סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » קולנוע
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"וולברין": מי מפחד מהזאבון?

יום שלישי, 19 בנובמבר 2013, 20:38Tuesday, 19 November 2013
שתף בפייסבוק


ג'קמן, השרירים וטפרי האדמנטיום מכים שנית. וולברין חוזר לסיבוב הופעות נוסף, המפוצץ בטסטוסטרון ומקבל איזון נשי מכמה חזיתות.

"וולברין": מי מפחד מהזאבון?
"וולברין": מי מפחד מהזאבון?

וולברין חוזר ובערך באותו גודל שהוא עזב הוא משיב את עצמו לחיים על כל סוגי המסכים ומוכיח שבשביל להוציא צלע ספין אוף מוצלחת מהגוף החסון של המוטאנטים למשפחת אקס-מן, צריך קצת יותר משמות המוטאנטים, אלא גם עלילה שתהיה עוגן חזק והיקפי לשם הגיבור המרכזי ולעלילות המלוות אותו.

הסרט הראשון,הנושא את השם ובכיכובו של וולברין, היה מן סיפור המקור, כיצד הוא התהווה ומבחינת נקודת ציון עלילתית וכרונולוגית הוא נמצא וקורה בתקופה שלפני טרילוגיית האקס-מן, הפעם הסרט ממשיך את העידן שאחרי תום טרילוגיית האקס מן וממצב את עצמו כאחרון ביותר במפת סרטי האקס-מן.הבעיה המרכזית של הסרט הזה נושאת בקרבה גם את אחד היתרונות שלו והדבר מתחלק כבר בין סוגי המעריצים: מעריצי האקשן וסדרת האנימציה אל מול מעריצי הדרמה והרצון להרצין, לנבור ולחטט בתוך נפש הגיבור שסוף סוף מצליח להיפצע בשני האגפים המרכזיים; הפיזי והמנטאלי/רגשי/נפ י.

יו ג'קמן נכנס פעם נוספת אל תוך עורו של הוולברין ומציג שוב את החיטוב הבלתי אפשרי שמראה איך כל טיפת שריר יכולה לעבור מסך וכל פעולה פיזית שלו מבליטה את שריריו המשורגים ואת יתרונותיו על שארית בני האנוש של ישנים במכון כושר. למרות כל אותם היתרונות הפיזיים, הסרט הזה מגיע בסימן משולש נשי שלוקח את הפיקוד מעל ראשו, מאחוריו ומצדדיו של הגיבור הראשי, כאשר הוא מעורב עם שלוש נשים ועוד רוח של אחת:הראשונה היא זו שבעצם מניעה את העלילה עבורו ומנווטת אותו בשם המאסטר שלה לכיוון יפן, בהמשך היא תהפוך את תפקידי המגדר ותשמש לו כשומרת ראש, אבל לא כזו שעדיין לא זקוקה לו באופן מסוים ובין השניים מתפתחת מערכת יחסים של מעין אב ובת, או אח ואחות התלויים זה בזו. הדמות מייצגת נדבכים וצדדים באישיותו של וולברין, מגן, דואג, אכפתי ולוחם הצדק שהוא.

הדמות הנשית השנייה, שוב דמות דומיננטית, המשמשת בתור זו ששואבת את כוחותיו המיוחדים ובכך מציגה אותו כפגיע, אנושי וחושפת אותו לעולם של כאב פיזי שלא מתרפא בשניות ונמשך גם קצת הרבה מעבר לכך, היא הצד החייתי בתוכו של וולברין, הצד המוטאנטי הטהור שמשתמש ביתרונותיו על מנת להיות דומיננטי על אויביו.השלישית היא הצד הרגיש של וולברין, המאהב. היא האישה החדשה שעליה הוא רוצה להגן מכל מפגע והיא תלותית בו וזקוקה לו, בסופו של דבר הוא גם תלוי בה וזקוק לה ולאחותה הלא ביולוגית שמוזכרת בתור הדמות הראשונה המלאך השומר. את כל הדמויות ביחד ואת כל תפקידי הנשים יצקו אל תוך יישות אחת, אנושית מאוד, אבל מבוססת זיכרון בלבד והיא דמותה של ג'ין גריי ז"ל שייצגה את כל אותם הצדדים באישיותו של וולברין וגם מחזיקה תפקיד כפול כאשר היא מביאה כל אחד מהתפקידים הנשיים בזעיר אנפין.

הסרט הזה מציג את כל אותם היחסים האמביוולנטיים של וולברין עם נשים, אשר משתלטות על הסרט וכל אחת מייצגת צד בוולברין, כאמור.
כאשר סוף סוף אחד הצדדים מבליט את אנושיותו ואת פגיעותו והדבר בא לידי ביטוי בעובדה שהוא איננו מחוסן מפגיעות פיזיות, אבל כמובן שבסופו של דבר אי אפשר בלי הצד המאצ'ואיסטי הרגיל שמבליט את עליונותו של הזאבון על שאר אויביו ועל המין השני.כמו כן, תפנית נוספת שהסרט מקבל על שאר סרטי האקס-מן היא היעדר שפה נקייה והתמימות היחסית שאפיינה את הקו התוכני של מרבית סרטי הסדרה, שהרגישה יותר ידידותית לילדים. האלימות מתפרצת בצורה הרבה פחות מטושטשת. שטף הקללות שיוצאות מפיו של וולברין לא מזכיר את הסדרה המצוירת שכולנו גדלנו עליה וזירות הקרב מטפטפות דם בעלייה ניכרת אל מול הסרטים הקודמים ובכלל.

