סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » קולנוע
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"אייסמן": ארטיק קרח

יום שני, 02 בספטמבר 2013, 04:51Monday, 02 September 2013
שתף בפייסבוק


מייקל שאנון מנצח בגאון על סרט שיכול היה להיות הרבה פחות טוב בלעדיו ועדיין מספק את הסחורה איתו, כאשר הוא מספר את סיפורו האמיתי של רוצח המונים פולני.

"אייסמן": ארטיק קרח
"אייסמן": ארטיק קרח

התנהגות של פסיכופת,או התנהגות פסיכוטית, לפי ההגדרה הקלאסית שלה מוגדרת כ"התנהגות המאופיינת בחוסר אמפתיה או מצפון קיצוניים, והתנהגות מניפולטיבית..." .כזה היה ריצ'רקד קוקלינסקי, רוצח שכיר שמסלול חייו ניתב את התנהגותו הפסיכוטית אל עבר קריירת פשע "מרשימה" של מעל מאה גופות, אשר את חלקן ביתר באכזריות והקפיאן על מנת לטשטש עקבות שיובילו אליו. אריאל ורומן (כן, כן, הוא משלנו, כבוד) מביים ויוצק קאסט מרשים בהחלט על מנת להרים את סיפור חייו של קוקלינסקי לכדי סרט עלילתי שאמור להשאיר שערות סמורות, על בסיס סיפור חייו ובפן מסוים הוא בהחלט מצליח מעל ומעבר למצופה מהתנאים שאותם הוא סיפק בעצמו,כאשר הליהוק לשחקן הראשי של מייקל שאנון הוא שמרים את הסרט מבינוניות להצלחה. הסיפור של קוקלינסקי מסופר בצורה חלקית והבימוי מגלה פערים רבים מהמציאות אל מול בקיעים עלילתיים שהולכים ונפערים לחורים בגודל בינוני, דבר אשר גורע מהקוהרנטיות הנרטיבית של הסרט, אבל לא מצליח לפגום בקו העלילה שלא דורש ריכוז מרבי, התוספות מהעבר ומהצד הן אלו שחסרות וגם אלו שלבסוף מורידות את הציון הסופי של הסרט בסופו של יום.

אני אנוח כבר בקברמי שקורא מעט על סיפור חייו של הרוצח המפורסם ממוצא פולני, גם בזעיר אנפין ובתמציתיות, מבין כי הסיפור המזעזע שלו נושא מאחוריו עבר מבעית שיוצק לתוכו סיפורי התעללות מצידו, על גבו ובמו ידיו. לדקסטר היו עונות שלמות על מנת לפרוס פרוסות מעברו ובכדי להבין את הסיבה להיותו מי שהוא, קוקלינסקי מוצג כאדם בוגר ומעוצב שהמפלצת מתגוררת בתוכו ומגיחה החוצה, לטרוף, כאשר מעירים אותה משנתה, כאשר ההסברים ללמה והאיך לא מופיעים אפילו לשנייה. מלבד זאת רגשותיו, אשר אינם נחשפים אפילו במקומות האינטימיים ביותר, נעלמים מעיניי הצופים וכמעט ואינם עולים במהלכו של הסרט, כאשר הדבר מונע את ניסיונות ההבנה אל תוך מוח המפלצת.

האנשים שלצידוהתנהגותו החריגה של קוקלינסקי לא חומק מעיניו של דימאיו (ליוטה, הרשע הקבוע), שמגייס אותו לשורותיו, על מנת להשתמש באיש הנכון לתפקידים הנכונים.
הסרט לא מספר בהרחבה את הרקע לסיפור האישיות המפוצלת של הפסיכופט, אבל כן מראה בקטנה את עבודתו הראשונה ותהליך הסוואתה מחברתו (אשתו לעתיד), דבר המוביל בהמשך לאריגת אותם חיים כפולים, כאשר משפחתו ואשתו בראש (וינונה ריידר בתפקיד קטן ומסמורטט למדי) לא חושדים בכלום וחיים את חייהם בצורה נורמאלית ורגילה, עד כמה שאפשר, כאשר ראש המשפחה מסתיר חיים שכאלה.

