סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.

יום חמישי, 02 ביוני 2022, 16:02Thursday, 02 June 2022
שתף בפייסבוק


הברקה קולנועית שובבה וחצופה, בימים שבהם הקולנוע משווע לקצת חומרים מקוריים, בחסות הופעות נפלאות של פנלופה קרוז, אנטוניו בנדרס ואוסקר מרטינז

"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.
"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.

הקולנוע הספרדי ממשיך בתנועת המטרונום, אשר מאפיינת אותו בשנים האחרונות. לצד להיטים קולנועיים וסדרות בולטות, לעיתים גם מתקבלים כאלו שקצת פחות מותירים חותם. הפעם אנחנו עם אחד טוב, שוב. פדרו אלמודובר עדיין מכתיב את הטון, בעיקר. הגברת היפיפיה פנלופה קרוז נמצאת בכל מקום אפשרי ואפילו אנטוניו בנדרס, קשישא (שלעולם לא נראה קשישא, אבל הוא אוטוטו בן 62), עושה סימנים של קאמבק, כאשר הוא מכניס את עצמו פעם בכמה שנים לתפקידי ענק, שמראים ומוכיחים את הרלוונטיות שלו בקולנוע. גם עולם הסטרימינג והגלובליזציה של התכנים הטלווזיוניים עשו חסד עם יצירות תוצרת ספרד ולצופים; הן בבית והן בבתי הקולנוע, רק נותר להתרווח בכיסאות או בכורסאות שלהם ופשוט לבלוע בשקיקה את מה שלא יהיה מולם.


נתחיל באימון בוקר קצר | באדיבות בתי הקולנוע לב

הסרט הספרדי הזה הוא מעדן נפלא, אשר משלב בתוכו המון, בעזרת מעט מאוד כלים ולא תרצו שהוא יסתיים, בשום שלב ממנו. סאטירה מבריקה, שובבה ועוקצנית של צמד הבמאים הארגנטינאיים: גסטון דופרה ומריאנו כהן, אשר מכניסים את הצופים מעט לתהליך היצירה והמון אל תוך האינטריגות שבין במאים והשחקנים שלהם. דופרה וכהן לוקחים את הסרט משלב הניצוץ להפקה והמוטיבציה להפיק סרט, דרך תהליך ארוך של פעפוע, למידת צוות הליבה זה את זה את זו וכלה במוכנות להתחיל ולהרים את הסרט בפועל, כאשר כל הצדדים משדרים על אותו הגל, קצת לפני שהמצלמות נדלקות וכמובן לפני שהניצבים ושאר חלקי ההפקה נכנסים לפעולה.

הכל מתחיל ברצון של מילארדר, מגלומן ועשיר, בשם הומברטו סוארז, להיזכר בתור אדם משפיע, מעבר להיותו אדם עשיר. הרעיון הראשוני שלו הוא לבנות גשר על שמו ואחרי מחשבה לא מעמיקה במיוחד, הוא מחליט שהוא צריך לשים את הכסף הזה בהפקה קולנועית. לא כל כך אכפת לו מה יקנה לו המימון שלו, בכל הנוגע לקונספט של הסרט; העיקר שיהיה חתום עליו. מי השחקנים? הבמאי? לא חשוב, העיקר שיהיו הכי טובים ושהסרט יהיה מדובר ויקנה לו פופולאריות ותהילת עולם, כזו שהוא סבור שעדיין לא הגיעה לחיקו. זהו העוגן והבסיס לסרטם של צמד הבמאים ומאותו האיזור והלאה, המושכות ניתנות לשלושת השחקנים הראשיים, כדי שיעשו בחומר הכתוב, ככל העולה על רוחם ויעשו זאת טוב.


או סרט טוב, או ש...לא | באדיבות בתי הקולנוע לב

כך יוצאת לה לדרך אחת ההפקות הביזאריות שתוכלו לחשוב עליהם בקולנוע של ימינו אנו. במאית אקסצנטרית ובעלת חשיבה אומנותית, אשר מצרפת את אחד מגדול השחקנים הספרדיים, הנוצצים והמוכרים, אשר נוטה לגלם כמעט כל תפקיד שיציעו לו (אותו מגלם בנדרס, אולי בתפקיד עצמו, במידה מסוימת, למרות שהוא טוען בתוקף שלא) אל מול שחקן תיאטרון ותיק, מבוגר וכזה אשר איכות איננה מילה גסה בשבילו. היהיר מול העשיר, הבגיר מול הצעיר (היי...הכל יחסי) ובעיקר שניים, אשר מהרגע הראשון בינם, נמצאים בתחרות לא סמויה בכלל על הבכורה בסרט, במסגרתו הם מגלמים שני אחים, אשר דם רע חוצה את חייהם בקו רציף ומלא טפטופים רעילים. הקרקע פורה ומוכנה לקרב הגדול וכל מה שהבמאית המתולתלת והתגרנית צריכה, הוא לצעוק "אקסיון" אל חלל האוויר המתוח והם כבר יתחילו.

