונה מאז שיצא מתחת לעורות הזאבים המחבקים של "משחקי הכס", אייזק המפסטד רייט המוכר לעולם ומלואו בתור בראן סטארק, הנער הנגרר על ידי הודור מהסדרה המופלאה, הוא הילד הצעיר שקושר בין עולם הקופסונים לבין עולם האנשים האמיתיים ותפקידו בסרט מזכיר במעט את תפקידו של הילד ב-"דרקון הראשון שלי", המגשר בין מפלצות עדינות לבין בני האדם החשדנים והחוששים, הוא עושה את תפקידו במהימנות ובצורה נהדרת.

מעבר לשניים הצעירים והבוגר הראשי ישנם דמויות מרובות בצל, אשר מתהדרות במדבבים מצוינים; שלושת עוזריו של סנאצ'ר, שהן דמויות נהדרות מגולמות על ידי ניק פרוסט, ריצ'ארד איודה וטרייסי מורגן והם מכניסים המון צבע והומור לדמויות, שקרועות בין עולם הטוב לרע ומצויות בלבטים מגוחכים בינן לבין עצמן. הוריה של וויני הקטנה מגולמים על ידי טוני קולט, בתפקיד מזערי וקטן וג'ראד האריס בתור האב, ראש המועצה חובב הגבינה וחובב מעמדו המסומן על ידי כובעו. ואיך אפשר להפריד בין ניק פרוטס וסיימון פג? פג נותן את קולו בדקות קצרות, אבל עושה את אחד התפקידים הקומיים המצוינים בסרט וקורע כהרגלו.טרילוגיית לייקה חתומה ונעולה עם סרטי אנימציה נהדרים ואפלוליים, שזה עוד יחסית הקל שבהם, בבחינת אחוזון האימה שלוקח חלק בסרט, אבל כולנו תקווה שאותה טרילוגייה תפרוץ את הגבולות ותהפוך לכוח חזק יותר ואיכותי בשוק סרטי האנימציה, מכיוון שבינתיים נראה שהם עושים את העבודה הטובה ביותר ושומרים על סטנדרט גבוה וקבוע לאורך כל שלושת הסרטים שיצאו מבין ידיהם. סרט שיכול לאחד בין הורים לבין ילדים, אבל רק לילדים מגיל מסוים וכאלה שלא יברחו עם הסנונית הראשונה המבשרת על הפחדה פוטנציאלית. מה שבטוח, ההורים יהנו, ללא קשר לילד או לתגובותיו לסרט.
קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"מיסטר לינק": שתפו את הלינק יום ראשון, 14 באפריל 2019, 01:00
המועמדים לאוסקר 2015: הרשימה המלאה יום חמישי, 15 בינואר 2015, 20:47
סיכום שנת 2014 בקולנוע: חלק ב' יום שישי, 02 בינואר 2015, 17:46


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
נטפליקס בק 2 בק: בין ניצול קשישים לחור הולך ונפער בראש
אחד שחשב שהוא הולך להתמודד על משהו באוסק...
בית אבוט
בית אבוט
במבט הראשון מיד קופץ לכולם ג'ון סנואו אל...
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
"הבוזגלוס 5": המומנטום משתנה
העונה החמישית הגיעה לסיומה ואתם מתבקשים ...
"דז": דזמרייזינג
"דז": דזמרייזינג
ברוכים הבאים להצגת היחיד של דיוויד טננט,...
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
שביל הפירורים ש"נטפליקס" משאירה (לצופים מחוץ לארץ)
בשקט, בשקט וברקע של "נטפליקס" הגואה, הול...
ספיחי נטפליקס של 2020
ספיחי נטפליקס של 2020
2020 מאחורינו ואיתה לא מעט סרטים שאולי ה...
"בדרך שלהם": בדרכו האחרונה
"בדרך שלהם": בדרכו האחרונה
בריאן דנהי נפרד מהמסך הקטן עם סרט שמייצג...
"השוטרים": ב(ל)וז לכחולי המדים
"השוטרים": ב(ל)וז לכחולי המדים
השוטרים מכים בבלפור? השוטרים מוכים בבני ...
"משחקי ציד": תפרוק את הנשק, עשיר שלי...
"משחקי ציד": תפרוק את הנשק, עשיר שלי...
אחד מהסרטים שהקורונה פירקה לו את הצורה ו...
סרט חדש על הארץ התיכונה?
סרט חדש על הארץ התיכונה?
טרילוגיית "שר הטבעות" מאת פיטר ג'קסון נח...
"צלילי המטאל": רובן, תשמע...או שלא
"צלילי המטאל": רובן, תשמע...או שלא
סרט הביכורים של דריוס מרדר הוא, בעיקר, ת...
נטפליקס בק 2 בק 2 בק: איך סיימנו את 2020 בקולנוע הביתי?
נטפליקס בק 2 בק 2 בק: איך סיימנו את 2020 בקולנוע הביתי?
נטפליקס ביצעה את קפיצת המדרגה שלה כל כך ...
"קוברה קאי 3": קוברה בינג'
"קוברה קאי 3": קוברה בינג'
עונת הבינג' המלאה והראשונה של "קוברה קאי...
"וונדר וומן 1984": מידיוקר וומן
"וונדר וומן 1984": מידיוקר וומן
אחרי מספר דחיות, יציאתו של "טנט" והפרסום...
סרטים בקולנוע
ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, חולית, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, קרודים 2, שמי חצות, הסיפור המדהים של אי הוורדים, אהבה חתונות ואסונות אחרים, דוב שחור, צלילי המטאל, לא זמן למות, סטארדאסט, דוד פרנק, להציל את חג המולד 2, יומני האפלצ'ים, ג'ונגלנד, הנצחיים, הבית שלו, הולידייט, בוראט 2, שיער רע, רבקה, משפט השבעה משיקגו, Halloween Kills, המכשפות, פוטו אהבה, הזאב מסנואו הולו, מוות על הנילוס, יובִּי יציל את האלווין, על הקרשים, ערפדים מול הברונקס, פוזסור, ריאלטו, להיות גלוריה: חיי בדרכים
בקרוב בקולנוע
יום הכּן, קיץ של אהבה, מהיר ועצבני 9, מסעות, כוח רעם, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, קרואלה, הבאטמן, יחידת המתאבדים, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,499 סרטים, 2,966 סדרות, 7,013 עונות, 119,463 פרקים, 389,707 אישים, 563,993 משתמשים, 267,155 הודעות, 28,772 ביקורות, 94,289 תמונות, 6,689 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021