סופית: ג'סי אייזנברג הוא לקס לות'ור

קולנוע
אחרי אינספור שמועות וניחושים מי ילוהק לתפקיד לקס לות'ור בסרט ההמשך של "איש הפלדה", זאק סניידר ואולפני האחים וורנר אישרו רשמית כי ג'סי אייזנברג לוהק לתפקיד הנבל הקירח ואויבו המושבע של סופרמן. בנוסף נודע כי ג'רמי איירונס לוהק לתפקיד משרתו של באטמן.

סופית: ג'סי אייזנברג הוא לקס לות'ור
סופית: ג'סי אייזנברג הוא לקס לות'ור

אחרי שבן אפלק לוהק לתפקיד באטמן וספג ביקורת רבה מצד המעריצים, ובנוסף לוהקה גל גדות הישראלית כוונדר-וומן וספגה גם היא ביקורת חריפה אף יותר ולא מעט הרמות גבה תמוהות, החליטו מפיקי סרט ההמשך כי השחקן היהודי, הידוע מהסרט "הרשת החברתית" בתפקיד מארק צוקרברג, יצטרף לצוות השחקנים של סרט ההמשך ל"איש הפלדה", הכולל את הנרי קאוויל, איימי אדמס, בן אפלק, גל גדות, לורנס פישבורן ואחרים.

בהקשר לליהוקו של אייזנברג, הבמאי זאק סניידר העיר כי הליהוק יאפשר "לקחת את הדמות לכיוונים חדשים ובלתי צפויים". הליהוק שם קץ לאינספור ניחושים שונים לאחר שבחודשים האחרונים הוזכרו שמות רבים כמועמדים לתפקיד הנחשק (לרבות ניחוש שלנו שמארק סטרונג יגלם את הדמות), כשהבולט שבהם היה בריאן קרנסטון (כוכב הסדרה "שובר שורות"), אך זאק סניידר מפגין שוב את אסטרגיית הליהוק הבלתי צפויה שלו וללהק את ג'סי אייזנברג שמעולם קודם לכן לא גילם דמות נבלים.ג'סי אייזנברג לצד ג'סטין טימברלייק ב"הרשת החברתית"

לקס לות'ור הוא אויבו המר ביותר של איש הפלדה ודמות שליוותה את המיתולוגיה של סופרמן מאז שנות ה-40 של המאה הקודמת ואף שלאורך השנים עברה מספר רב של שינויים וגרסאות, הנפוצה ביותר היא היותו איש עסקים עשיר ומסתורי, שמשקיע את הונו ומרצו בניסיון לפגוע בבן קריפטון. אייזנברג כבר סופג ביקורות רעות על הליהוק, והוא אומנם זכור לטוב בעיקר בתפקידו כמארק צוקרברג ב"רשת החברתית", אך נראה כמו האנטיתזה המוחלטת לגברתן הקירח והקשוח מחוברות הקומיקס, מה שכנראה לא מטריד את הבמאי.

"לקס לות'ור יוצא מחוץ לקווים הסטריאוטיפיים של הנבל המוכר", מסביר סניידר בהודעה ששיחרר לעיתונות, "מדובר בדמות מורכבת שהאינטלקט והעושר שלה הופכות אותה לאחת הבודדות שיכולות להתמודד עם סופרמן. העובדה שהצלחנו להשיג את ג'סי לתפקיד תאפשר לנו לחקור את הדינמיקה המרתקת הזאת, כמו גם לקחת את הדמות לכיוונים חדשים ובלתי צפויים".

בסרטי סופרמן המקוריים מ-1978 ומשנות השמונים, ג'ין הקמן היה זה שגילם את לקס לות'ור. בסרט "סופרמן חוזר" (2006) גילם אותו קווין ספייסי.

הסרט יציג גם אלפרד חדש, כאשר תפקיד המשרת הנאמן של משפחת וויין ויד ימינו של ברוס וויין, ניתן לג'רמי איירונס הבריטי (כוכב הסדרה "הבורג'ס") , אותו גילם מייקל קיין בטרילוגיית "האביר האפל" של כריסטופר נולאן. כל אלה מצטרפים לגלריית הכוכבים שממשיכה מהסרט הראשון בסדרה, "איש הפלדה", וכוללת את איימי אדמס, לורנס פישבורן ודיאן ליין. זאת לצד שמועות על נבל גדול נוסף שעשוי להצטרף לצוות השחקנים הסרט צפוי לצאת למסכים ב-6 במאי 2016.
סיכום המבקר
10/
5.5
תגובות
כתוב תגובה ותהיה הראשון להגיב על סופית: ג'סי אייזנברג הוא לקס לות'ור