סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"עד במנוסה": נתקע בחלטורה של הניינטיז

יום שישי, 20 באוגוסט 2021, 00:00Friday, 20 August 2021
שתף בפייסבוק


כחלק מז'אנר סרטי האקשן הקיציים, הממחזרים את עצמם ללא הרף, מייצר טיילור שרידן עוד אחד כזה, בכיכובם של כמה כוכבים גדולים שלא הבריקו לאחרונה בקולנוע. התוצאה - בינונית כצפוי.

"עד במנוסה": נתקע בחלטורה של הניינטיז
"עד במנוסה": נתקע בחלטורה של הניינטיז

טיילור שרידן לא נמצא כבר הרבה זמן בבורסת השמות הגדולים של היוצרים בקולנוע ההוליוודי. השחקן-תסריטאי-במ י בן ה-51 רק החל את הפריצה הגדולה שלו לפני כשש שנים, כאשר היה אחראי ללהיט "סיקאריו". עד 2015, השנה בה התפרסם בתור התסריטאי המוצלח של דרמת האקשן המטלטלת ההיא, שרידן היה ידוע בעיקר בתור שחקן בינוני למדי של סדרות וסרטים זניחים מאוד. ב-2016 כבר הרוויח מועמדות ראשונה לאוסקר עם התסריט של "באש ובמים" (שם גם שיחק בתפקיד קטן) המצוין ובשנתיים שאחר כך גם ביים וכתב את התסריט של "רוחות קרות" הנפלא וגם עבור סרט ההמשך של סיקאריו, שהיה לא רע בעצמו.

שרידן עוד הספיק להופיע בתפקיד קטנטן ב-"12 לוחמים", שהיה לא רע, אבל שם בשנת 2018 קפאה קריירת המשחק, הכתיבה והבימוי שלו לשנתיים-שלוש, באופן פעיל. ניכר כי כאשר הוא לוקח הפוגות ארוכות בין סרט לסרט, הוא מאבד קצת מהחדות שלו ויעידו שני הניסיונות שמשתחררים להם בשנת 2021, כאשר את אחד מהם הוא גם מביים (שזהו סרטו השני בסך הכל בתור במאי). שנת 2021 הולכת ומסתמנת בתור המשך די ישיר ונוראי לקודמתה, אשר פתחה עשור שמצריך שינוי כיוון רציני, לאחר פתיחה שכזו וניכר כי גם שרידן יסכים עם הסקת המסקנות העולמית הזו ויפה שנה אחת קודם.


פשוט ניסיתי לשרוף את השנתיים האחרונות | באדיבות Tulip Entertainment

הבמאי המוצלח כבר הוכיח את עצמו בתור כותב, שהוא מן סוג של עילוי עבור סרטי אקשן, שיש בהם עומקים, זמן וצורך להרהר על נופים, סביבה ואקלים פוליטי-מדיני. הפעם הוא פשוט אסף קצת רעיונות מסרטים של שנות התשעים, אסף דבוקה נהדרת של שחקני על הוליוודיים ואפילו החליט לביים אותם וכל זאת מבלי להשתתף אל מול המצלמה. שרידן לקח רעיון לעוס למדי ולא ניסה אפילו לחדש או לחדד שום אלמנט בסרטו, כאשר הוא בעיקר מסתמך על איכות הקאסט וגם הנוסחה שתמיד עבדה, לאורך השנים, בכל הנוגע לסקרנות והעניין שעלילת הסרט מביאה עמה.

