סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"שבעת המופלאים": מה כמה?

יום חמישי, 22 בספטמבר 2016, 07:28Thursday, 22 September 2016
שתף בפייסבוק


הצופים שנכוו מהחידוש החיוור לבן-חור יכולים להתקדם קצת קדימה, לז'אנר אחר ולחידוש מוצלח לקלאסיקת מערבונים אמריקאית. פוקואה משתמש בוושינגטון והוק לכתוב פרק שני ומוצלח בעבודה המשותפת בין השלושה.

"שבעת המופלאים": מה כמה?
"שבעת המופלאים": מה כמה?

שנת 2016 עמוסת ורוויית המשכונים וחידושים הוליוודיים לעייפה. הרלוונטי והאחרון מכולם, כבסיס מסוים להשוואה, הגיע ממש לא מזמן ושלה מארכיון הסרטים הלאומי של ארצות הברית את הזוכה ההיסטורי ב-11 אוסקרים: בן-חור היה שמו והיחידים שהצליחו להשתוות לו במסכת הפרסים היו "הטיטאניק" ו"שר הטבעות: שיבת המלך". החידוש של בן-חור כלל צוות דל ולא מרשים בעליל, עלילה דלוחה וחיקוי חיוור לאחד מהמקורות המרשימים ביותר שיש להוליווד להציע. בן-חור הגיע מהשנתון של סוף שנות החמישים וגירד את תחילת שנות השישים (1959, ליתר דיוק), "שבעת המופלאים" מגיע שנה אחרי (1960) והיה מועמד לאוסקר אחד בלבד (מוזיקלי זניח). כמה הרבה יותר פשוט לחדש ולנסות להשתוות למערבון קליל, על אף שכלל בזמנו מספר סופרסטארים קולנועיים בלתי מבוטל לאותה התקופה וזכה להרבה אהבה ונכנס לשימור בארכיון הסרטים הלאומי של ארצות הברית.

הפרק הפותח לעונה ה-20 של סאות'פארק לא השאיר את הוליווד חפה מביקורת ורגם אותה בשטף ביקורתי וורבאלי על הגל הבלתי פוסק של החידושים לקלאסיקות שייצרה לאורך עשרות השנים. בסאות'פארק הם קראו לזה "גרגרי זיכרונות" ואותם גרגרים צווחו בהנאה על זיכרונות העבר ונתנו לגיטימציה לכל עיבוד וחידוש הוליוודי. אפילו ג'יי.ג'יי. אברהאמס קיבל הזדמנות לשכתב את ההמנון האמריקאי, למען איחוד האומה. גם סרטו של אנטואן פוקואה משתמש בזיכרונות הטובים והלא כל כך טריים של האומה האמריקאית, אשר מכשירים את הקרקע לייצר מערבון הוליוודי, דובר אנגלית ועתיר כוכבים, על מנת לנסות ולעשות כבוד לסרט מתחילת שנות השישים.


(בכמה אתה מוכר את הסוס? | צילום: גטי אימג'ס)

הסרט, דובר האנגלית והמקורי כביכול, הוא עיבוד לסרט היפני משנת 1954 - "שבעת הסמוראים", בבימויו של אקירה קורוסאווה. הסיפור הכללי של שלושת הסרטים הוא די פשוט וכולל כפר או עיירה פשוטה, בעלת תושבים הגונים ויראי שמיים, שמותקף על ידי גורם חיצוני, אשר מסיבותיו שלו רוצה לנכס את האזור ואוצרותיו הטבעיים לעצמו. הכל הולך חלק לרשע המרושע עד שמגיע אקדוחן מוצלח לעיירה ובתחינות מרובות והבטחה לשכר גבוה משתכנע להרכיב צוות מינימליסטי, אבל יעיל, להפחדת הנבל וצוותו המאוד מורחב. אנטואן פוקואה אוסף תחתיו את דנזל וושינגטון בפעם השלישית ואת אית'ן הוק בפעם השנייה ומשלב בינם פעם נוספת מאז "יום אימונים מסוכן" ולוקח על כתפיו וכתפיהם את האתגר הלא פשוט, שהוא שחזור הקלאסיקה המערבונית הנפלאה והנושנה.

הקלאסיקה בבימויו של ג'ים סטורג'ס הכילה שמות של שחקני על כמו: יול ברנר, סטיב מקווין, צ'ארלס ברונסון וג'יימס קובורן, ממולם הרשע גולם על ידי אלי וולך ז"ל, שהיה דמות שונה בתכלית מדמותו הנוכחית של פיטר סארסגארד, אשר מגלם את הרשע הנוכחי. וולך מגלם רשע מקסיקני בעל דם רותח ובוער, קשקשן (כפי שיגלם שש שנים אחר כך ב"הטוב, הרע והמכוער"), אשר האינטרס שלו אינו רק התעשרות גרידא, אלא דאגה לצוות השודדים המורחב שמסתובב איתו, מה שקשה לומר על דמותו של ברת'ולמאו בוג, אשר דמותו היא קרה, מנוכרת, מחושבת וכמעט חסרת תגובות סביבתיות, שאינן מסתיימות בהנפת היד לירייה באקדח או לתת פקודה לאנשיו לבצע את הירייה.


