סרט במתנה!צפייה ישירהסרטים בקולנועבקרוב בקולנועבתי קולנועטריילרים חדשיםחדשותמצא לי סרטביקורות
סרטים
בתי קולנוע
צפייה ישירה
חדשות
טריילרים
סדרות
קהילות
התוכן שלי
נוספים
התחבר
חדש בקולנוע
חדשות » ביקורות
קולנוע
טלוויזיה
מוזיקה
רכילות
טכנולוגיה
קטע וידאו
ביקורות

האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם

יום שני, 13 ביוני 2022, 01:10Monday, 13 June 2022
שתף בפייסבוק


יואכים טרייר מביים סיפור על אישה, שלא בטוח בכלל שהיא רוצה להתבגר ואתם הולכים להתאהב בה, בדיוק כשם שהתאהבו בה בפסטיבל קאן הקודם. אוסקרים לא יצאו להם, אבל סרט נהדר ומרגש בהחלט כן.

האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם
האדם הגרוע בעולם": בטח לא הסרט הכי גרוע בעולם

גל האהבה הענק, אליו נישא סרטו של יואכים טרייר נובע מכמה סיבות: האחת - אתם עשויים למצוא חלקיק, שבריר או אפילו הרבה יותר מעצמכם אצל גיבורת הסרט, שפשוט לא יודעת מה היא רוצה מעצמה וגרוע מכך, מה היא רוצה משותפיה הגבריים. השנייה - ערימת הרעיונות שהסרט מנסה לטפל בהם: אומנות, מבט על החיים וכיצד הם מגלגלים אותנו, מכמה כיוונים וכמובן זוגיות במרכזם והעובדה שהסרט מתייחס לכל אלו בצורה קצת שונה מהקלישאות הקולנועיות הרגילות. שלישית - אחת מהסצנות הנפלאות ביותר שהיו בקולנוע בשנה החולפת נמצאת בו; במסגרת הסצנה תוכלו לראות את גיבורת הסרט זזה, אבל כל מה שמסביב ושאר הניצבים קופאים ונותנים לה לנוע בעולם, אשר לכמה רגעים הופך להיות שלה ושלה בלבד ואילו הצופים מקבלים כמה דקות של יצירתיות מתפרצת, מרגשת ועוצרת נשימה.


יוצאת לרוץ, תקראו לי כשהכל יחזור לזוז שוב | באדיבות קולנוע חדש

יולי מקיפה את גיל שלושים מכל מיני צדדים במהלך הסרט. באף שלב שהוא, גם כאשר היא עוברת וחוצה אותו, היא לא נותנת את התחושה שהיא יודעת מה היא בדיוק רוצה מעצמה. חוסר ההחלטיות שלה מלווה אותה במשך כל אחד ואחד משניים עשר הפרקים, אשר חוצים את הסרט לחלקים לא שווים בעליל ובכל אחד מהם נושא קצת שונה והתייחסות קצת שונה מכיוון יולי ולכיוונה בחזרה. בשלבים הראשונים היא לא מסוגלת להתיישר על עבודה קבועה, בשלבי ההמשך מגיעה ההתלבטות הזו גם בנוגע לגברים אשר בחייה. בתחילה היא מפרקת מערכות יחסים בקצב הצבי (פעם היה מהיר שם בדואר) ומציגה חוסר החלטיות בנוגע למי שמסתובב עמה בשעות, שאחרי מה שאמור להיות הזמן של העבודה שלה. בשלבים הבאים היא תצליח לגרום למערכות היחסים שלה להתבשל יותר ויותר לאט ועמן ההתעמקות.

