סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » קולנוע
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"אייסמן": ארטיק קרח

יום שני, 02 בספטמבר 2013, 04:51Monday, 02 September 2013
שתף בפייסבוק


מייקל שאנון מנצח בגאון על סרט שיכול היה להיות הרבה פחות טוב בלעדיו ועדיין מספק את הסחורה איתו, כאשר הוא מספר את סיפורו האמיתי של רוצח המונים פולני.

"אייסמן": ארטיק קרח
"אייסמן": ארטיק קרח

התנהגות של פסיכופת,או התנהגות פסיכוטית, לפי ההגדרה הקלאסית שלה מוגדרת כ"התנהגות המאופיינת בחוסר אמפתיה או מצפון קיצוניים, והתנהגות מניפולטיבית..." .כזה היה ריצ'רקד קוקלינסקי, רוצח שכיר שמסלול חייו ניתב את התנהגותו הפסיכוטית אל עבר קריירת פשע "מרשימה" של מעל מאה גופות, אשר את חלקן ביתר באכזריות והקפיאן על מנת לטשטש עקבות שיובילו אליו. אריאל ורומן (כן, כן, הוא משלנו, כבוד) מביים ויוצק קאסט מרשים בהחלט על מנת להרים את סיפור חייו של קוקלינסקי לכדי סרט עלילתי שאמור להשאיר שערות סמורות, על בסיס סיפור חייו ובפן מסוים הוא בהחלט מצליח מעל ומעבר למצופה מהתנאים שאותם הוא סיפק בעצמו,כאשר הליהוק לשחקן הראשי של מייקל שאנון הוא שמרים את הסרט מבינוניות להצלחה. הסיפור של קוקלינסקי מסופר בצורה חלקית והבימוי מגלה פערים רבים מהמציאות אל מול בקיעים עלילתיים שהולכים ונפערים לחורים בגודל בינוני, דבר אשר גורע מהקוהרנטיות הנרטיבית של הסרט, אבל לא מצליח לפגום בקו העלילה שלא דורש ריכוז מרבי, התוספות מהעבר ומהצד הן אלו שחסרות וגם אלו שלבסוף מורידות את הציון הסופי של הסרט בסופו של יום.

אני אנוח כבר בקברמי שקורא מעט על סיפור חייו של הרוצח המפורסם ממוצא פולני, גם בזעיר אנפין ובתמציתיות, מבין כי הסיפור המזעזע שלו נושא מאחוריו עבר מבעית שיוצק לתוכו סיפורי התעללות מצידו, על גבו ובמו ידיו. לדקסטר היו עונות שלמות על מנת לפרוס פרוסות מעברו ובכדי להבין את הסיבה להיותו מי שהוא, קוקלינסקי מוצג כאדם בוגר ומעוצב שהמפלצת מתגוררת בתוכו ומגיחה החוצה, לטרוף, כאשר מעירים אותה משנתה, כאשר ההסברים ללמה והאיך לא מופיעים אפילו לשנייה. מלבד זאת רגשותיו, אשר אינם נחשפים אפילו במקומות האינטימיים ביותר, נעלמים מעיניי הצופים וכמעט ואינם עולים במהלכו של הסרט, כאשר הדבר מונע את ניסיונות ההבנה אל תוך מוח המפלצת.

האנשים שלצידוהתנהגותו החריגה של קוקלינסקי לא חומק מעיניו של דימאיו (ליוטה, הרשע הקבוע), שמגייס אותו לשורותיו, על מנת להשתמש באיש הנכון לתפקידים הנכונים.
הסרט לא מספר בהרחבה את הרקע לסיפור האישיות המפוצלת של הפסיכופט, אבל כן מראה בקטנה את עבודתו הראשונה ותהליך הסוואתה מחברתו (אשתו לעתיד), דבר המוביל בהמשך לאריגת אותם חיים כפולים, כאשר משפחתו ואשתו בראש (וינונה ריידר בתפקיד קטן ומסמורטט למדי) לא חושדים בכלום וחיים את חייהם בצורה נורמאלית ורגילה, עד כמה שאפשר, כאשר ראש המשפחה מסתיר חיים שכאלה.