(עוד קלאסיקה מתחדשת | צילום: באדיבות המצולם)

הסרט הישן ליקט אוסף אינדיבידואלים ואיגד אותם למקשה אחת, כאשר על הדרך הוא דן ובוחן את ערכי המשפחה ה"איכריים" אל מול הפרטים הבודדים, האקדוחנים להשכרה ואלו שלא הצליחו להחזיק אישה שאיננה בתשלום ואף מצטערים על כך. האיחוד של שבעת הרובאים להשכרה חושף את הטפח היותר רגיש, האנושי וזה שלא ניתן לקנותו בכסף ואף הופך אותם, בעל כורכם, לסוג של משפחה, אשר משויכת לקהילה מיושבת. גם הסרט המודרני והמחודש עוסק בביות מסוים, דרך שיתוף פעולה שבסיסו ההתחלתי הוא כסף, אבל ההמשך נוטה באופן מובהק לצד הרגשי. הבוקרים הקשוחים והמצ'ואיסטים מציגים צד רגיש ועדין במידה מסוימת ומעבר לכך שהולכים למלחמה כמעט חסרת סיכוי, הם מגדלים את שאר הכפר ומכשירים אותו ללחימה בנבל שמאיים להשתלט על אדמותיהם.

העומקים והרבדים המשפחתיים, השיחות על ההבדלים בין שני סוגים הטיפוסים המשתתפים במאבק (מיושב ואיש משפחה פשוט מול אקדוחן בודד) די מיטשטשים בסרט הנוכחי ומפנים מקום לסיקוונס אקשן וקרב יריות ארוך, אשר לא מפספס את כל המאפיינים הקלאסיים של מערבון ספגטי ומערבון אמריקאי: החל מהעמידות הממושכות לפני תחילת הקרב, דרך היריבים זה מול זה, אשר שממת המדבר מנשבת באוזניהם והמצלמה מצטמצמת עד לעיניהם בלבד וכלה בנפילות תוך כדי ריצות באמצע קרב היריות הבלתי פוסק. לסרט הנוכחי נוספו פיצוצים אלימים ועוד כמה אלפי כדורים לעלילה. אנטואן פוקואה, אשר ידוע בחיבתו לאקשן מוגבר, לא מוותר גם בסרט הנוכחי על הרחבת יריעת האקשן, כמעט עד קרע במסך הבד העצום בבית הקולנוע. הסרט הנוכחי פשוט עומד בכבוד במה שהכתיב לו הסרט הישן ומנפח את האקשן למימדים חדשים, הוא קולח וקצבי ומלווה בפסקול מרשים ותואם. גם תת הז'אנר הקומי, אשר קיבל לא מעט דקות מסך בקלאסיקה של הסיקסטיז, מתעבה בריבוט של פוקואה ונזנח בדיוק שחייבים לשחרר אותו אל תוך ארון המתים של הקברן המקומי.


(עושים כבוד למקור)

למרות שהעלילה קצת השתנתה, המעטפת נותרה זהה (עם דגש ברור על האקשן), המשפטים האלמותיים המרכזיים מהסרט הקלאסי נשמרו, אך כיאה לתקופה הנוכחית, הצוות המרכיב את שבעת המופלאים כבר אינו כל אמריקאי, המגן על כל מקסיקני. שבירת החומות הגזעיים נעשה בתוך הקבוצה של אותם שבעה. המנהיג הוא שחור (דנזל), הצלף החד והאדיש שגולם על ידי ברונסון הוא בכלל סיני יורה סיכות ראש (ביונג-האן לי) והמקסיקני היחיד בקאסט הוא חלק אינטגרלי מהצוות של השבעה ואפילו אינדיאני מחמד, יורה חיצים, לקינוח. תוסיפו את וינסנט ד'אונופריו בתפקיד שגורם לעוות את הפרצוף בשנייה-שתיים הראשונות ואת אית'ן הוק, שימו את כריס פראט בתפקיד המשנה המובהק והמצחיקן התורן ותקבלו צוות מרשים (קצת פחות מהמקורי) וכזה שיסב לכם תענוג ענק מהצפייה בסרט, שלא מחדש יותר מדי, אבל בהחלט לא מבייש את המקור.
קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
"המנדלוריאן": דיסני התחילה ברגל ימין יום שישי, 27 במרץ 2020, 01:02
"עלובי החיים": שלא תתפוצץ לעולם יום חמישי, 30 בינואר 2020, 23:03
יום הולדת לדנזל וושינגטון יום שבת, 28 בדצמבר 2019, 10:36
"בן-חור": בן חור-ג יום שני, 22 באוגוסט 2016, 08:03