כאשר יולי נכנסת למערכת יחסים, היא פוגשת, בעיקר, בבני זוג, אשר פחות או יותר יודעים מה הם רוצים מעצמם ובעיקר ממנה. האתגר הזה, עבורה, הוא כמעט בלתי אפשרי, כיוון שהיא נפש חופשיה, אשר מתקשה לקבל על עצמה מסגרות מגבילות ומשם הסרט יוצא עם יולי והצופים למסע, על מנת לראות איך, מתי וכיצד היא מסוגלת לשנות את עצמה. או ש....לא. ככל שהשנים נוקפות, הזיגזוג של יולי הולך ונהיה פחות פופולארי או מתקבל על הדעת בקרב סביבתה ומכאן הופך לו המסע, שנראה בשלבים רבים מאוד בתור בעל מסלול מבטיח למדי, לשיט על ספינת בעת סערה ובלב ים, מבלי למצוא שום עזרים לשרוד את אותה הסערה הרגעית והמטלטלת.


תמונה אחת שווה באמת יותר מאלף מילים | באדיבות קולנוע חדש

בשלבים המיושבים, למדי, בסרט מוצאת את עצמה יולי מארחת, מתארחת ומכניסה את עצמה לשיחות על זוגיות, הבאת ילדים, אומנות וכמובן מין והמון. השיחות הקטנות-גדולות האלו מעניקות לסרטו של טרייר את העומקים הדרושים לו, בכדי לבדל אותו מסתם סרט של אישה חסרת החלטיות בנוגע לכל הדברים שאמורים להיות חשובים, לכאורה, עבור אישה בגילה. היא מקיימת דיאלוגים עם בני הזוג, איתם היא נמצאת באותם רגעים בחייה ואל מול הדיאלוגים האינטימיים, תוכלו גם למצוא בסרט את יולי מבצעת כמעט הופעות סטנדאפ, כאשר היא נושאת נאומים על זוגיות ומיניות בפני קהלי חברים; אחד מהנאומים הופך, בסופו של דבר ומבשיל להיות מאמר, שעל בסיסו היא הולכת להישען, באופן בו היא מסתכלת על האיש שישן לצידה במיטה, בלילה.

יולי היא גיבורה פגיעה לעיתים ותעיד על כך מערכת היחסים עם אביה, שבהחלט יכולה לספר דבר או שניים על האופן שבו היא רואה מערכות יחסים בריאות. על אף הפגיעות שבה, היא עדיין גם יכולה להיות בהמה גסה וצעקנית, כאשר היא רוצה לשפוט ולתלות את מי שמולה, בכיכר העיר הווירטואלית, שמתקיימת אצלה בראש. מעבר לה יש עוד שני גיבורים מקוטבים למדי, אשר משקפים בדיוק את תנודות המטרונום, אשר הסרט מקפיד להניד את הצופים - מצד לצד וממערכת יחסים אחת לאחרת. כל אחד מהם שונה מהשני, כל אחד מהם מייצג צד באופיה של יולי וכל אחד מהם מתאהב בה עד כלות נשמתו ומוכן לפסוע איתה, בקלילות כמעט חסרת אחריות, אל עבר הצעד הבא בחייו ובשאיפה גם בחייה. את השאר ניתן לסרט להציג לכם, כדי שתוכלו גם כן לשפוט מי בסופו של דבר כל כך גרוע ולמה.


את לא מאמינה את מי ראיתי עכשיו מסתובב ליד ספרי המבוגרים | באדיבות קולנוע חדש

הנורווגי הקטנטן הזה, אשר כיכב בפסטיבלים רבים, זיכה את הבמאי ואת השחקנית הראשית שלו בהמון אהבה, הוא סרט שלא מנסה לברוח מהתדמית הקלאסית של סרט אהבה, דרמטי ורומנטי או כזה שמנסה לחשוב ולחשב את הדרך אליה, אבל הוא מציג בעיקר שלב נוסף בהתפתחות הגיבורה הנשית בסרטים מסוגיו. הגברים כאן הם מלווים לדרך וטרייר כמעט מציג אותם בתור משהו כמעט שווה ערך לכיוון של העבודה והקריירה, אליהם מכוונת הגיבורה הראשית שלו. אותה גיבורה, היא כזו אשר מתאימה את עצמה לראייה והשקפת עולם נשית בעידן שבו קולה נשמע בבהירות ובאופן צלול, גם אם כל מה שיש לה לצעוק הוא הברות לא ברורות בנוגע לעצמה ולאופן שבו היא רואה את העולם.