ורומן משרטט את קווי המתאר לדמות הרוצח בצורה די דהויה ומשמימה ובהחלט ניתן להוציא עוד מהסיפור מלבד דילוגים בין זמנים ושינויים בשערות ראשו ופניו של הגיבור המרכזי, שלקרוא לו גיבור תהיה אנטיתזה לכל גיבור אפשרי. ורומן מגרד מכל מקום אפשרי הסחי דעת לפערי העלילה בדמותם של שחקנים נהדרים ששוטפים את המסך תחתיו של הכוכב הראשי עם מראה משופע שפמים ושערות ארוכות, וביניהם ניתן למצוא גם את כריס אוואנס המצוין בתפקיד שנראה חדש ומרענן עבורו, אותו הוא מבצע בצורה פנטסטית, שוטפת וטבעית ביותר וכל זאת נדבק ביחד עם שפם ושיער ארוך שמטשטש את חלק מאישיותו.

דיוויד שווימר, שכבר עזב לכיוון כיסא הבמאי וגילם דמות אחת בלתי נסבלת בעברו (רוס הנודניק המעצבן מכולם), חוזר לגלם עוד דמות מרגיזה, בלתי נסבלת וסמרטוטית וגם הוא מתחבא תחת שפם ושיער היפיים שמחביאים אותו לחמש דקות הראשונות מעיניי הצופים.
גם סטיבן דורף לא חומק מהמראה המשופם ונכנס לתפקידון קטנטן של כמה דקות בתור אחיו של קוקלינסקי שמקבל כמה שורות ונתח מהתהילה המפוקפקת, לה זוכה הקוקלינסקי המרכזי בסרט. ולבסוף ג'יימס פרנקו הנהדר מגיח לתפקיד שנכנס למשבצת מזערית בדקות, אך משבצת שהיא חלק משמעותי בסרט, חלק שמהווה מיקרוקוסמוס לדפוס התנהגותו קר הרוח של קוקלינסקי ובסצנה נהדרת של מפגש אפשרי של קוקלינסקי עם בורא עולם והדת אל מול מעשי הרצח שלו.

שאנון כוכב עליוןמעל כולם זורח וזוהר לו מייקל שאנון, השחקן שלא אומרים את שמו מספיק עם הגדולים ביותר בסצנה ההוליוודית בשנות האלפיים פלוס.
משחק מטמטם של השחקן הנהדר הזה, משחק שמכניס מורא, פחד ולחץ בכל צופה שבטוח שהבן אדם הוא, הוא הדמות, הרוצח קר הרוח והלב וזה שבו זמנית יכול להיות אב נפלא ובעל אוהב למשפחה שבונה עליו וסומכת עליו בתור המגן שלה ולא יודעת שהמגן הזה הוא בעל להבים מחודדים וארסיים שמחריבים את אויביו ואויבי מעסיקיו.

המשחק העילאי של שאנון גורם לכל שאר הפערים העלילתיים והאמיתיים להיות צל ענן פחות כבד משמיים עכורים פוטנציאליים ומוביל את הסרט לשבילים בטוחים הרבה יותר בזכות אותה התלות בשחקן הראשי, כאשר קשה לחשוב על טובים ממנו למשבצת הספציפית הזאת.
הסיפור המרתק הזה יכול היה לקבל יריעה רחבה יותר וביצוע יותר מקיף, אבל התוצר הסופי הוא מהנה, מעניין ומרתק, כאשר הסיפור מסופר על ידי צוות כל כך איכותי שבראשו עילוי כמייקל שאנון.
קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
צפו: "אייסמן" בטריילר חדש יום שני, 21 בינואר 2013, 18:26
"אייסמן" בכיכובו של מייקל שאנון וכוכבים נוספים יום שישי, 07 בספטמבר 2012, 23:22


