"משחקי הכס": שובו של הדרקון

טלוויזיה
הפרק השני בעונה החדשה של משחקי הכס ממשיך ללוות את הדמויות האהובות עלינו במסעותיהם ברחבי העולם, לאיזה מדינה רחוקה יגיעו הפעם? ועם איזה שדים חדשים יצטרכו להתמודד?

"משחקי הכס": שובו של הדרקון
"משחקי הכס": שובו של הדרקון

הרפתקאות חברינו בווסטרוז ממשיכות, ואיתם סיפורים חדשים ומרתקים עם הדמויות האהובות. נתחיל עם אריה הקטנה, ששטה לה למדינה זרה כדי לחפש את הבחור שפעם הציל את חייה. לא ברור לי למה היא בכזו אובססיה על הבחור הזה אבל כל הכבוד לה על הנחישות, היא לא מוותרת ואני בטוחה שבסוף היא תשיג את מבוקשה ותצליח לרצוח את כל מי שנותר עוד ברשימה שלה. כן הייתי מעדיפה שתלך עם בריאן, אבל כנראה שלכל אחד יש את המסע שעליו לעבור, וזהו המסע שלה. היא מגיעה לבית הבלן והשחור שצף לו באופן עצמאי מחוץ לבראווס, שם היא תלמד לוותר על הזהות שלה בעולם, כדי לקבל כנראה כוחות-על שאנחנו לא מסוגלים אפילו לדמיין מה הם.


(כוחות-על בדרך?, אריה, מתוך "משחקי הכס")

סרסיי פוחדת לחיי בתה הנמצאת בארץ רחוקה בשם דור, לאחר שהיא מקבלת איום בצורת ראש של נחש עם התלוי בשרשרת. ג'יימי אחיה, ואבי ילדתה, מחליט לצאת למסע במטרה להחזיר אותה הביתה, אבל לא ממש מתכנן את המסע הזה כמו שצריך ואני יכולה רק לקוות שהוא לא ייהרג בדרך. יש מצב שהוא רק מנסה להתרחק מסרסיי שהפכה לעוד יותר כלבה קרה ממה שהייתה לפני שאביה נרצח. הייתם חושבים שהיא קצת תשמח מהסיפור הזה, הרי אביה רצה לחתן אותה עם הומו ולשלוח אותה למדינה אחרת ועכשיו היא יכולה להישאר בדיוק איפה שהיא רוצה להיות, ליד בנה המלך. בכל מקרה, לא נראה שהאנשים שסביבה שבעי רצון מהכוח שהיא לוקחת לעצמה, מי אמר שאישה חזקה יכולה לשלוט בקבוצה של גברים מבלי לעמוד בפני מכשולים רבים בדרך. במקביל, מרג'רי מתחילה להפעיל את קסמיה על המלך הקטן ואני כמעט בטוחה בכך שתצליח להעיף את המלכה המרשעת הרחק משם. למרות שסרסיי כנראה תצליח לעשות נזק לא משנה איפה היא נמצאת, אבל בכל זאת, אני בעד מרג'רי. המלך הצעיר מקשיב לה ואני מקווה שהיא תוכל לנצל את זה לדברים טובים.


(בידיים שלה, מרג'רי, מתוך "משחקי הכס")

בריאן סוף סוף מוצאת את סנסה, שצבעה את שיערה לשחור, אך סנסה לא רוצה את עזרתה ומחליטה להמשיך את המסע שלה עם לורד בייליש. משום מה יש לי תחושת בטן קלה שהיא בוחרת באדם הלא נכון לבטוח בו, אבל אף פעם לא אהבתי את האיש החלקלק הזה ואני דיי בטוח שהוא מתכוון למכור אותה לקונה במחיר הכי גבוה. אני מקווה שסוף סוף משהו טוב יקרה לה כי היא באמת כבר עברה די והותר. הוא כן מספר לה שהסכים להצעת נישואים, השאלה היא אם זו הצעה עבורו או עבורה?

וחאליסי המלכה הגדולה מכולם, מנסה לשמור על סדר בממלכה החדשה למרות שיש אלו שמנסים לשים לה רגל. דבר אחד טוב כן קורה לה וזה הדרקון הסורר שחוזר הביתה ושומר עליה מרחוק. היא מבינה שהיא לא יכולה לשלוט עליהם, ואני רק יכולה לקוות שהיא תפסיק לפחד מהם ותתנהג כמו אם הדרקונים כמה שיותר מהר. אנחנו בונים עליה. אולי הדרקון שחזר יצליח לשכנע אותה לשחרר את השניים האחרים, כשהיא תראה שהוא יותר עוזר מעושה נזק?


(הגיע הזמן לסמוך על הדרקונים?)

אחת הדמויות האהובות עליי, ג'ון סנאו, שמקבל את המקום הראוי לו, אחרי שסם מגיש את מועמדותו להיות לורד קומנדר. סוף סוף הוא יכול להנהיג כמו שצריך ואני מאמינה שהוא יהיה מנהיג טוב וראוי. אני גם מאוד מקווה שהוא יחבור יחד עם אנשי הצפון ויחד הם יכבשו בחזרה את הצפון וישרדו את החורף הקשה הקרב ובא. משפחת סטארק כבר עברה כל כך הרבה בעונות עד כה, אני רק מקווה שתהיה להם קצת מנוחה בקרוב ושכולם יפסיקו לנסות להרוג אותם כל הזמן. ג'ון סנאו הוא תקוותם האחרונה וכנראה היחיד שיצליח להחזיר למשפחה את הכבוד ואת האדמתם.
סיכום המבקר
10/
5.5
תגובות
 — לפני 9 שנים
הסדרה הכי מכולם  —  כל כך הרבה חיכינו להמשך והנה חזרה אלינו. אולי קצת פחות מפתיעה אבל יש למה לצפות.
 — לפני 9 שנים
הסדרה הכי טובההה  —  את בהחלט צודקת, אומנם לא מדובר בפרק ואו, אבל כן עושה הרושם שהפרקים הבאים הולכים לפתיע, המתח השורר בפרקים הראשונים פשוט הורג אותי!
כתוב תגובה משלך על "משחקי הכס": שובו של הדרקון
2