בסופו של דבר סרטו של טרייר נותר עם המון מחמאות, פרסי פסטיבלים וערימות על גבי ערימות של מועמדויות ובעיקר המון המון אהבה של הקהל וקהל המבקרים, שפשוט לא יכלו להישאר אדישים אליו והרבה בזכות ובגלל שכל כולו לב גדול ומבולבל. קשה להישאר אדישים לאסופת הז'אנרים, הנושאים המרובים, הרגשות המתפרצים וכמובן הכוכבים, אשר גרמו לסרט המיוחד הזה להפוך לאחת היצירות, שקשה היה לא לאהוב. בעיקר כאשר יש לו את אחת הגיבורות המעניינות יותר שהיו לקולנוע של השנה החולפת להציע לקהל הצופים.


כואבת לי הבטן...אני ראשון בשירותים | באדיבות קולנוע חדש

משפט על הסרט:
בטח שאיננו הסרט הגרוע בעולם, גם לא הסרט הטוב ביותר בעולם, אבל הוא אחד מהסרטים עם הלב הגדול ביותר, אשר הוצגו בשנה החולפת. לא תוכלו שלא להרגיש אליו משהו, גם אם זה לא יהיה בעוצמות הכי גבוהות, הוא נדבק.


משפט על הבמאי:
סרטו החמישי של יואכים טרייר, אותו כתב ביחד עם אסקיל ווגט, הוא גם זה שזקף לזכותו מועמדות ראשונה לפרס האוסקר, ביחד עם שותפו, על התסריט המקורי הטוב ביותר, אותו הפסיד בסופו של דבר לקנת' בראנה ו"בלפסט" שלו.


משפט על השחקנים:
רנאטה ריינסווה, אשר זכתה בפרס השחקנית הראשית בפסטיבל קאן של שנה שעברה היא השחקנית הראשית הנפלאה של הסרט הזה. אנדרס דניאלסן ליי (אשר הוא שחקן די קבוע בסרטיו של טרייר) והרברט נורדום הם צמד שחקני המשנה הנפלאים, אשר עוטפים אותה ובכימיה נפלאה וגם מחזיקים עמה את כל הרגעים הדרמטיים והרומנטיים הנהדרים בסרט.


משפט על אורך הסרט:
שעתיים ושמונה דקות, אשר חולקו לשניים עשר פרקים וכמעט לא הרגישו כמו כאלו, בזכות החיתוך המעניין.


קישורים רלוונטים
חדשות בנושאים דומים
אוסקר 2022: הרשו לנו להמר יום ראשון, 27 במרץ 2022, 01:45
"בלפסט": זכרונות מאירלנד יום חמישי, 03 בפברואר 2022, 00:01


