רשת BBC מצלמת עיבוד טלוויזיוני ל"מלחמה ושלום"

טלוויזיה
עבודתו של הסופר הרוסי לב טולסטוי, "מלחמה ושלום", כבר זכתה בעבר לשלל עיבודים קולנועיים, אולם באחרונה דווח כי רשת BBC הבריטית מצלמת בימים אלה סדרת טלוויזיה, כשעל התסריט אחראי אנדרו דייוויס, התסריטאי של סרטי "יומנה של ברידג'ט ג'ונס".

רשת BBC מצלמת עיבוד טלוויזיוני ל"מלחמה ושלום"
רשת BBC מצלמת עיבוד טלוויזיוני ל"מלחמה ושלום"

BBC מתכננים לצלם מיני סדרה הכוללת ששה פרקים בני שעה כל אחד, אם כי דווח שהסדרה תתמקד פחות בקרבות ובמלחמות שתועדו בספר ויותר בסכסוכים המשפחתיים וסיפורי האהבה.

התסריטאי אנדרו דייוויס עבד בעבר על עיבוד טלוויזיוני לספר מהספרות הרוסית, מדובר ב"דוקטור ז'יוואגו", סרט טלוויזיה המבוסס על ספר באותו השם, מאת בוריס פסטרנק. כשבסרט כיכבה קירה נייטלי, שב-2012 כיכבה גם בעיבוד אחר לקלאסיקה רוסית, "אנה קארנינה", בו כיכבה לצד ג'וד לאו.

בעבר "מלחמה ושלום" עובד לסרט קולנוע אמריקאי מ-1956 בבימויו של קינג וידור ובכיכובם של אודרי הפבורן ומל פרר. העיבוד הקולנועי הקלאסי הוא הגרסה הסובייטית מהשנים 1965-1967, בבימויו של סרגיי בונדארצ'וק, שהיה לסרט טלוויזיה בן ארבעה פרקים ובו כיכבו לודמילה סאבלייבה, ויאצ'סלב טיכונוב והבמאי סרגיי בונדארצ'וק עצמו.

הסרט אף זכה בפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר לשנת 1967. ב-2007 יצאה גרסה טלוויזיונית נוספת ל"מלחמה ושלום", אלא שהפעם נעשה בשיתוף פעולה בין חמישה מדינות: רוסיה, איטליה, צרפת, גרמניה ופולין ובבימויו של רוברט דורנהלם. רשת הטלוויזיה BBC הכריזו כי הסדרה צפויה לעלות לשידור רק ב-2015.
סיכום המבקר
10/
5.5
תגובות
כתוב תגובה ותהיה הראשון להגיב על רשת BBC מצלמת עיבוד טלוויזיוני ל"מלחמה ושלום"