אנג'לינה ג'ולי מגלמת את האנה, לוחמת אש, אשר נושאת עמה טראומה הקשורה לעבודה ומאז לא חזרה לנורמה יחסית. מהצד שני מגלם פין ליטל הצעיר את קונור, אשר נקלע לסיטואציה שלא פילל לה בשום שלב של חייו, כאשר שני מתנקשים (איידן גילן וניקולס הולט) רודפים אחריו, על מנת להשמיד מידע שהם חושבים שנמצא ברשותו. באיזור שאליו תתנקז העלילה; עיירה כפרית מנומנת למדי, מסתובב שריף (ג'ון ברנת'ל), שמחפש לעצמו קצת אקשן ובעיקר משתדל לחזור לרעיתו ההריונית, בבית. מובן שכולם מכירים את כולם ואת השריטות העמוקות של כולם, אבל האורחים שיגיעו מבחוץ כבר יקבלו את הקו העלילתי שיחבר בין כולם וגם, כן, תהיה קצת אש.


נתקע לך קצת בראד פיט בשיער | באדיבות Tulip Entertainment

בניגוד ללא מעט סרטי אקשן שיצאו בשנה האחרונה, הסרט הזה מרגיש קצת יותר מוכר וכזה שאפשר לאמץ אותו, בעיקר אם ילדותכם התרחשה אי שם בשנות התשעים, או אז ישנה סלחנות לתסריט, להופעות הכלליות עד מאוד ולרמת המשחק. מכיוון שמדובר במספר כוכבים גדולים, שיודעים לעבוד ויודעים לייצר איכות ובעיקר בגלל הבמאי והתסריאטי המחונן, אשר שולט בכל המתרחש, שבוודאות עבודתו הטובה ידועה בהוליווד של השנים האחרונות; שלל עובדות אלו מעיבות ופוגמות בהנאה הפשוטה והבסיסית של הסרט.

אין שום תחכום או מטאפורות עמוקות שמנסה שרידן להנחית על צופיו, הוא כן מנסה להציג את הדמות הראשית בתור כזו המתמודדת עם שדים מעברה וכמובן את הדמות שעליה היא מגוננת בתור כזו שמנסה לחיות עוד יום בשביל לחשוף סיפור מרעיש עולמות, אבל מעבר לכך - יוק. נשמע קצת מוזר שהיה צריך לגייס את שרידן לכתיבת התסריט והבימוי של הסרט, אבל כנראה שההפקה הצליחה לגייס כל כך הרבה כוכבים בסדר גודל שפרץ את גבולותיו המוגבלים מאוד של הסרט הזה, ככה שלא הייתה ברירה לשרידן אלא לעשות את המקסימום עם המינימום שארגן לעצמו.


והנה המבט הנוגה והמהורהר | באדיבות Tulip Entertainment

התרגום של שם הסרט מ"אלו הרוצים במותי" האנגלי ל"עד במנוסה" די מסגיר, כבר בשלב הכותרת של הסרט את המרכז העלילתי והליבה שלו. אין בכך שום פגימה בהנאה מהסרט, מכיוון שהוא לא נועד לאתגר את הצופה בשום דבר מעבר לסצנות אקשן ושריפות בלב ליבו של היער, עם אלמנטים של מאבק של טוב ברע, כאשר הטוב מיוצג על ידי הפרוטוגוניסטים הקבועים - המשטרה (או משרד השריף המקומי, כפי שהאמריקאים אוהבים לכנות) וגם על ידי גיבורת הסרט, שלא כולה עשויה טוב ומקבלת הזדמנויות לגאול את עצמה. האנטגוניסטים של הסרט, מאידך גיסא, מורכבים מדמויות שהן פשוט רעות בבסיסן, אינן מורכבות מדי ואין להן כמעט אף אפשרות לגאולה.

לא תמצאו כאן הפתעות מרעישות או קווים עלילתיים מרתקים. יש כמה דמויות, אשר את רובן לא נכיר לעומק ולא באמת יהיה אכפת לנו באם יישרפו או לא. אנג'י מתאימה את רמתה לבינונית של הסרט ומדשדשת ביחד עם שרידן, שעומד מאחורי היצירה הזו וגם צמד ה-Bad Guys מתקשים לבצע עבודה אמינה ומהימנה, כאשר הם נראים יותר כמו קישוט יוקרתי, מאשר כמו זוג אנטיגוניסטים מוצלחים וכידוע, בכל סרט קומיקס אפשר ובכל סרט עם פרוטוגוניסט חלשלוש למדי, איכותו של הסרט נקבעת על פי טיבו של הנבל שלו וכאן איכותם של הנבלים ממוססת עימה את כל הסרט והופכת אותו לבידור קליל, פשוט ופשטני מדי בעבור כל מה שהורגלנו עד עתה מהבמאי-תסריטאי המוכשר.