תגובות

שתף:
תגובהשלח

לא נמצאו תגובות
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
"המיניונים 2: עלייתו של גרו": העיקר שהם סוף סוף חזרו
לא משנה איך תקראו לסרט עם המיניונים בפני...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
"לומדת לעוף": חושבת על מים, בינתיים...
נעמי ווטס חוזרת לזנק אל פני הצופים, גם א...
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
"שיעורים בפרסית": הניצוד הופך לאומן החירטוט
סרטו הנפלא של ואדים פרלמן הוא עוד הוכחה ...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
"הפלא מפריז": ילד פלא הו...
סיפורו המדהים של פאהים מחמוד מקבל מבט קו...
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
"אלביס": פסטיבל מרהיב ומשגע של רוק'נרול
מבולגן, רועש וצעקני, ארוך מאוד ורחוק ממי...
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
"שנות-אור": בלי הצעצוע, רק הסיפור
סיפור המקור של באז שנות-אור הוא הפתעה מר...
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
"אייפל": אהבה ומגדלים בפריז
הגרסה של מרטין בורבולון לסיפור בנייתו של...
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
"עולם היורה: עולם חדש": פארק הג'ורה
הפעם הממלכה נופלת באופן סופי ומוחלט ואחר...
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
"טווח אפס": הטריק שממשיך לעבוד
הכאילו צילום של שוט אחד ערוך עובד לא רע ...
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
"שלום ולא להתראות": מטורלל, מצחיק ולא סגור על עצמו
סרטו החדש של אלברט דופונטל שונה בתכליתו ...
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
"משחקת באש": משחק של דמעות (ובושה)
גם אם אתם מרגישים נמשכים כמו פרפר אל האש...
"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.
"התחרות הרשמית": והמנצחים הגדולים הם...הצופים.
הברקה קולנועית שובבה וחצופה, בימים שבהם ...
חגיגות מלחמת הכוכבים: חשיפות, הצצות ופרויקטים חדשים
חגיגות מלחמת הכוכבים: חשיפות, הצצות ופרויקטים חדשים
בימים אלה נערך בעיר אנהיים שבקליפורניה "...
"איפה אנה פרנק": בכל מקום ובשום מקום
"איפה אנה פרנק": בכל מקום ובשום מקום
ארי פולמן מצליח לעשות מה שרבים לפניו החל...
סרטים בקולנוע
הכל עבר בשלום, המיניונים 2: עלייתו של גרו, תוכנית פריצה, החלטה לעזוב, אלביס, בוטיק פריז, בלאק-פון, הפלא מפריז, לומדת לעוף, החשוד העיקרי, משני צידי החוק, שיעורים בפרסית, שנות-אור, האדם הגרוע בעולם, חומוס FULL טריילר, טווח אפס, לעבור לגור עם הבת שלי, עולם היורה: עולם חדש, הבורגרים של בוב - הסרט, התחרות הרשמית, שלום ולא להתראות, אהבה בשחקים: מאווריק, יום האם, קדימה, קדימה, רדופה, אחוזת דאונטון: עידן חדש, אייפל, בת המלך, גברת האריס נוסעת לפריז, מערבולת, שעת נקמה, כלב מי שמנגן 2, אמה, הזאב והאריה הגדול, אפריקה, הורסת בלי חשבון, החיים המחשמלים של לואי וויין, משחקת באש, שדה פרג, איפה אנה פרנק, דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף, האיש שלא היה, קולות רקע, קיארה, גלגל המזלות, השורד, משחק המלכים, נקמה ללא מעצורים, שרלוט, הכול בכל מקום בבת אחת, מלך הצפון
בקרוב בקולנוע
סאמרלנד, סופרנובה, לונאנה: יש יאק בכיתה, תור: אהבה ורעם, אף פעם לא מאוחר, שירת סרטני הנהר, בתנועה, עת למות, ארנגול ושודדי האוצר האבוד, פשע הוליוודי, הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני, בדיחה של ממלכה, נכחד, נראתה לאחרונה בחיים, ליגת סופר-פטס, הגיבור, אש האהבה, רכבת הקליע, פשעי העתיד, מי בא לחג, טרף, אין מצב, הגנה צמודה, Salem's Lot, כרטיס לגן עדן, אל תדאגי יקירתי, בלונדינית, סמייל, החתול של שרק: משאלה אחת ודי, ספיידרמן: ממד העכביש 2, משולש העצבות, קרוקודיל לייל, ההזמנה, האלווין סוף, ציפור לבנה: סיפור פלא, הפלאש, סינמה סבאיא, משחק הניצודים, התפריט, עולם מוזר, אווטאר: דרכם של המים, אקוומן 2 הממלכה האבודה, מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם, ג'ון וויק: פרק 4, שומרי הגלקסיה: חלק 3, רובוטריקים: עליית החיות, משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

TOP 500
סטטיסטיקות
28,961 סרטים, 3,037 סדרות, 7,171 עונות, 121,449 פרקים, 402,090 אישים, 595,606 משתמשים, 267,337 הודעות, 29,060 ביקורות, 100,368 תמונות, 7,274 וידאו
מידע כללי ועמודים נוספים
שפה
סרטים © 2022