בראדלי קופר בסרט חדש: "המילים"

קולנוע
"המילים" הינו סרט הבכורה העוצמתי מצוות הכתיבה והבימוי של בראיין קלוגמן ולי סטרנטהל, לוקח את הצופים למסע שנע בין פריז של אחרי מלחמת העולם השנייה לבין ניו יורק המודרנית. "המילים" מציג קאסט של שחקנים מרשימים, הכולל את בראדלי קופר, ג'רמי איירונס, דניס קווייד, אוליביה וויילד, זואי סלדנה, בן בארנס ועוד. "המילים" הוא מסע חיפוש פרובוקטיבי אחר מחיר ההצלחה, מונע על ידי מכלול של סיפורים-בתוך-סיפ רים עם תובנות והשלכות שחוצות כל אחד מהסיפורים.

בראדלי קופר בסרט חדש: "המילים"
בראדלי קופר בסרט חדש: "המילים"

כשרורי ג'אנסן (בראדלי קופר) מוציא לאור את ספרו הראשון, זהו מאורע נדיר שמתרחש פעם בדור אשר מסעיר את דמיונם של העולם הספרותי ושל הציבור. חברים ממליצים עליו בחום, המבקרים משבחים ומהללים אותו; הוא מופיע בכל מקום - במועדוני ספרים, במטוסים ובבתי ספר.

עם הקול הטרי וחוכמת החיים שנראית חסרת-זמן, רורי מייד נהפך לכוכב ספרותי. כריזמטי, מוכשר, אינטליגנט, נדמה שלסופר הצעיר יש את הכול: חיים מאושרים, אישה אוהבת (זואי סלדנה) וכל זאת בזכות המילים שלו.
אבל של מי המילים האלו? ושל מי הסיפור הזה, אחרי הכול?

בשיא הצלחתו, איש זקן ומסתורי (ג'רמי איירונס) מאתר את רורי ומתעמת איתו וחושף שהוא הכותב האמיתי של הרומן. האיש הזקן מגולל את זכרונותיו היפהפיים אך הטראגיים מתקופות נעוריו במלחמת העולם השנייה בפריז, שהובילו לכתיבת הספר. לאחר שמגלה שאדם אחר שילם את המחיר עבור האמת והחזון של הסיפור, לרורי לא נותרת ברירה אלא להתעמת מול השאלות הבסיסיות על יצירתיות, אמביציה והבחירות המסוריות שהוא קיבל.לחיים של רורי יש יצירה בדיונית בפני עצמם, כמו סיפור הכתוב בתוך סיפור. מאחורי הכול עומד הסופר הדגול מהחיים האמיתיים קליי האמונד (דניס קווייד). הוא מתפתה על ידי סטודנטית יפהפייה וערמומית (אוליביה וויילד) לדבר על המשמעות האמיתית של ספרו, והוא לא מצליח להסתיר את הקשר בין הסיפור לבין סוד שלו מהעבר.

הסרט "המילים" יגיע אלינו לאקרנים ביום חמישי, 7 בספטמבר 2012 ויוקרן בכל בתי הקולנוע השונים ברחבי ישראל.
סיכום המבקר
10/
5.5
תגובות
כתוב תגובה ותהיה הראשון להגיב על בראדלי קופר בסרט חדש: "המילים"
סרטים בקולנוע