סרטם של צמד הבמאים הארגנטינאים מציג מספר פערים, אשר נראים כמעט בלתי ניתנים לגישור; בין גישות לתחום המשחק, גישות לקולנוע בכלל ובין סוגי שחקנים ובני אדם, עם גישות שונות לחיים, מהן מושלכת גם התנהגותם בתור שחקני קולנוע מקצועניים. שניהם מציגים קרב בין פילוסופיות בנוגע לתחום העבודה שלהם: דרך אומנותית חסרת פשרות מול דרך מלאת פשרות אומנותיות, אבל חסרת פשרות, בכל הנוגע לאלו שעל החוזה. שתי הדרכים הללו יאוגדו תחת מטריה אחת מתולתלת, שהיא נטולת כל פשרה שהיא ומאתגרת את השניים. אגו מול אגו מול...אגו והתוצאות מבדרות עד מאוד, כאשר הבמאים מוצאים את הדרך לגחך באלגנטיות ובשנינות על כל הדרכים וכל הגישות.


ראש בראש, עם הטקסט בידיים | באדיבות בתי הקולנוע לב

הסיטואציות בהן מעמידה הבמאית את צמד השחקנים שלה מתחילות מרגעים פשוטים כמו הקראת טקסט, בפעם הראשונה וכלה בשימוש במנוף וסלע, על מנת לייצר אפקטים רגשיים מצידם של זוג השחקנים. הסרט רץ בין כל אחת ואחת מהסיטואציות, כאשר הלחץ הולך וגובר ואיתו גם הקצב והאינטנסיביות של צמד הכוכבים הראשיים, אשר הופכים לאט ובבטחה לצ'ילבות, אשר יעשו את הכל בשביל להוכיח למי יש יותר גדול ומי יותר טוב. האינטריגות של הפקת הסרט, האגו והפועל היוצא שלו, בעבור כל אחד ואחת מהטריו הזה וכמובן הקווים האדומים שכל אחד מצייר עבור עצמו ועבור שותפיו (שלא בהכרח מקבלים אותם) הם המנוע העלילתי והיצירתי של הסרט.

הקולנוע של כהן ודופאן הוא שנון וחד כתער וכשם שהם מציגים את הבמאית שלהם, הם אינם מוכנים להתפשר, בכל הנוגע למסרים ולאופן שבו הם מעבירים אותם. אהבת הקולנוע של השניים ושל הצוות המוביל שלהם מרחפת מעל כל הסרט הזה, באווירה מבודחת, אבל גם ברורה וחסרת סטיות מהדרך. המרדף אחרי כסף ותהילה אל מול הרצון, מהצד השני, לאיכות ויוקרה לא מפסיק, לרגע, להיות הנושא המרכזי של הסרט. שוב מרגיש שהנציגים הבולטים של הקולנוע הספרדי נשלחים, אחרי בדיקה מעמיקה, על מנת להיות השיח היומי בפסטיבלים וגם בקרב היוצאים מאולמות הקולנוע. אתם תגחכו ותצחקו במהלכו ובשום שלב שהוא, אתם לא תרצו שהוא ייגמר, כי משולש האהבה הזה, לקולנוע, פשוט יכבוש אתכם.


יאללה, כמה תמונות ותנו לנו להתקדם הלאה | באדיבות בתי הקולנוע לב

משפט על הסרט:
עוד תוצרת ספרדית מוצלחת, אשר נחה ונשענת על שניים מהשמות היותר גדולים של המדינה הזו. סאטירה קומית מבריקה, שפשוט הולכת עם הצופה עוד הרבה אחרי שהוא עוזב את אולם הקולנוע.


משפט על הבמאים:
שני יוצרים לא גדולים או מוכרים במיוחד, אשר זוהי אינה עבודתם הראשונה ביחד, מצליחים לרסק הרבה סטיגמות בנוגע לבמאים במעמדם ופשוט מביימים את אחד הסרטים המעניינים, השנונים והחצופים של השנה.