ורומן משרטט את קווי המתאר לדמות הרוצח בצורה די דהויה ומשמימה ובהחלט ניתן להוציא עוד מהסיפור מלבד דילוגים בין זמנים ושינויים בשערות ראשו ופניו של הגיבור המרכזי, שלקרוא לו גיבור תהיה אנטיתזה לכל גיבור אפשרי. ורומן מגרד מכל מקום אפשרי הסחי דעת לפערי העלילה בדמותם של שחקנים נהדרים ששוטפים את המסך תחתיו של הכוכב הראשי עם מראה משופע שפמים ושערות ארוכות, וביניהם ניתן למצוא גם את כריס אוואנס המצוין בתפקיד שנראה חדש ומרענן עבורו, אותו הוא מבצע בצורה פנטסטית, שוטפת וטבעית ביותר וכל זאת נדבק ביחד עם שפם ושיער ארוך שמטשטש את חלק מאישיותו.

דיוויד שווימר, שכבר עזב לכיוון כיסא הבמאי וגילם דמות אחת בלתי נסבלת בעברו (רוס הנודניק המעצבן מכולם), חוזר לגלם עוד דמות מרגיזה, בלתי נסבלת וסמרטוטית וגם הוא מתחבא תחת שפם ושיער היפיים שמחביאים אותו לחמש דקות הראשונות מעיניי הצופים.
גם סטיבן דורף לא חומק מהמראה המשופם ונכנס לתפקידון קטנטן של כמה דקות בתור אחיו של קוקלינסקי שמקבל כמה שורות ונתח מהתהילה המפוקפקת, לה זוכה הקוקלינסקי המרכזי בסרט. ולבסוף ג'יימס פרנקו הנהדר מגיח לתפקיד שנכנס למשבצת מזערית בדקות, אך משבצת שהיא חלק משמעותי בסרט, חלק שמהווה מיקרוקוסמוס לדפוס התנהגותו קר הרוח של קוקלינסקי ובסצנה נהדרת של מפגש אפשרי של קוקלינסקי עם בורא עולם והדת אל מול מעשי הרצח שלו.

שאנון כוכב עליוןמעל כולם זורח וזוהר לו מייקל שאנון, השחקן שלא אומרים את שמו מספיק עם הגדולים ביותר בסצנה ההוליוודית בשנות האלפיים פלוס.
משחק מטמטם של השחקן הנהדר הזה, משחק שמכניס מורא, פחד ולחץ בכל צופה שבטוח שהבן אדם הוא, הוא הדמות, הרוצח קר הרוח והלב וזה שבו זמנית יכול להיות אב נפלא ובעל אוהב למשפחה שבונה עליו וסומכת עליו בתור המגן שלה ולא יודעת שהמגן הזה הוא בעל להבים מחודדים וארסיים שמחריבים את אויביו ואויבי מעסיקיו.

המשחק העילאי של שאנון גורם לכל שאר הפערים העלילתיים והאמיתיים להיות צל ענן פחות כבד משמיים עכורים פוטנציאליים ומוביל את הסרט לשבילים בטוחים הרבה יותר בזכות אותה התלות בשחקן הראשי, כאשר קשה לחשוב על טובים ממנו למשבצת הספציפית הזאת.
הסיפור המרתק הזה יכול היה לקבל יריעה רחבה יותר וביצוע יותר מקיף, אבל התוצר הסופי הוא מהנה, מעניין ומרתק, כאשר הסיפור מסופר על ידי צוות כל כך איכותי שבראשו עילוי כמייקל שאנון.
קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
צפו: "אייסמן" בטריילר חדש יום שני, 21 בינואר 2013, 18:26
"אייסמן" בכיכובו של מייקל שאנון וכוכבים נוספים יום שישי, 07 בספטמבר 2012, 23:22