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"תמיד השטן": שטן על הזמן
"תמיד השטן": שטן על הזמן
נטפליקס מצליחה לשחרר אל אוויר העולם סרט ...
"חיים אחרים": חיים של באבא
"חיים אחרים": חיים של באבא
סרטם הראשון של צמד הבמאים הצעירים: טיילר...
כדורי הרגעה
כדורי הרגעה
הולכים לסגר ואין בתי קולנוע לקחת את הילד...
"בקי": רשע ו(לא)רע לו
"בקי": רשע ו(לא)רע לו
קווין ג'יימס מזוקן, אבל מגולח למשעי בראש...
"אמנות ההגנה העצמית": ואם בילדי קאראטה עסקינן
"אמנות ההגנה העצמית": ואם בילדי קאראטה עסקינן
עוד הזדמנות, בחסות המצב, לספוג אל תוך נק...
במבט מסוים; ישנן בנות, שגורמות לבכות
במבט מסוים; ישנן בנות, שגורמות לבכות
שני זוכים במסגרת "מבט מסוים" מפסטיבל קאן...
"מצטערים שהחמצנו אותך": עוד מופע ריאליזם חונק של לואץ'
"מצטערים שהחמצנו אותך": עוד מופע ריאליזם חונק של לואץ'
אחד הסרטים הטובים ביותר שהציגו בקאן לפני...
"קוברה קאי" הגיעה ל"נטפליקס". אנחנו כבר ראינו לפניהם
"קוברה קאי" הגיעה ל"נטפליקס". אנחנו כבר ראינו לפניהם
"קוברה קאי" עשתה את המעבר מהאפליקציה הגד...
בא ב-VOD: מצעד הביזאר
בא ב-VOD: מצעד הביזאר
ראיתם כבר את כל התכנים בספריית ה-VOD? עו...
צ'דוויק בוזמן הלך לעולמו בגיל 43
צ'דוויק בוזמן הלך לעולמו בגיל 43
השחקן בן ה-43 שהיה מוכר בעיקר מהופעותיו ...
פורץ לתודעה
פורץ לתודעה
שבע שנות פעילות בסך הכל, אבל הפריצה הגדו...
"פרוייקט פאוור": לא ממש בפול פאוור
"פרוייקט פאוור": לא ממש בפול פאוור
נטפליקס מנצלים את ימי הקורונה בכדי להעלו...
בא ב-VOD: כדורי השינה
בא ב-VOD: כדורי השינה
יש לכם נדודי שינה? יש לכם שירות VOD של y...
בא ב-VOD: המומלצים
בא ב-VOD: המומלצים
אתם מכירים את זה שקורונה בחוץ וכל מה שיש...
סרטים בקולנוע
דייוויד אטנבורו: על פני האדמה, קינגס מן: ההתחלה, Magic Arch 3D, אנולה הולמס, משפחה ברשת, תמיד השטן, לזמן את הרוע 3, השמרטפית מכה שנית, אני חושבת לגמור עם זה, Rogue, ועכשיו כולם ביחד, ביל וטד מתמודדים עם המוזיקה, געגועים מתוקים, להציל את ההורים, פרויקט פאוור, איוון, האחד והיחיד, הוילה, מחנה הקסם, לגעת בכוכבים, ניו יורק על הגובה, פיטר ראביט 2, Tenet, מורביוס, אפליקציה סוף, קרוז בג'ונגל, זהות זרה, רומן גורלי, משמר האלמוות, דוליטל, חלון אחורי, חתונה על תנאי, מהומה בהונג קונג, מכסחי השדים: החיים שאחרי, סקובי דו!, פאלם ספרינגס, מיואשת במקסיקו, המיניונים 2: עלייתו של גרו, לשחרר את גיא, סוכנת במלכוד, ללא מעצורים, לפני הסערה, הכפר של ברברה, אהבה בשחקים: מאווריק, תחרות הזמר של האירוויזיון: סיפורה של FIRE SAGA, נשמה, היית צריך להשאיר, The King Of Staten Island, בלוז ערבי, הזהב של נורמן, קנדימן
בקרוב בקולנוע
יובִּי יציל את האלווין, מוות על הנילוס, המכשפות, פוטו אהבה, Halloween Kills, משפט השבעה משיקגו, רבקה, הנצחיים, לא זמן למות, קרודים 2, 2 אמריקה, סיפור הפרברים, חולית, חנוכה, ראמבל, שאנג צ'י והאגדה של עשר הטבעות, מהיר ועצבני 9, דוקטור סטריינג' ביקום השיגעון, קרואלה, הבאטמן, יחידת המתאבדים, אדם השחור, פנתר שחור 2, מיינקראפט

TOP 500
סטטיסטיקות
28,420 סרטים, 2,955 סדרות, 6,997 עונות, 119,373 פרקים, 386,931 אישים, 543,097 משתמשים, 267,038 הודעות, 28,696 ביקורות, 93,712 תמונות, 6,627 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2020