יפה לך כבאית | באדיבות Tulip Entertainment

משפט על הסרט:
קשה לקרוא לסרט כזה "אכזבה מרה" כי בסך הכל הוא מהווה בידור בסיסי, מכיל שחקנים טובים ועלילה ששומרת את הצופה במתח, מצד שני...ראיתם מי משחק ומי מביים? לא תצפו למשהו קצת יותר טוב?


משפט על הבמאי:
טיילור שרידן, כאמור, כבר ידע ימים יפים הרבה יותר ובסרט הזה הוא מרדד את כשרון הכתיבה והבימוי שלו למינימום הנדרש בשביל לתת במה לכוכביו לסחוט קצת דרמה.


משפט על השחקנים:
אנג'לינה ג'ולי בוודאי לא תיקח איתה את ההופעה הזו הלאה, כמו גם גילן והולט המגוחכים למדי, בתור נבלים. ברנת'ל מגלם דמות מעט יותר מורכבת, אבל לא מורכבת דיה בשביל שתהיה זו הופעה זכורה שלו.


משפט על אורך הסרט:
שעה וחצי וטיפה יותר, ממוקדת למדי ובלי שומנים מיותרים.


קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
טיילור מתדרדרידן יום שלישי, 25 במאי 2021, 00:23
זהו יום הבוחר יום שני, 29 באוקטובר 2018, 22:01
"סיקאריו: הנקמה": א-לה, אלחנדרו יום שלישי, 03 ביולי 2018, 01:22
סיכום שנה: הסרטים הטובים ביותר שראינו ב-2017 יום ראשון, 07 בינואר 2018, 13:30
"רוחות קרות": קר עד העצם יום חמישי, 10 באוגוסט 2017, 08:36