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
האנשים של נטפליקס
האנשים של נטפליקס
בהפרש לא גדול בזמן וגם באיכות, יצאו להם ...
"טרף": טרף, טרף תרדוף
"טרף": טרף, טרף תרדוף
היכן שדוד ארנולד השאיר את הסדרה, קמו לקט...
"פשעי העתיד": בעתיד, רד מאיתנו, דייוויד
"פשעי העתיד": בעתיד, רד מאיתנו, דייוויד
סרטו החדש של דיוויד קרוננברג זעזע בקאן ו...
"שלושה עשר חיים": לחיות את רגעי הלחץ
"שלושה עשר חיים": לחיות את רגעי הלחץ
הגרסה השנייה, מתוך שלוש, לסיפור המדהים ש...
"רכבת הקליע": פוגעת בול
"רכבת הקליע": פוגעת בול
הלהיט הגדול של הקיץ הגיע והוא שווה כל רג...
"הגיבור": איזהו גיבור הכובש את יצרו
"הגיבור": איזהו גיבור הכובש את יצרו
עוד פצצה איראנית, שאף אחד לא מנסה לגונן ...
"ליגת סופר-פטס": כשהפכנו למאובנים מול מצוירים
"ליגת סופר-פטס": כשהפכנו למאובנים מול מצוירים
ליגת הצדק של בעלי החיים, תוצרת DC היא גר...
"היתומה: הרצח הראשון": אם זה היה טוב, אז למה לקלקל?
"היתומה: הרצח הראשון": אם זה היה טוב, אז למה לקלקל?
עוד פריקוול לערימה ועוד אחד בינוני להחרי...
"האשמה": בחצי קלאץ', בעיקר נוכח הציפיות הגבוהות
"האשמה": בחצי קלאץ', בעיקר נוכח הציפיות הגבוהות
סרטו החדש של איוואן אטאל הוא מלודרמה מנו...
"בלאק-פון": תרימו טלפון ותזמינו כרטיס
"בלאק-פון": תרימו טלפון ותזמינו כרטיס
חמוש בתסריט, המבוסס על ספר של ג'ו היל, ב...
נטפליקס מול דיסני, סביב הכדור הכתום
נטפליקס מול דיסני, סביב הכדור הכתום
לא רחוק; אחת מהשניה, שחררו שתי ענקיות הס...
הסטרימינייטור: דאבל Amazon Prime בבקשה
הסטרימינייטור: דאבל Amazon Prime בבקשה
לצד התחרות הגוברת מצד הפרטנרית הטרייה וה...
"נראתה לאחרונה בחיים": מותח בצליעה רבה
"נראתה לאחרונה בחיים": מותח בצליעה רבה
ג'רארד באטלר ממשיך לחלטר את דרכו אל מחוץ...
"ארנגול ושודדי האוצר האבוד": מעבר לשילוב והשם, די משעמם
"ארנגול ושודדי האוצר האבוד": מעבר לשילוב והשם, די משעמם
הפקה בלגית, שבשאר העולם עפה די מהר לשירו...
סרטים בקולנוע
שירת סרטני הנהר, דלישס, טרף, נאמנות, עולם אחר, פשעי העתיד, מי בא לחג, רכבת הקליע, אש האהבה, האשמה, הגיבור, יתומה: ההתחלה, ליגת סופר-פטס, בדיחה של ממלכה, ברזיל אהובתי, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, מאסטר שף צ'נג, נראתה לאחרונה בחיים, פלאמלים, פשע הוליוודי, אף פעם לא מאוחר, ארנגול ושודדי האוצר האבוד, בתנועה, סמוראי על ארבע, עת למות, לונאנה: יש יאק בכיתה, סאמרלנד, סופרנובה, תור: אהבה ורעם, הכל עבר בשלום, המיניונים 2: עלייתו של גרו, תוכנית פריצה, החלטה לעזוב, אלביס, בוטיק פריז, בלאק-פון, הפלא מפריז, לומדת לעוף, רייז - הסיפור של משפחת אנטטוקומפו, החשוד העיקרי, משני צידי החוק, שיעורים בפרסית, שנות-אור, האדם הגרוע בעולם, חומוס FULL טריילר, טווח אפס, לעבור לגור עם הבת שלי, עולם היורה: עולם חדש, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית
בקרוב בקולנוע
אין מצב, אבטחה צמודה, השכן הזר, דרגון בול סופר: סופר הירו, השכנים מלמעלה, סוכנת תחת אש, הוט קוטור, אחרי שהגענו לסוף הטוב, סינמה סבאיא, שלושת אלפים שנים של כמיהה, Salem's Lot, כל מה שאני יכולה, אליזבת דיוקן בחלקים, דיוויד בואי: Moonage Daydream, סכנה מיידית, כרטיס לגן עדן, אל תדאגי יקירתי, בלונדינית, The Enforcer, סמייל, תראו אותם רצים, קריוקי, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, משולש העצבות, קרוקודיל לייל, ההזמנה, טד החוקר החופר חוזר, הבית הטוב, האלווין: הסוף, ציפור לבנה: סיפור פלא, לוחמת, הפלאש, אמסטרדם, הפנתר השחור: וואקנדה לנצח, משחק הניצודים, התפריט, מילה שלה, עולם מוזר, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, שהאזאם! 2: זעם האלים, ויטני I Wanna Dance with Somebody, מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,996 סרטים, 3,038 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 403,264 אישים, 597,535 משתמשים, 267,346 הודעות, 29,077 ביקורות, 100,918 תמונות, 7,311 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022