נקודה מעניינת ונוספת למחשבה, היא אפשרות הבחירה הניתנת לוולברין והעובדה שהוא מקבל אפשרות לוויתור על כוחו מרצון, הבחירה חופשית על השתייכות לקבוצת מוטאנטים עולה על הפרק ומכניסה עומקים שלא נידונים מספיק בסרט, כאשר אל מול אותה הבחירה החופשית עומדת העובדה, שבסופו של דבר, הוא זקוק לכוחותיו על מנת לעמוד במשימותיו כחייל, אשר כך הוא מגדיר את עצמו בסופו של יום.הסרט מאבחן את דמותו של וולברין ומעלה נקודות רבות שנוגעות לא נוגעות בנושאים קצת יותר עמוקים ממוטאנט עם להבים שיוצאים מידיו, הוא סרט על נאמנות עיוורת. סרט על בחירות ועל מערכות יחסים שמנסות להגדיר מחדש את מאזן הכוחות בין שני המגדרים. בסופו של דבר הוא נופל למלכודת של בנאליות תוכנית מבחינה עלילתית בתור סרט שאמור להיות קומיקסי קליל גרידא וכאמור לא נוגע בצורה עמוקה הרבה יותר בנקודות המהותיות שהוא מעלה.

בתור מכלול ומארז המוגש לצופה הוא מעניין, כיפי וכמובן טומן בחובו קריצה ורמיזה לסרט ההמשך שיגיע מתי שהוא ולא מעז לחתום את אחת הסדרות העמוסות ביותר, בעיקר בזמנים שבהם גיבורים על אנושיים מככבים במדיום הקולנועי.
קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
חדשות - מורטל קומבט יום רביעי, 28 באוגוסט 2019, 21:16
"אקדח כפול" לוחץ בפול גז יום שני, 05 באוגוסט 2013, 12:45
"וולברין" לוקח את כל הקופה יום שני, 29 ביולי 2013, 12:28
הסוד שמאחורי ג'ין גריי יום ראשון, 28 ביולי 2013, 11:29
יו ג'קמן לא מסתפק ב"וולברין" יום שני, 15 ביולי 2013, 10:52


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"תוכנית פריצה": מת למשוך...עוד קצת...
"תוכנית פריצה": מת למשוך...עוד קצת...
גם בערוב ימיו ולאחר פרישתו הרשמית בתור ש...
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
לא משנה איך תקראו לסרט עם המיניונים בפני...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
נעמי ווטס חוזרת לזנק אל פני הצופים, גם א...
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
סרטו הנפלא של ואדים פרלמן הוא עוד הוכחה ...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
סיפורו המדהים של פאהים מחמוד מקבל מבט קו...
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
מבולגן, רועש וצעקני, ארוך מאוד ורחוק ממי...
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
סיפור המקור של באז שנות-אור הוא הפתעה מר...
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
הגרסה של מרטין בורבולון לסיפור בנייתו של...
האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם
האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם
יואכים טרייר מביים סיפור על אישה, שלא בט...
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
הפעם הממלכה נופלת באופן סופי ומוחלט ואחר...
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
הכאילו צילום של שוט אחד ערוך עובד לא רע ...
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
סרטו החדש של אלברט דופונטל שונה בתכליתו ...
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
גם אם אתם מרגישים נמשכים כמו פרפר אל האש...
"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.
"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.
הברקה קולנועית שובבה וחצופה, בימים שבהם ...
סרטים בקולנוע
הכל עבר בשלום, המיניונים 2: עלייתו של גרו, תוכנית פריצה, החלטה לעזוב, אלביס, בוטיק פריז, בלאק-פון, הפלא מפריז, לומדת לעוף, החשוד העיקרי, משני צידי החוק, שיעורים בפרסית, שנות-אור, האדם הגרוע בעולם, חומוס FULL טריילר, טווח אפס, לעבור לגור עם הבת שלי, עולם היורה: עולם חדש, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית, שלום ולא להתראות, אהבה בשחקים: מאווריק, יום האם, קדימה, קדימה, רדופה, אחוזת דאונטון: עידן חדש, אייפל, בת המלך, גברת האריס נוסעת לפריז, מערבולת, שעת נקמה, כלב מי שמנגן 2, אמה, הזאב והאריה הגדול, אפריקה, הורסת בלי חשבון, החיים המחשמלים של לואי וויין, משחקת באש, שדה פרג, איפה אנה פרנק, דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף, האיש שלא היה, קולות רקע, קיארה, גלגל המזלות, השורד, משחק המלכים, נקמה ללא מעצורים, שרלוט, הכול בכל מקום בבת אחת, מלך הצפון
בקרוב בקולנוע
סאמרלנד, סופרנובה, לונאנה: יש יאק בכיתה, תור: אהבה ורעם, אף פעם לא מאוחר, שירת סרטני הנהר, בתנועה, עת למות, ארנגול ושודדי האוצר האבוד, פשע הוליוודי, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, בדיחה של ממלכה, נכחד, נראתה לאחרונה בחיים, ליגת סופר-פטס, הגיבור, אש האהבה, רכבת הקליע, פשעי העתיד, מי בא לחג, טרף, אין מצב, אבטחה צמודה, Salem's Lot, כרטיס לגן עדן, אל תדאגי יקירתי, בלונדינית, סמייל, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, משולש העצבות, קרוקודיל לייל, ההזמנה, האלווין סוף, ציפור לבנה: סיפור פלא, הפלאש, סינמה סבאיא, משחק הניצודים, התפריט, עולם מוזר, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק: פרק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,961 סרטים, 3,038 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 402,206 אישים, 595,705 משתמשים, 267,337 הודעות, 29,061 ביקורות, 100,409 תמונות, 7,275 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022