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"בייבי בוס 2: עסק משפחתי": ביג בוס
"בייבי בוס 2: עסק משפחתי": ביג בוס
אחרי ארבע שנים מעלייתו של הסרט הראשון וע...
"מעילה": איך זה נגמר בסוף כולם יודעים
"מעילה": איך זה נגמר בסוף כולם יודעים
"מעילה" ננעלה, אבל לא הצליחה להותיר חותם...
"הוסט": הלא רק פעם בסגר יבוא להתארח
"הוסט": הלא רק פעם בסגר יבוא להתארח
סרטי הפאונד פוטג' חוזרים בניחוח מאוד רלו...
"סר אלכס פרגוסון: לעולם אל תיכנע": לא מוכן לשכוח
"סר אלכס פרגוסון: לעולם אל תיכנע": לא מוכן לשכוח
לרגל שובו של רונאלדו לסגל מנצ'סטר יונייט...
"סדר חדש": אי אפשר להישאר אדישים לזה
"סדר חדש": אי אפשר להישאר אדישים לזה
תאהבו או תשנאו את היצירה המופתית, אשר יצ...
הספורט באמת יכול לנצח הכל
הספורט באמת יכול לנצח הכל
תדמור אנטרטיימנט ו- MGM - חתמו עם אלכס ג...
"הנוקמת": בכל חודש קופצים קצת ברמת האקשן
"הנוקמת": בכל חודש קופצים קצת ברמת האקשן
אחרי שג'סיקה צ'סטיין התבזתה בסרט האקשן ה...
"לכודים תחת אש": ככה לא בונים מוצב, אבל כן מביימים סרט
"לכודים תחת אש": ככה לא בונים מוצב, אבל כן מביימים סרט
הרבה זמן שלא ראיתם דרמת אקשן מלחמתית כזו...
"עד המוות": קר, קר שם בחוץ...
"עד המוות": קר, קר שם בחוץ...
עזבו את הציפיות למותחן אימה עם מייגן פוק...
איך אתם מעדיפים את ה"דיסני" שלכם? בפנים או בחוץ?
איך אתם מעדיפים את ה"דיסני" שלכם? בפנים או בחוץ?
אולפני דיסני הוכיח בפעם המי יודע כמה שאי...
"מסע בזיכרון": מסע בשיטיון
"מסע בזיכרון": מסע בשיטיון
בין בליל סרטי הקיץ המקפיצים והמעוררים מג...
ממתקים לו ולא ייתן (אולי רק טעימה מדבש הדבורים)
ממתקים לו ולא ייתן (אולי רק טעימה מדבש הדבורים)
לרגל עלייתו המחודשת של האזרח קנדימן לבתי...
"השחיין": כשרגשות מתערבבים במים
"השחיין": כשרגשות מתערבבים במים
אדם קלדרון מביים את עומר פרלמן שטריקס במ...
"פגע וברח": איך אומרים "פאודה" באנגלית?
"פגע וברח": איך אומרים "פאודה" באנגלית?
ליאור רז ואבי יששכרוף, שכבר הצליחו בגדול...
סרטים בקולנוע
הרפתקאות תום ואווזי הבר, בייבי בוס 2: עסק משפחתי, הסוד: האומץ לחלום, הצלף, לרכב על דרקון, מטרה מאחורי סורגים, סוס מנצח, איך להיות אישה טובה, אנט, בית הסיוטים, מחסל עם מזל, סדר חדש, סופרנובה, געגועים מתוקים, המתיקות שבבטן, לכודים תחת אש, מורעל, עד המוות, שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות, בלוז ערבי, מסע בזיכרון, קנדימן, השחיין, הוסט, הנוקמת, חלון אחורי, מיוזיק, מפרץ ההרפתקאות: הסרט, עד במנוסה, אנטבלום, לא לנשום 2, לשחרר את גאי, נתראה בשמחות, סול, פאלם ספרינגס, קודה, ריספקט, אופססס!2 - ההרפתקה ממשיכה, דארטניאן ושלושת המוסקטרים, הברך, חופשה באיביזה, יחידת המתאבדים, כנרת ים של חיים, פול ספיד, קיץ 85, שמלת השבת של חנה'לה, בקצב הג'ונגל, ג'אנגל קרוז, האביר הירוק, הנוסעים
בקרוב בקולנוע
אוון הנסן היקר, לפני הסערה, סאמרלנד, מפלצת של מלון: הפוך על הפוך, הקדושים של ניוארק, עוד סיפור אחד, לא זמן למות, מינארי, אויב בדלת, פיג, האלווין 2: הנקמה, ונום 2, הדו-קרב האחרון, אתמול בלילה בסוהו, חולית, סודות בחברה, הבאג של רון, הכרוניקה הצרפתית של הליברטי, קנזס איבנינג סאן, המערב הקרוע, האב, השליח האנגלי, קליפורד הכלב האדום הגדול, הלוחשת לפרחים, פריז, הרובע ה-13, נצחיים, מחשמלת, מכסחי השדים: החיים שאחרי, אהבה בשחקים: מאווריק, משפחה מנצחת, הבריחה מפרטוריה, אנקאנטו, בית גוצ'י, משפחת אדמס 2, לשיר 2, מטריקס התחייה, ספיידרמן: אין דרך הביתה, אדם השחור, קינגס מן: ההתחלה, אלת המזל, אדומה אש, סוניק 2, הפנתר השחור 2: וואקנדה לנצח

TOP 500
סטטיסטיקות
28,678 סרטים, 2,990 סדרות, 7,064 עונות, 120,045 פרקים, 394,755 אישים, 580,665 משתמשים, 267,234 הודעות, 28,902 ביקורות, 96,847 תמונות, 6,937 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2021