משפט על השחקנים:
את פנלופה קרוז לא תצליחו להוריד מהענן הזה, עליו היא יושבת ומייצרת ממנו עוד ועוד תפקידים מבריקים. גם הפעם זה העניין, כאשר היא מעניקה עוד הופעה מנצחת לפנתיאון. אנטוניו בנדרס מחכה ל"חתול של שרק: משאלה אחת ודי" ובינתיים מנער מעצמו ערימת זבל ומגיע לתפקיד פשוט ענק. גונב להם לא מעט את ההצגה, השחקן הארגנטינאי והצלע השלישית בסיפור האהבה הזו - אוסקר מרטינז (אשר כיכב ב"סיפורים פרועים" המשובח).


משפט על אורך הסרט:
בסביבות השעה והחמישים. קצת ארוך מדי, אפשר היה להוריד רבע שעה בקלות, אבל בסרט הזה, שלא תרצו שייגמר, אפשר לחבק את הזמן המיותר.


קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
לא משנה איך תקראו לסרט עם המיניונים בפני...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
נעמי ווטס חוזרת לזנק אל פני הצופים, גם א...
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
סרטו הנפלא של ואדים פרלמן הוא עוד הוכחה ...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
סיפורו המדהים של פאהים מחמוד מקבל מבט קו...
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
מבולגן, רועש וצעקני, ארוך מאוד ורחוק ממי...
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
סיפור המקור של באז שנות-אור הוא הפתעה מר...
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
הגרסה של מרטין בורבולון לסיפור בנייתו של...
האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם
האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם
יואכים טרייר מביים סיפור על אישה, שלא בט...
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
הפעם הממלכה נופלת באופן סופי ומוחלט ואחר...
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
הכאילו צילום של שוט אחד ערוך עובד לא רע ...
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
סרטו החדש של אלברט דופונטל שונה בתכליתו ...
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
גם אם אתם מרגישים נמשכים כמו פרפר אל האש...
חגיגות מלחמת הכוכבים: חשיפות, הצצות ופרויקטים חדשים
חגיגות מלחמת הכוכבים: חשיפות, הצצות ופרויקטים חדשים
בימים אלה נערך בעיר אנהיים שבקליפורניה "...
"איפה אנה פרנק": בכל מקום ובשום מקום
"איפה אנה פרנק": בכל מקום ובשום מקום
ארי פולמן מצליח לעשות מה שרבים לפניו החל...
סרטים בקולנוע
הכל עבר בשלום, המיניונים 2: עלייתו של גרו, תוכנית פריצה, החלטה לעזוב, אלביס, בוטיק פריז, בלאק-פון, הפלא מפריז, לומדת לעוף, החשוד העיקרי, משני צידי החוק, שיעורים בפרסית, שנות-אור, האדם הגרוע בעולם, חומוס FULL טריילר, טווח אפס, לעבור לגור עם הבת שלי, עולם היורה: עולם חדש, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית, שלום ולא להתראות, אהבה בשחקים: מאווריק, יום האם, קדימה, קדימה, רדופה, אחוזת דאונטון: עידן חדש, אייפל, בת המלך, גברת האריס נוסעת לפריז, מערבולת, שעת נקמה, כלב מי שמנגן 2, אמה, הזאב והאריה הגדול, אפריקה, הורסת בלי חשבון, החיים המחשמלים של לואי וויין, משחקת באש, שדה פרג, איפה אנה פרנק, דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף, האיש שלא היה, קולות רקע, קיארה, גלגל המזלות, השורד, משחק המלכים, נקמה ללא מעצורים, שרלוט, הכול בכל מקום בבת אחת, מלך הצפון
בקרוב בקולנוע
סאמרלנד, סופרנובה, לונאנה: יש יאק בכיתה, תור: אהבה ורעם, אף פעם לא מאוחר, שירת סרטני הנהר, בתנועה, עת למות, ארנגול ושודדי האוצר האבוד, פשע הוליוודי, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, בדיחה של ממלכה, נכחד, נראתה לאחרונה בחיים, ליגת סופר-פטס, הגיבור, אש האהבה, רכבת הקליע, פשעי העתיד, מי בא לחג, טרף, אין מצב, הגנה צמודה, Salem's Lot, כרטיס לגן עדן, אל תדאגי יקירתי, בלונדינית, סמייל, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, משולש העצבות, קרוקודיל לייל, ההזמנה, האלווין סוף, ציפור לבנה: סיפור פלא, הפלאש, סינמה סבאיא, משחק הניצודים, התפריט, עולם מוזר, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק: פרק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,961 סרטים, 3,037 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 402,090 אישים, 595,606 משתמשים, 267,337 הודעות, 29,060 ביקורות, 100,368 תמונות, 7,274 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022