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"בלתי מנוצח": התשובה של אמאזון ל...עצמה?
"בלתי מנוצח": התשובה של אמאזון ל...עצמה?
"הבנים" הייתה כל כך טובה, שבאמזון פריים ...
"מורטל קומבט": יש עם מה לעבוד
"מורטל קומבט": יש עם מה לעבוד
המעריצים סיימו להמתין והרגע הגיע, אז שחר...
"הפלקון וחייל החורף": פרי אהבתם של קאפ וטצ'אלה
"הפלקון וחייל החורף": פרי אהבתם של קאפ וטצ'אלה
סאם ווילסון הפך בהינף שישה פרקים לדבר הא...
אם הייתם כוכבים גדולים, באיזו הפקה הייתם בוחרים?
אם הייתם כוכבים גדולים, באיזו הפקה הייתם בוחרים?
אסופת כוכבי קולנוע מקבלת הזדמנות למנף את...
אוסקר טיים - השלמות
אוסקר טיים - השלמות
טקס האוסקר עוד מעט כאן והגיע הזמן להשלים...
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג": למי שפקפק בנחיצות הקולנוע
"גודזילה נגד קונג" הוא לא סרט טוב בשום ק...
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
"המלך של סטטן איילנד": אל תיתנו למלך הזה לחמוק לכם
סרט שאם לא תשמעו עליו ממישהו, יש סיכוי ל...
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
"בא ב-VOD": מה שלא תמצאו בשירותי הסטרימינג, עדיין ב-VOD
ה-VOD ממשיך להיות האופציה (כמעט) הכי טוב...
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
"מגלה את אמריקה 1 ו-2": לא גילה לנו את אמריקה
שלושים ושלוש שנים לאחר הסרט הראשון, שהיה...
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס אמרו שכדאי לראות
נטפליקס, נטפליקס שעל הקיר...מה הסרט הכי ...
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
נטפליקס בק 2 בק: מה נשאר מפברואר?
פברואר כבר מזמן לא, אבל להשלים את הסרטים...
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
"ליגת הצדק - גרסת סניידר": ועכשיו כולם אוהבים את סניידר
ארבע שנים אחרי שג'וס ווידון ירד מכס המלכ...
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
"וונדה-ויז'ן": ופתאום זה נגמר, אבל חכו, תיכף מתחיל עוד
וונדה וויז'ן הכשירו את הקרקע לסדרה הבאה ...
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
"השוטרים": רק מחכים כבר לעונה השנייה
אחת מהסדרות המעניינות והמרתקות שהיו לטלו...
סרטים בקולנוע
איש המים, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, כאן היום, מיינסטרים, דברים ששמענו וראינו, הנוסע הסמוי, שומר טינה, כוח רעם, מסעות, מהיר ועצבני 9, קאובוי של אספלט, קיץ של אהבה, ליגת הצדק של זאק סניידר, סתם אחד, יום הכּן, ראיה והדרקון האחרון, ביגי: יש לי סיפור לספר, ממשלת ארה״ב נגד בילי הולידיי, אכפת לי, ארץ הנוודים, המאוריטני, יהודה והמשיח השחור, לכל הנערים: לעולם ועד, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, טום וג'רי, מלקולם ומארי, בספירת לשלוש, החפירה, פאלמר, ראמבל, הדברים הקטנים, החבר שלנו, הצלף, שטח קרב, קרעים של אישה, היובש, מוות ל-2020!, חדשות העולם הגדול, חנוכה, האב, חולית, דיירת להשכרה, הבלוז של מא רייני, סיפור הפרברים, מגלה את אמריקה 2, מינארי, קרודים 2, שמי חצות, הסיפור המדהים של אי הוורדים, אהבה חתונות ואסונות אחרים
בקרוב בקולנוע
ביחד ביחד, חמצן, עד במנוסה, ספיריט: לחופש נולד, קרואלה, שומר הראש של אשתו של המתנקש, הבאטמן, ספייס ג'אם: אגדה חדשה, יחידת המתאבדים, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, ספיידרמן: אין דרך הביתה, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,542 סרטים, 2,972 סדרות, 7,023 עונות, 119,523 פרקים, 391,251 אישים, 570,032 משתמשים, 267,185 הודעות, 28,809 ביקורות, 94,600 תמונות, 6,757 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021